liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Tudor View Post
    edy, cu logan 1,4 cum stai ? cel stok ma refer, eu mi-am furat`o grav de la clio 1,4 si sunt curios.

    cam 2 masini in fata. pe vremea cand masina nu avea nici o modificare.
    acum in " setupul" de fata n`am mai incercat`o ...
    pot sa ma "laud " ca bat opel astra 1.7cdti de 82 de cai )))))

    sambata si duminica sunt plecat din bucuresti. vineri seara daca e vreun doritor?
    asa de caterinca


    @ MELC - cu tine am mai incercat`o pe vremea knd ziceai ca ai 1.4. stock nu era sigur.
    need moar low..

    Comment


    • atunci era masina un hibrid, proaspat segmentat si cu un soft praf. Daca am timp putem sa incercam vineri desi nu promit ca o sa am timp, sau doar dupa ora 24.

      Comment


      • Stati naiba potoliti a dat viteza in voi pe vremea asta.....aruncati un ochi pe geam.
        sigpic

        Comment


        • e vremea de caca ... rupe aderenta ca la balamuc ))))))
          need moar low..

          Comment


          • i20

            Hyundai i20 1.4 CRDi - full technical specs sheet, including performance data, economy and emissions, dimensions, weight and engine particulars.


            0-100 11 sec
            0-120 treapta 5 10 sec

            P.S. greutate in talon 1249 kg

            Comment


            • Pai in specificatii scrie 16.20.
              Nu e ceva putred la mijloc.
              E greu de crezut .
              sigpic

              Comment


              • E cam grea masina asta. Carabusul meu are sub 1000kg si este dat cu 107cp/t la motor de 1.5l.
                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                Comment


                • E umblata la corzile vocale.
                  Nu are cum sa urce asa repede in ture in diesel de 75cp mai ales ca fiatul o da cu peste 16 sec pana la suta.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by alessandro View Post
                    i20


                    0-100 11 sec
                    0-120 treapta 5 10 sec

                    P.S. greutate in talon 1249 kg
                    Cum ai numarat secundele alea?
                    0-100 sunt vreo 11,5-12 sec (asa pe ceas), 80-120/h sunt 11+ sec , asta spus cu bun simt.

                    Demaraj (pe ceas)de pe loc ca un parci de 1.4 benzinar de 70-80 cp, ce vedeti asa spectaculos?

                    Si acum cu softu asta adormit care-l am, scot pe ceas 11,x-12 sec 0-100
                    Last edited by Octavian; 20 March 2013, 19:27.

                    Comment


                    • 1.4 crdi e DIZAL. La Dacia, dizalu' de 85 nu bate loganu stock de 1.4 sau e pe acolo. asta desi e mai mic, si pe o masina mai mare, e mai rapid. eu zic ca are "cip, tobe si filtru" ca sa ma exprim plastic, adica vreo 90 de cai.

                      Comment


                      • diesel logan de 85 bate 1.4 MPI cu siguranta.

                        Alessandro mai ai masina ? sunt curios

                        Comment


                        • Originally posted by razvanamza View Post
                          1.4 crdi e DIZAL. La Dacia, dizalu' de 85 nu bate loganu stock de 1.4 sau e pe acolo. asta desi e mai mic, si pe o masina mai mare, e mai rapid. eu zic ca are "cip, tobe si filtru" ca sa ma exprim plastic, adica vreo 90 de cai.
                          Ba e mai rapid dieselul de 85 ca loganul stock de 1.4.
                          MCD-ule poate ne dam si noi acum.

                          Comment


                          • eu m-am dat cu un logan 1.5 dci de 85 break si am stat la jumatatea masinii lui (eu am 1.4 stock )

                            Comment


                            • MCV-ul e ceva mai greu din cate stiu eu.

                              La berline daca sunt aceleasi variante de echipare, trage oleaca mai bine dizalu.

                              Un 1.4 chel trage si fuge mai tare ca alt 1.4 "full option".

                              Comment


                              • Ma dau eu cu turbat de 1.6i )
                                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google