liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • razvanamza nu va vrea sa e in rodaj ca are segmenti noi si pana vii tu o sa il fac 1.8, ca 1.6 nu pot ca lumea spune ca deja il am.

    Comment


    • Eu zic sa o faci 1.9 caci 1.8 au toti..
      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

      Comment


      • pot sa garantez eu ca melcu' are 1.4. dar la soft e ceva necurat...

        Comment


        • razvan te astept la un test cand esti gata. Ori masina contra masina ori doar cu aparatul ala de masurat.

          Comment


          • ne vedem candva, stai linistit.

            Comment


            • as vrea cumva sa comparam cu ceva real timpii ...pentru ca diferenta intre tableta (care foloseste google maps) si telefonul meu (LG X2 care foloseste GPS) este foarte mare ...

              mie 0-100 km/h cu telefonul meu cel mai bun timp a fost 9.9 in seara aceea cand eram cu Melcu in masina ... prima data cand am testat mi-a dat 0-100 km/h ... 9s

              Exista chiar si diferente de 3-5 km/h la viteza instanta ...

              Comment


              • programul pe care l-am folosit pe 402m foloseste doar acceleratia pentru a calcula viteza si timpul. Am un alt program care iti inregistreaza viteza maxima atinsa vazuta de gps si distanta de franare de la 60mph la 0 prin gps.
                Trebuie sa gasim un logan 1.6 16v stoc care sa faca test dupa sa faci si tu si dupa amandoi si vom vedea daca spune cat de cat corect sau nu.

                Incearca sa pui telefonul in alta pozitie pentru ca acolo mi se pare putin cam instabil neavand prindere in parbriz. pun aici cele 2 ture facute de tine. in prima nu am reusit sa parcurgem 402m, (eram si eu in masina)
                Attached Files

                Comment


                • Baga si tu o filmare din masina asa un 0-150/h...
                  Sau poate ai deja una )
                  Cu timpii astia de telefon smecher nu ma descurc.

                  PS: macar sa facem ceva liniute virtuale daca suntem asa departe

                  Comment


                  • I-am reglat tachetii astazi, va rupe acum! Unu' e melcuu' cu 1.9 15v)).
                    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                    Comment


                    • Sper ca i-ai reglat cu lera si nu cu ciocanu...

                      Deci ce imbunatatiri a adus treaba asta, cate sec in minus? )

                      Comment


                      • zice seba parca sau nush cine sa incerc programul bosch ca e mai bun. Am incercat si fiind free imi ofera doar 0-60 mile si mi-a dat 5.6 secunde :d

                        Acum lasand gluma, nu prea am filmulete cu 0-150 si nici nu cred ca am unde sa fac in bucuresti. Poate o sa am vreo ocazie sa incerc un 0-150 dar nu cred ca prea currand, inca nu am inteles cum pot pune telefonul sa am ambele maini libere.

                        Comment


                        • pe 0-60km cred ca e ok 5 secunde, ba chiar prea mult. daca 1.4 scoate suta in 5 secunde, atunci 16v e formula 1
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • Da, atata face pe 0-60, 5 sec.

                            PS: 0-60 km/h ))

                            Comment


                            • pai 0-60 ii faci numai cu treapta 1 si 2

                              Comment


                              • este vorba despre 0-60 mile adica 0-96 kmh

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google