liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pai bro daca are 150 de cai si te tineai de el inseamna ori ca tu ai o bestie al dracu ori era bmw-ul obosit...dar daca zici ca bmw-ul era ok inseamna ca prima varianta ramane in picioare...in cazul asta chiar ca felicitari
    DACIA...Daca Ai Cap Iese Altfel..
    sigpic

    Comment


    • FloNZN:Nu m-am dat cu el de pe loc !Ci din mers de la 40 km/h pana ...cand dadeam treapta 4 eu si ma opream ! Pe 2 si 3 o luam putin in fata ,iar pe sfarsit de 3 ma lua !Asta DA masinarie ,chiar merge bine!(ma refer la is)si dupa 160 ma face recunosc!Practic nu am ce ii face cu o masina stock!Daca aveam si eu ceva "tiganit" la ea paote poate ...altfel nu!

      Comment


      • Ma yuri, tu te auzi ce vorbesti?
        Cu un Citroen C4 diesel de 110 cai (mai rapida ca a ta), sunt cu putin in fata unui 1.6 normal. Si tu imi spui ca te dai cu masini de 150 deponei, si doar asa, abia abia te fac astia

        Eu cu cei 110 cai ai mei tractoristi iau o mama de bataie de la un 16v de nu ma vad. Poate caii astia branduiti autohtoni si fumegatori sunt mai misto ca si caii mancatoriilor de branza imputita.

        Comment


        • CEZAR: Am recunoscut ca ma face din orice pozitie ! Doar ca pe 2 si 3 scurt ma tin de el ,si cand dau 4 aleluia!Oricum stiam ca ma face dar am vrut sa vad care e diferenta ! Nu am sustinut ca Loganul meu e peste BMW 318 IS!nu am dat "linie" cu el ...ci din mers! si top speed pe o portiune de drum !( unde eu luam 170 si trebuai sa franez , iar el lua 190)!Dar de ...masina inca e potenta ! Nu aveam ce ii face!

          Comment


          • yuri , mai vii pe la bucale ? nu de alta , dar vine zapada cat de curand...

            Comment


            • CataFOF:E bine ca ai timp tata ...eu nu ma numar printre cei ce au!+ ca am scimb de ulei de facut+filtre si nu stiu cand voi ajunge!Oricum mersi frumos ca mi-ai amintit...!Noroc!

              Comment


              • Nu ai timp,dar toata ziua esti pe forum) scz de off.
                http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                Comment


                • FloNZNe ce sunteti rai?ca intru si eu cand pot si in functie de cum imi permite job-ul !Ar trebuii sa iesim din off-topic,dar din ce vad eu sunt "atractia" principala...

                  Comment


                  • inca esti in lumea viselor....
                    http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

                    Comment


                    • Originally posted by CataFOF View Post
                      yuri , mai vii pe la bucale ? nu de alta , dar vine zapada cat de curand...
                      o sa treaca si zapada, o sa vina si primavara ... si tot nu o sa vina la bucuresti !
                      Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                      Comment


                      • pai voi nu va ridicati la nivelul lui 318is chipuit, ca sa-i puneti reale probleme, pt voi nu se merita sa faca deplasarea.
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • IN we am fugarit un 328i, pisicuta coupe. Pe accelerare dadea cu fum. La peste 160 isi lua avans. Sub 160 eram cu el, in curbe peste el... Se pune? (omul si-a pus ambitia)
                          _
                          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Seba View Post
                            pai voi nu va ridicati la nivelul lui 318is chipuit, ca sa-i puneti reale probleme, pt voi nu se merita sa faca deplasarea.
                            Nu neaparat Seba..."Ironia" ta si a multora nu are nici un fundament real crede-ma !majoritatea "voastra"( daca imi permiti) sunt "Toma necrednciosul" si nu crede in relatari REALE !ce era sa fac daca nu am avut om sa filmeze scurta mea incursiune cu BMW-ul 318 is?Oricum a fost ceva amical ...nu ca voi care tre sa filmati tot si sa aratati lumii intregi ca ala cu 1.6 16V a fost cu 0.00012 miimi de secunda mai bun pe 400 decat "FOF" sau "YMA" !( sau viceversa)si aici nu am vrut sa atac pe nimeni!M-am intalnit pur si simplu cu un fost coleg de la facultate ca si-a procurat noua "bijuterie" si vroiam sa vad cum stau cu el ( nu ca nu ma facea ) ...si ma facut de mi-a sunat apa in cap !Masina lui dupa treapta mea 3 pleca "nesimtit" de langa mine !si asta a fost ! MA FACUT!Bv lui,oricum nu intentionam un versus!



                            ps: Din cate observ , incerci /incercati sa marginalizati si sa luati la "misto" motorizarea diesel de pe logan la "curse" ...sau liniute...asta e o problema exclusiv a voastra !dar sa fiti atenti sa nu aveti "surprize"...!Iar cu cei enumerati e tine mai sus Seba nu am timp sa ma dau deoarece sunt ocupat rau !Nici cu FOF din apcate nu stiu cand o sa ma dau...Stiu ...sunt un "las" al job-ului ...nu al vointei mele! Ma scuza-ti!Numai bine!

                            Comment


                            • tu vorbesti despre 1.5 dci, o masina care de fabrica are 0-100 in 13-14 secunde ... ,timp aproape la fel de prost ca 1.2 si 1.4 ,adica mai prost ca al altor masini care nu au nicio treaba cu mersul tare ,dar tot incerci sa ne faci sa intelegem cat de tare merge masina aia ta ,lucru care ma duce cu gandul la un singur fapt , ca nu ai capacitatea de a intelege si procesa anumite informatii ,asadar indiferent cat de multe informatii ai primi , nu le poti filtra ,intelege sau invata ceva din ele .Si eu ma mai acceleram cu cate unu cu un punto de 1.2 de il lasam sa se chinuie si luam un pic piciorul de pe gaz sa ii dau impresia ca vine langa mine iar apoi acceleram un pic ... In mintea lui iti dai seama ca a povestit la toti pretenii ca loganu e de kko ca a stat langa el sau aproape ...asa ca lasa-ma cu relatarile reale ca fiecare percepeti realitatea cum vreti sau in functie de capacitatile fiecaruia.
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment


                              • "tu vorbesti despre 1.5 dci, o masina care de fabrica are 0-100 in 13-14 secunde ... ,timp aproape la fel de prost ca 1.2 si 1.4 ,adica mai prost ca al altor masini care nu au nicio treaba cu mersul tare ,dar tot incerci sa ne faci sa intelegem cat de tare merge masina aia ta ,lucru care ma duce cu gandul la un singur fapt , ca nu ai capacitatea de a intelege si procesa anumite informatii ,asadar indiferent cat de multe informatii ai primi , nu le poti filtra ,intelege sau invata ceva din ele"!


                                Cristi_Xp:Tin sa te anunt ca ce sti tu si noi toti ce avem in posesie Logan diesel atarna cam de un fir de par cu 0-100km/h asta ...Eu zic doar ca de la 0 la 140-150 km/h dieselul se descurca admirabil si chiar peste unele "vedete" ale demarajului enumerate de tine mai sus....Dupa 160 intervine problema palfonarii la diesel ,dar pana acolo nu e chiar puturoasa cu mcredeti toti pe aicipe forum... cel putin pe logan! Am intalnit alte motorizari diesel pe alte marci care pur si simplu te rugai de ele ...deci eu zic sa nu mai marginalizati "opozitia" in cazul "benzina vs diesel" ( cum tratati voi acest thread)si sa revenim la "oile noastre" si sa povestim relatam fapte reale /filmate ( cine paote) despre "liniute/curse /raliuri" cum spune topicul!BINE?Va salut!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google