liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ai dreptate, dar era pe E85 si nu am putut rezista, cand m-am dat cu tine masina masurata avea 201CP 290NM, acum masina are 243CP si 370NM.
    Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

    Comment


    • E85 combustibil sau drumul European 85?Merg alea din fabrica pe E85?sau s-a facut modificarile necesare?
      sigpic

      IL 1 3 MIU

      Comment


      • Bucuresti-Buzau atunci Miule
        Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

        Comment


        • Acum am inteles,eram in dubii cu E85 si daia,stiu ca o conversie la E85 e destul de costisitoare.
          sigpic

          IL 1 3 MIU

          Comment


          • eu vs peugeot 206 1.4 8v (75hp) sa zic un 1-2 (daca egalitatea se pune la amandoi)

            A fost cu start lansat de la 30km/h I-a. Prima data a castigat pe treapta a 2-a o aripa, pe 3 l-am ajuns si la final eram cam egali.

            A doua oara m-a surprins putin pe start si a fugit cu o aripa din start, pe 1 si 2 am stat la aceeasi distanta. Pe 3 recupeam incet dar nu am reusit sa il depasesc la 400m, ne-am dat mai departe si pe la 140 aveam o masina si ceva in fata.

            La performante peugeot spune ca face 402m in 18.7s, pe tableta in gtech mie mi-a dat ca fac in 18.4s. Avand in vedere ca atunci eram pe rezerva si portbagajul gol pot sa spun ca acei timpi sunt aproape de adevar.

            Comment


            • nu a fost ma doar de 2 ori ? a doua oara m am uitat mai bine a fost o aripa intreaga

              la viteza pe 4 si 5 206 le se va duce bine in fata. masina aia are o anomalie. trage inuman cu a 5 a pentru 75 cai.
              sta langa 16v fara nici o greatza

              de la 110 cu a 5 a mie mi au trebuit 2-3 sute de metri buni sa incep sa ma distantez
              Last edited by alessandro; 4 May 2012, 01:48.

              Comment


              • prima fost egalitate.. si am pus cate un punct la fiecare.

                Comment


                • Nu stiu ce are Pj ala al lui Cosmin cu care te-ai dat tu- dar trage f f bine! E stock de la mama lui n-are un abtipild in plus.
                  Am fost in Bulgaria cu el de 1 mai si vreau sa zic ca aveam fiecare cate 5 persoane in masina si se tinea dupa mine la 160-165 de n-avea aer!
                  Pai Logan 1.4 stock nici nu atinge 160 cu 5 persoane in masina...
                  @Melc a ta e stock sau are ceva facut?

                  A..si tine cont de ceva: este prima cursa a lui Cosmin din viata lui- deci pune 1 m experienta ta in plus.
                  Era interesant daca faceati si schimb de masini
                  Last edited by eugenmanea; 4 May 2012, 09:48.
                  Saab 9-5 Aero

                  Comment


                  • unde eram eu postat erau cam 450m fata de locul de unde incepeau ei

                    prima data 206 le a avut jumatate de aripa in fata

                    a doua data am stat pe la 400m

                    206 le a avut o aripa in fata.

                    sunt absolut impartial si obiectiv

                    Comment


                    • Peugeot are sub o tona si chiar are aerodinamica nu ca la loganul nostru care e o caramida. Nu stiu daca poti spune ca din mers se face vreo diferenta...orice sofer poate schimba 3 trepte la o turatie anume. Daca ne dadeam de pe loc se putea sa se faca o diferenta dar nu am vrut sa arat eu ca plec bine sau prost ci doar cum trage masiana comparativ cu mine.

                      Prima data dupa ce am terminat 400 am bagat direct a 5-a si la 450m luase destul avans.

                      Comment


                      • pai lansat vezi masina cum trage. de pe loc vezi soferu' si gumele

                        oricum iti zic ca 206 le trage mai bine ca Logan 1.4. am mers cu el il stiu cum e.

                        Comment


                        • Era sedan sau 206 "normal"?
                          Cel mai lent 1,6 8v

                          Comment


                          • @ eugen am eleron si ornament la toba ...

                            nush daca o cursa de 400m e relevanta .. dupa mine diferenta intre masini e clar stabilita la distante mari ... sunt curios (daca putem face) o plecare de la 20 km pana la 165. Am spus 165 pt loganul atata ia maxim pe ceas (real cred ca are mai putin cu vreo 5 km din cauza erorii de kilometraj). Peugeotul ia 171-172 pe a1 si am eroare probata cu gpsul de 2km.


                            @cristi_lcd e vb de un 206 hatch in 5 usi, motor 1.4, fab 2006
                            DB16COS

                            Comment


                            • la viteza i o dai la Logan de nu se vede. nici nu are rost

                              206 are forma de glontz pe cand Loganu zici ca e frigider

                              Comment


                              • Ati innebunit cu coeficientul asta aerodinamic. Diferentele sunt atat de mici, incat nici nu merita pus ca variabila.
                                Peugeotul are 0.33 iar loganul 0.37. Mare diferenta, intr-adevar.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google