liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cine vine la VTM Bucovat?

    Comment


    • Originally posted by al!n View Post
      .................... 1.4 chel cu soft si fara catalizator sta putin in fata la 1.6 laureat pe a1a a2a, pe a3a se face diferenta de putere si ia avans repede 1.6-le.
      .............................
      Haibe bre ca am pretentii de la tine.
      Cum pe III o ia repede?
      Intr-adevar dupa ce se schimba tr III il vezi ca ia oleaca avans, dar nu ca din pusca, sunt max 10cp diferenta daca 1.4 are soft bun.
      Asta am vazut doar la 1.6 16V (remapat) vs 1.4 cu soft, tr II si tr III cand se schimba se duce tare, dar la 1.6 mpi stock...chiar n-am patit pana acum, chiar si cand m-am dat cu 1.6 fara AC.

      Comment


      • Probabil am exagerat eu un pic.
        AG 16 Y M A

        Comment


        • Originally posted by Cezar View Post
          Asa este, cum sa bati cu 1.6 laureate un 1.6 preferance, cand tu nu ai 1.6
          Pune mai multi culbutori, poate trage mai bine. Eu asa am citit prin reviste.
          Uneori iti sade mai bine cand taci, @cezar. Am 1.6 cu axa ''eco''. Cilindreea atata este. Daca ma gandesc bine, chiar trage ok pentru 'ciorba' de sub capota.

          Comment


          • Originally posted by alex86 View Post
            Cine vine la VTM Bucovat?
            Ca sa nu mor prost.. unde se fac inscrieri, cotizatii chestii? Stiam ca pot participa si amatorii, adica vin eu cu Distrigazu', dau 100 RON sau cat e, si ma dau 20 de kilometri sa ma duc dracu' de tot in prapastie cu ea... dar macar imi fac damblaua.

            Deci cum? Nu-mi place spectator. In trecut am vazut ca cei din LC Gorj s-au dat, o casca, masina, motor, 4 roti si un volan si dai bataie.
            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

            Comment


            • iti trebuie roll-bar altfel nu poti particia

              Comment


              • facem din carton, sa dea bine la public, oricum viteza cu distrigazu tine volanul drept si vireaza capetele de bare singure)

                Comment


                • dsitrigazu intra gratis pe circuit, spune la poarta ca-l are pe un pilot in masina si-l duce pana pe pista. ;) daca pune si maimuta s-a scos

                  Comment


                  • Nu iti trebuie rollbar, iti trebuie doar casca. Cel putin anul trecut asa a fost, si asa cred ca se va merge si acum.

                    Comment


                    • Nu iti trebuie rollbar, iti trebuie doar casca iar detalii gasesti pe:

                      Salutare tuturor ! Asociatia Clubul Sportiv Ghost Racing Team revine pe prima scena a evenimentelor auto din Craiova cu

                      Comment


                      • Originally posted by aleXpeed View Post
                        Ca sa nu mor prost.. unde se fac inscrieri, cotizatii chestii? Stiam ca pot participa si amatorii....................
                        Deci hai, baga !

                        Mi-ar place f mult sa avem posibilitatea toti 'liniutarii'' sa ne putem intalni si la ceva probe de indemanare, adica un circuit mititel ceva...

                        Mi se pare MULT mai ok si MULT mai interesant.
                        Acolo se poate intampla ca un 8-10 cp sa nu mai conteze (ma refer la ascutitorile noastre, nu 200 cp vs 210 cp) .

                        Io respect pe toata lumea, dar am vazut baieti cu masinute bune care s-au cam pierdut in stiinta pe circuit si baieti necajiti (dar al naiba de talentati) care au stors si ultimul calut din motor.

                        Asta ca tot am vazut ca ''piesa dntre volan si scaun'' conteaza la liniuta...conteaza prea putin. Un 85 cp bate un 75 cp cam tot timpul (aceleasi masini)

                        Cum spuneam, io respect pe toti...

                        Comment


                        • Pana la urma vine cineva?

                          Comment


                          • azi frumos, liniute, laurete, tobe ,compresoare. Asteptam filmuletele si rezultatele oficiale.

                            Comment


                            • Originally posted by Octavian View Post
                              Deci hai, baga !

                              Mi-ar place f mult sa avem posibilitatea toti 'liniutarii'' sa ne putem intalni si la ceva probe de indemanare, adica un circuit mititel ceva...

                              Mi se pare MULT mai ok si MULT mai interesant.
                              Acolo se poate intampla ca un 8-10 cp sa nu mai conteze (ma refer la ascutitorile noastre, nu 200 cp vs 210 cp) .

                              Io respect pe toata lumea, dar am vazut baieti cu masinute bune care s-au cam pierdut in stiinta pe circuit si baieti necajiti (dar al naiba de talentati) care au stors si ultimul calut din motor.

                              Asta ca tot am vazut ca ''piesa dntre volan si scaun'' conteaza la liniuta...conteaza prea putin. Un 85 cp bate un 75 cp cam tot timpul (aceleasi masini)

                              Cum spuneam, io respect pe toti...
                              Apropo de necajiti, ultima data cand te-am vazut, rupeai norma pe VIK cu 1.4-le tau, cu suspensie de fabrica. Ai batut atunci multe scule cu pretentii.

                              La Bucovat nu pot merge, ca inca n-am franele gata.
                              _
                              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                              sigpic

                              Comment


                              • Mie de mi au zis astia la fras ca trebuie roll-bar si centuri pe masina pentru coasta ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google