liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu prea stai langa,(cu 16v stock) pierzi insa nu la diferente de rachete, avioane etc )
    Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

    Comment


    • M-am uitat si eu la datele tehnice ale motorului 2.0 TDI 140Cp pe diferite masini, Golf, Passat si A4 Avant si am constatat ca timpii pt. 0-100km/h se incadreaza in intervalul 9,3s-9,8s, deci diferenta dintre ele nu este foarte mare si asta datorita cuplului care face ca greutatea suplimentara dintre un Golf si un Passat sa nu se simta. Ia uitati-va ce se intampla cu motorul de 1.6 16v de pe Logan cand este pus sa traga un MCV ( +150Kg ), scoate un timp considerabil mai slab ( diferenta de 1.6 s, fata de doar 0.5 s cat este la VW ).

      Comment


      • In cate sec face 0-140/h un 1.6 1V stock? In vreo 19 nu..? (1.4 stock face in vro 27 sec )) )
        Un TDI 140 cp face 0-140 in aprox 16-17 sec..., asta stiu ca am incercat si la frate-meu la A4.

        Cred ca tot avantajul la Logan e pe plecare, sau?

        Comment


        • Interesante liniutele de aici http://www.youtube.com/watch?v=_gHo9...feature=relmfu si de aici http://vplay.ro/watch/etwsx2j6/
          Last edited by andreyi; 18 April 2012, 20:56.

          Comment


          • 400m 16v stock ii face in cam 17 secunde, iar kilometrul in 30 si ceva de secunde, vreo 31-32, daca nu ma insel. 130 si ceva e viteza de iesire pe 400m, deci cam pe langa balena fumegatoare. dar vai, vorbim de mirificul floxvagin cu motor teddy, sa-mi fie rusine ca defaimez tehnologia hitlerista...
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • hahaha ce-mi plac posturile tale despre motoarele teddy

              Comment


              • Originally posted by Seba View Post
                400m 16v stock ii face in cam 17 secunde, iar kilometrul in 30 si ceva de secunde, vreo 31-32, ...............
                Adica pe 0-400 metri diferenta de vreo 9-10 secunde intre 1.4 si 1.6 16V si pe 0-1000 metri diferenta de doar 3-4 secunde...?
                Hai lasa-ma...

                Cu aprox 130/h stiam ca termina 1.4 400 metri.

                Comment


                • Asta seara : logan 1.6 full option + gpl + 4 pers vs renault 19 (cred) 1.4 16v .... 1 - 0 (c-am o masina jumate i-am dat ) Eu eram si pe gpl ...
                  Last edited by Dany_DNY; 18 April 2012, 22:30.
                  Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                  Comment


                  • bossake: stiu ca nu-s diferente mari pe 400m e si normal avand in vedere greutatea celor 2 masini, eu doar am zis ca nu-l faci, iar dupa cei 400m sau la drum e o diferenta mare, cruciala intre modul cum iti permite sa mergi un diesel turbo de 140 cp vs un benzinar aspirat de 105 cp chiar daca e pus pe o caroserie mai usoara. Eu doar am criticat unele posturi in care se facea din Logan 1.6 16v armasar, masina de liniute si din 2.0 tdi 140 rahat pe batz.

                    geo_ultras, Seba: adevarul e ca niciunul din voi nu v-ati da Loganurile pe un c**** de balena fumegatoare, floxvagin cu tehnologie hitlerista 2.0 teddy, nu? Eu nu l-as da nici pe 2 Passat-uri, de tras nu prea trage, scoate si mult fum, te face si Loganu' chipuit si cu roata de rezerva acasa, plus ca am si alergie la piele, clima, navy, antifonare, comfort si alte mizerii din astea . Logan iz the best car eva' !

                    Comment


                    • Originally posted by Dany_DNY View Post
                      Asta seara : logan 1.6 full option + gpl + 4 pers vs renault 19 (cred) 1.4 16v .... 1 - 0 (c-am o masina jumate i-am dat ) Eu eram si pe gpl ...
                      aia e din alt film ... ma indoiesc ca renault 19 a avut asa motorizare...motorul 1.4 16v e ceva mai nou,pe cand renault 19 e de prin 88-89...
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • Originally posted by Nepotu123 View Post
                        bossake: stiu ca nu-s diferente mari pe 400m e si normal avand in vedere greutatea celor 2 masini, eu doar am zis ca nu-l faci, iar dupa cei 400m sau la drum e o diferenta mare, cruciala intre modul cum iti permite sa mergi un diesel turbo de 140 cp vs un benzinar aspirat de 105 cp chiar daca e pus pe o caroserie mai usoara. Eu doar am criticat unele posturi in care se facea din Logan 1.6 16v armasar, masina de liniute si din 2.0 tdi 140 rahat pe batz.

                        geo_ultras, Seba: adevarul e ca niciunul din voi nu v-ati da Loganurile pe un c**** de balena fumegatoare, floxvagin cu tehnologie hitlerista 2.0 teddy, nu? Eu nu l-as da nici pe 2 Passat-uri, de tras nu prea trage, scoate si mult fum, te face si Loganu' chipuit si cu roata de rezerva acasa, plus ca am si alergie la piele, clima, navy, antifonare, comfort si alte mizerii din astea . Logan iz the best car eva' !
                        Decat sa imi iau un Vw SH sa miros toate basinile neamtului sau mai stiu eu carei natii de pe sezutul scaunelor si a banchetei mai bine imi iau un Logan nou indiferent de motorizare pe care imi permit sa il intretin cu piese si consumabile noi si de o calitate cat de cat buna.
                        sigpic

                        IL 1 3 MIU

                        Comment


                        • Originally posted by Cristi_Xp View Post
                          aia e din alt film ... ma indoiesc ca renault 19 a avut asa motorizare...motorul 1.4 16v e ceva mai nou,pe cand renault 19 e de prin 88-89...
                          daia am si spus ca nu stiu sigur daca era r19 ... stiu sigur ca era 1.4 16v renault (scria pe bandoul de la usa din stanga), dar nu stiu ce model
                          Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                          Comment


                          • No offence dar 1,4 16v a fost pus pe muuulte Renault-uri. Fii si tu mai explicit.
                            Cel mai lent 1,6 8v

                            Comment


                            • nu stiu ce model era ... era foarte vechi oricum !
                              Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                              Comment


                              • nepotu: pt nevoile mele actuale nu as da loganul pe vw tedddy, am mers in dreapta cu teddy de 131 sau 140 cp si nu ma impresionat. km bord, peste 150 000

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google