liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by o8MeLC View Post

    Ultima incercare, marim miza si trecep pe treapta 3-a la 1500,
    Asta a fost penala,,eu in a treia cu 1500 de ture Practic stateam pe loc,,mai avea putin si se oprea motorul
    Bine ca nu mi-au zis sa incercam a patra tot cu 1500
    Dar nici unul nu a mai pomenit de a 2 din 3000 sau 3500,ca de acolo in sus sigur erau mancati,,dar repet,,mereu se termina tarlaua de 150 de metri

    ps.
    . In ture mari am vazut din masina lui Ivan ca ne ajungea...
    Aham,,deci recunoasteti ca in ture mai mari sunteti mancati de crocodil!? Deaia ati vrut voi numai cu 1500 maxim 2000,,ca de mai sus erati pa pa de mult
    Last edited by Ivan Marian; 2 February 2013, 19:28.

    Comment


    • melcule zi daca am dreptate: 1.6 + logan chel-chel+axa de 271 a lui speedu' pusa cu un dinte inapoi.

      Comment


      • Spedule fa o poza cu axa pusa pe capacul de la closet ca sa eliminam necunoscuta asta din ecuatie

        Sent from my GT-B5330 using Forum Runner

        Comment


        • Da' cautati si voi un drum si mai ingust unde sa va dati

          Comment


          • pai voi va dati pe 200m ca la mioveni ma ? unde mai pui ca e si lansat...din 1500

            N`am mai putut ajunge aseara, dar mai iesim, vreau sa mai scot si eu masina. Azi avea rugina consistenta pe discuri cand am plecat cu ea.

            Comment


            • Adica,,liniutele alea au fost un fel de n-ar mai fi Adica a la Candiano Popescu,,sus sus sus spre Calea Militiei din deal,ca poate dadeam nas in nas cu aia.

              Comment


              • Originally posted by o8MeLC View Post
                acum sa dezvaluim filmarile din cealalta masina cu 2 talambi RACERI.
                Tu ce modificari ai pe masina? Motorul e de 1.4 sau e un "hibrid"?

                M-as da cu tine sa vad ce si cum. Al meu 1.6 16V euro4 stock

                Comment


                • I.am spus lui ivan sa mergem in alta parte dar nu a vrut si el a spus de candiano popescu. Nu stiu cine a zis 2000 a2-a dar asa a ramas. Nu ma deranja sa ma dau de la 3000 sau 4000.

                  Camera este un ipad care are un unghi foarte mare de filmare si era greu sa filmeze din stanga, trebuia sa se puna in spate sa se poata misca.

                  Astept alt 16v de pe loc sau din mers.

                  Comment


                  • Originally posted by o8MeLC View Post
                    I.am spus lui ivan sa mergem in alta parte dar nu a vrut si el a spus de candiano popescu. Nu stiu cine a zis 2000 a2-a dar asa a ramas. Nu ma deranja sa ma dau de la 3000 sau 4000.

                    Camera este un ipad care are un unghi foarte mare de filmare si era greu sa filmeze din stanga, trebuia sa se puna in spate sa se poata misca.

                    Astept alt 16v de pe loc sau din mers.
                    Pai mai fa o investitie si in it o camera in fata una in spate.
                    Bafta.
                    sigpic

                    Comment


                    • @ o8MeLC - pentru conformitate, schimba si tu la profil, fiindca iti apare 1.4 si induci in eroare. Ai catalizator? Nu stiu ce soft ai si cum iti trage masina, dar la cum te-ai dat cu Ivan cred ca un 1.6 16V euro4 stock - cu catalizatorul scos te face.

                      Comment


                      • iti dai seama ca orice modificare a celui cu 16v ii va aduce un plus si va fi langa mine. Daca va fi de pe loc va conta foarte mult daca voi reusi sa castig teren pe 1 si 2 si sa pierd mai putin pe 3 si 4. Masina mea este normal sa prinda o viteza de top mai mica avand in vedere ca ii lipsesc cel putin 10 cai dar compenseaza cu greutatea. Daca vom calcula vom vedea ca in moemntul in care vom pune acceasi pe greutate pe 2 masini cu diferenta de putere si diferenta de greutatea (a mai greu ca b, a mai puternic ca b) cea cu cp mai mici va fi dezavantajat si greutate mai mica (b) (in testul cu ivan amandoi aveam oameni)

                        Dezavantaj pentru masinile mai usoare sunt pe coborare si sunt avantajate pe urcare. Dupa cum am spus astept un 16 v sa incercam.
                        Last edited by o8MeLC; 2 February 2013, 23:01.

                        Comment


                        • Originally posted by o8MeLC View Post
                          I.am spus lui ivan sa mergem in alta parte dar nu a vrut si el a spus de candiano popescu. Nu stiu cine a zis 2000 a2-a dar asa a ramas. Nu ma deranja sa ma dau de la 3000 sau 4000.

                          Camera este un ipad care are un unghi foarte mare de filmare si era greu sa filmeze din stanga, trebuia sa se puna in spate sa se poata misca.

                          Astept alt 16v de pe loc sau din mers.
                          Se vede treaba ca esti tanar si nelinistit. la 12 noaptea cand era umezeala pe carosabil/posibil gheata, tu ai fi vrut sa mergi pe cheiul Dambovitei unde este intuneric bezna sa ne dam? Daca vrei,,o facem ca lumea pe uscat si pe lumina cat cuprinde,
                          Cat despre tableta aia a ta,,nu cred ca are un unghi mai mare de 120 de grade cat are a mea camera de bord.
                          Acolo pe Candiano pe portiunea aia de drum nici nu aveai cum sa te dai din 3000/4000 de ture ca era viteza prea mare si pt ca nu aveai efectiv timp sa te asezi unul langa altul,,dar sa te mai si dai din mers si mai apoi sa te si opresti la timp.

                          Comment


                          • Si mie mi sa parut destul de naspa.
                            Am preferat la pescuit pe Dambovita.
                            sigpic

                            Comment


                            • nu scrie nicaieri unghiul de filmare dar este foarte mare. problema a fost ca viteza a tinut-o portret si a filmat cum se vede daca o tinea landscape folosea alta rezolutie. In fine nu ma intereseaza asta. Am vrut doar sa vedeti diferenta dintre cele 2 masini ) in una 2 oameni normali si calculati si in cealalta 2 nebuni.

                              Temperatura atat astazi cat si ieri nu a scazut sub 4 grade si siselele erau ieri pe pragul de a se usca la ce soare a fost. inainte cu samy nu am patinat deloc avand in vedere puterile mici pe care le dezvolta masinile.

                              Comment


                              • Originally posted by razvanamza View Post
                                melcule zi daca am dreptate: 1.6 + logan chel-chel+axa de 271 a lui speedu' pusa cu un dinte inapoi.
                                Originally posted by alessandro View Post
                                Spedule fa o poza cu axa pusa pe capacul de la closet ca sa eliminam necunoscuta asta din ecuatie

                                Sent from my GT-B5330 using Forum Runner
                                Axa e la mine. Nu vand bunatatile mele adversarilor.
                                Attached Files
                                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google