liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Din gama de motorizari disponibile pe Bravo doar pe cel de 1.4 90 cai il poti face cu Loganu, in rest nu prea are ce discuta cu tine avand de la 120 cai in sus... deci il poti admira cat e de frumos cand trece pe langa tine .

    Comment


    • Eu vs solentza stock 1-0.Cam 2masini jumate
      Eu vs tot 16v ala cu gpl.Pe a1a a2a a3a am avut o masina si ceva in fata si am ratat a4a(mi-a ramas pe liber) si m-a depasit.
      AG 16 Y M A

      Comment


      • Eu vs Saab 9-3 (2006) 1.9 TiD 120 CP => 2-1. Eu i-am dat cate o masina, el m-a facut cu jumatate de masina, am plecat cu ~200 ture mai putin decat trebuia in cursa aia. Oricum masina trage foarte bine la cei 120 CP pe o masina grea. I-am dat pe o linie dreapta 210 iar pana la 190-195 urca fara stres.
        Attached Files
        '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

        Comment


        • Sigur n-are 150 de ponei?
          Merge bine motorul de fiat, nu?

          Comment


          • Daca avea 150CP nu il faceam la liniuta si ne-am uitat si in talon, are 88 kW. De Fiat, Opel sau ce-o fi motorul, merge chiar bine. De fapt masina toata e super, cel putin cum sta pe curbe (+ jante pe 17 cu cauciucuri noi de cateva mii km). In curbe in care intru cu 120 si tin bine de covrig, cu Saab-ul intram la 150 iar la 90 km/h pe drum drept puteai sa tragi haotic de volan stanga-dreapta si masina nu schita nimic. Toate astea intr-un interior de piele alba...
            '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

            Comment


            • cu un jtd d-ala m-am dat si eu cand aveam axa si pe 1-2-3 eram aproape egali, un pic aveam in fata lui ...mai mult nu am avut tarla .
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • De ficat e motorul.
                Sa vezi ce misto sunt motorasele lor, cele de Saab.

                Comment


                • Motorasele de la Saab sunt belea rau! Stiu unul de 300 de cai...te da pe spate!

                  Shakar 210 cu logan 16 v? Reali sau pe ceas?
                  Saab 9-5 Aero

                  Comment


                  • shakar a pus si poza..cititi bine, se referea la saab
                    sigpic

                    Comment


                    • @eugenmanea: 210 poti sa iei cu loagnul 16v doar pe ceas. real undeva in jur de 190.
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • Iara prinde mai mult 1.6 16V decat spune cartea?
                        Pune o poza ceva cu gps-ul, si nu la vale.

                        1.4 mpi (io) vs 1.5 dci MCV cu start lansat pe tr II, la plecare lasat avans la MCV 3 lungimi de masina, la ~145/h aveam doua masini in fata.
                        Am recuperat mult pe tr III.

                        Comment


                        • Hai mai Octaviane, ca 7 km in plus se poate.

                          Comment


                          • 7 km in plus la viteza maxima e foarte mult, trebuie ceva cp buni in plus.
                            170/h am luat si eu cu 1.4 mpi (pe gps) dar irelevant (o idee vale).
                            Daca remaparea da vreo 3-4 cp reali, la 1.4 nu sunt suficienti sa poata fugi mai tare decat stock (sau insesizabil, 1-2 km, 7 km e deja mult).

                            PS: dar nici o problema, iar au gresit astia de la Dacia calculele )))
                            Adica timpii de acceleratie sunt foarte precisi, dar nah...au gresit la viteza maxima....

                            Comment


                            • 7km in plus nu prea iei decat in conditii de drum mai mult decat ideale.
                              Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                              Comment


                              • A mea are trecuta in talon viteza maxima constructiva 187 Km/h, dar am prins de mai multe ori 200 Km/h pe bord ( 195 km/h pe GPS pt. ca are eroare la vitezometru de 2-3% ). Ba chiar am sarit o data putin de 200 Km/h pe bord ( pana in 205 Km/h ), dar a trebuit sa franez. Sunt convins ca pe o autostrada din Germania, cu benzina de la ei ( a carei cifra octanica este reala ) se duce in 210 Km/h pe bord.
                                Cee'd-ul de 1.6 are trecuta in talon viteza de 192 Km/h si pt. 5 Km/h in plus i-au trebuit 13 Cp ( vorbesc de 1.6 122 Cp, pt. ca ulterior i-au mai adaugat 4 martoage, mai mult pe hartie cred, pt. ca performantele au ramas aceleasi ).

                                Cu alte cuvinte, pt. a creste viteza maxima cu 5 Km/h iti trebuie minim 10 Cp ( daca nu mai multi ) in plus.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google