liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • bai pana mea , nu mai bine mergi tu cu ratb sau cfr ? sa te feresti de astia cu raliurile...

    Comment


    • Mai periculosi sunt astia cu GPL ca va si arunca in aer de la forja).

      Mult mai periculoasa mi se pare o Legala la care spectatorii stau pe marginea unei sosele cu doua benzi, pe trotuare, decat o ilegala facuta noaptea pe furis.
      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

      Comment


      • VW Golf IV 1.9 TDI (90 cp) vs Logan 1.4 (eu) 0-2
        Tr I , II si III pana pe la 125/h.
        Sunt multumit inca o data ))

        Golfu l-am condus personal, mi s-a parut ca rupe tare si n-am nici o sansa.

        Comment


        • Originally posted by Bodanel View Post
          De la Roman plecand iti spun eu 3 curbe periculoase in 30 km. Intrarea in Traian (ti-a sarit pietonul in fata -pa), coborarea spre Mircesti (ai derapat - decolezi ca un veritabil MIG si chiar la intrarea in Mircesti de pe E85 - daca vii dinspre IASI si intri tare in curba ai toate sansele sa iei pe cineva in plin care intra pe europeana). Pana la TG Frumos nu stiu cate mai sunt dar eu personal le-as anula dreptul de a conduce Raikonenilor si Sumaharilor de pe la noi. Vrei liniute - fa in cadru organizat sau dute pe un drum neumblat nu pe drumuri europene care sunt destul de batute

          De la Roman la Iasi sunt doar doua localitati pe parcusul acestui traseu :Strunga si Traian.Mircesti.satul lui V. Alecsandri,e situat in extremitatea europeanului.Poti verifica si singur....

          p.s. "De la Roman la Tg.Frumos",scuze de greseala !
          Last edited by ROY; 24 October 2011, 22:52. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Originally posted by alessandro View Post
            ca de obicei si autoritatile au partea lor de vina. la cate parcuri si lacuri au amenajat...puteau sa faca un strip de 2000m pentru asa ceva. puneau intrare 10 lei si pun pariu ca se imbogateau.
            sau facilitau inchiderea unei bucati de drum o data pe saptamana si era ok. nu mai zburau masinile cu 140 prin centrul capitalei
            Stii cat costa sa amenajezi o pista de 2km cu asfalt? sau cam cat ar costa pamantul pe care sa amenajezi acea pista? Problema nu este ca nu vor autoritatile ci ca autoritatile locale nu prea mai detin pamanturi de foarte mult timp.

            Comment


            • stii cat costa viata unui om ? nu au pamant ? nu au bani ? sa inchida o sosea macar 10 15 ore sambata sau duminica. stiu o groaza drumuri cu asfalt tzipla in bucuresti care indeplinesc toate conditiile pentru 400m si pe care se pune praful ca trec 2 masini pe an. sa puna taxa 10 20 lei, din care platesc 2 pompieri si 2 gabori si e ok. eu as da si 50 lei sa am o pista unde sa ma dau lejer fara sa stau cu imima cat un purice la semafoare in bucuresti ca nu stiu de pe unde sare un MCV si ma ****
              problema este ca nu se doreste. mai bine asfalteaza 2 flori in parc pe care le factureaza cinci firme inainte sa ni le factureze primaria noua.

              Comment


              • eu nu inteleg pentru ce atata vorba???? din astia ofuscati de liniutze , prin venele carora curge sange de Damon Hill, cati ati fost prezenti la DRE anul asta?
                Nu am auzit asemenea discutii printre membrii PPR & Anounymous, etc...care, sincer sa fim, chiar au material tehnic la dispozitie si sunt indreptatiti.....
                poate sunt eu nebun....dar din punctul meu de vedere....hai mai intai sa avem cu ce...si dupa sa ne suparam ca nu ai unde

                Comment


                • @CataFOF

                  Nu ma refer la raliurile organizate ci la aia care merg ca Schumacher printre ceilalti la trafic.

                  Deocamdata drumul public e cu destinatie de drum public. Cand o fi de raliu o sa ocolesc traseul respectiv.

                  Comment


                  • Originally posted by alessandro View Post
                    stii cat costa viata unui om ? nu au pamant ? nu au bani ? sa inchida o sosea macar 10 15 ore sambata sau duminica. stiu o groaza drumuri cu asfalt tzipla in bucuresti care indeplinesc toate conditiile pentru 400m si pe care se pune praful ca trec 2 masini pe an. sa puna taxa 10 20 lei, din care platesc 2 pompieri si 2 gabori si e ok. eu as da si 50 lei sa am o pista unde sa ma dau lejer fara sa stau cu imima cat un purice la semafoare in bucuresti ca nu stiu de pe unde sare un MCV si ma ****
                    problema este ca nu se doreste. mai bine asfalteaza 2 flori in parc pe care le factureaza cinci firme inainte sa ni le factureze primaria noua.

                    asta este alta treaba cu inchisul unui drum, sunt perfect de acord, dar de la a inchide un drum si pana la a construi o pista dedicata pentru drag racing e o diferenta majora si un fapt prea putin realizabil in tara noastra.

                    Comment


                    • Jos guvernul!!!!!

                      Revenim la topic?
                      Alex daca vrei sa faci ceva, strange bani si fa asa ceva. Tu crezi ca cineva aloca bani pentru liniute? N-au reusit "smenarii" sa faca asa ceva, pentru ca nu prea produce. Stii cat a costat porcaria aia de circuit amkart? Da-o-ncolo de treaba ca nu vorbim de maruntisuri.

                      Comment


                      • din pacate nu se dau fonduri europene pentru asa ceva. am avut o tentativa de a ma interesa in detaliu. nu se poate. in schimb statul plateste 15 mil euro / kilometru la bechtel in timp ce in franta sau turcia 1 km costa 6-7 milioane
                        tara noasta va ramane o vaca supta de serpi, care nu poate sa faca altceva decat sa holbeze ochii mari si sa mugeasca

                        Comment


                        • o ramas cu ochii beliti de cand o vazut cum bibanul dadea m@@ie la platica...
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • Dci 85 vs. BMW 7?? model e38. Raliu in mers, eu nu-l puteam depasi... iar cand eram in fata lui, ma ajungea extrem extrem de greu si asta la viteza mare. Inclin sa cred ca era 725 tds. Balena mare nene.
                            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                            Comment


                            • omul stia ca te dai cu el? 2.5L turbodiesel nici in gluma nu se poate da cu tine

                              Comment


                              • razvan stii macar ce putere are motorul acela de 2.5 pe e38?

                                Are 140 cai/ 280Nm

                                Greutate de 1700 kg

                                0-100 in carte are 11.4s

                                Daca este acest motor orice este posibil. Celelalte pleaca de la 190 cai in sus

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google