liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bossake View Post
    175 real sau pe bord?
    Pe bord bate in 180 dupa obd 172 eu am pus 175.
    sigpic

    Comment


    • Cum adica pe obd ? In mers aveai cablul bagat sau iti arata cu cat a mers masina chiar daca e parcata ?

      Comment


      • Originally posted by abulache View Post
        Cum adica pe obd ? In mers aveai cablul bagat sau iti arata cu cat a mers masina chiar daca e parcata ?
        Memoreaza viteza maxima de la ultima resetare.
        Ceva de genul
        Attached Files
        sigpic

        Comment


        • 180 kmh cu 0,9, nu-i rau...

          Comment


          • Pai ajunge 1,4 la 180 si mai sunt unii pe aici care au ajuns cu 1,5 dci la peste 200 . 0.9 90 hp de ce nu??

            Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

            Comment


            • In vise ajunge 1.4 la 180/h.

              Comment


              • Nici macar in vise nu ajungi daca nu e vale si nu bate vantul
                sigpic

                Comment


                • Eu vs 1.6 cu aceleasi modificari ca a le mele, tot preferance, roti usoare, aceleasi anvelope, etc. 0-4.
                  Diferenta se face la inceput de a3a vro 500rpm, ramane aproximativ o masina intre noi.Apoi nu se departeaza, nu ma apropii.Pe a1a a2a suntem cam pe acolo aman2.
                  AG 16 Y M A

                  Comment


                  • Originally posted by Octavian View Post
                    In vise ajunge 1.4 la 180/h.
                    Eu cu al meu 1.4 doar cu soft modificat am vazut pe GPS 175Km/h ... si mai aveam pedala ... daaaaaaarr ... era asa o panta abrupta la intrarea in Praga de ziceai ca e partie de schi nu sosea.

                    Asa ca 180 cu 1.4 e fezabil. Dar doar la vale ... lunga si abupta vale.

                    Comment


                    • Daca ai o panta de vreo 4 km crede-ma ca iei si 200,dar nu se pune. Mai sus se vorbea de viteza maxima la 1.4 , fara vale,fara vant etc.

                      Eu mai mult de 175 nu am vazut pe ceas.
                      My Ride ! B - 29 - TmT

                      Comment


                      • Originally posted by madhorsefuzzy View Post
                        Eu cu al meu 1.4 doar cu soft modificat am vazut pe GPS 175Km/h ... si mai aveam pedala ...
                        Mai avem pedala cu totii dar nu mai avem putere. Surplusul de pedala il apesi degeaba, doar asa ca sa relaxezi piciorul.

                        Cu soft am prins maxim 175 km/h pe bord iar cu evacuare cap-coada + axa cu came sport 190 km/h pe ceas. Totul cu roti 185/65/R15.

                        Dci-ul de 85 se opreste la fix 180 km/h pe ceas.
                        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                        Comment


                        • Originally posted by madhorsefuzzy View Post
                          ...................
                          Asa ca 180 cu 1.4 e fezabil. Dar doar la vale ... lunga si abupta vale.
                          Nu e fezabil deloc, tocmai tu ai spus conditiile. Doar vise.

                          Originally posted by al!n View Post
                          Eu vs 1.6 cu aceleasi modificari ca a le mele, tot preferance, roti usoare, aceleasi anvelope, etc. 0-4.
                          Diferenta se face la inceput de a3a vro 500rpm, ramane aproximativ o masina intre noi.Apoi nu se departeaza, nu ma apropii.Pe a1a a2a suntem cam pe acolo aman2.
                          E bine, se explica diferenta.
                          Last edited by Octavian; 9 July 2013, 14:38. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Originally posted by al!n View Post
                            Eu vs 1.6 cu aceleasi modificari ca a le mele, tot preferance, roti usoare, aceleasi anvelope, etc. 0-4.
                            Diferenta se face la inceput de a3a vro 500rpm, ramane aproximativ o masina intre noi.Apoi nu se departeaza, nu ma apropii.Pe a1a a2a suntem cam pe acolo aman2.
                            era soferul mai slab in 1.6
                            sigpic
                            Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                            http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                            Comment


                            • Originally posted by aleXpeed View Post
                              Mai avem pedala cu totii dar nu mai avem putere. Surplusul de pedala il apesi degeaba, doar asa ca sa relaxezi piciorul.

                              Cu soft am prins maxim 175 km/h pe bord iar cu evacuare cap-coada + axa cu came sport 190 km/h pe ceas. Totul cu roti 185/65/R15.

                              Dci-ul de 85 se opreste la fix 180 km/h pe ceas.
                              Multumesc pentru raspunsul mult asteptat, nu de alta dar sa stiu daca ma pot lua la tranta cu unul pe autostrada.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by stoicanu View Post
                                Carte spune maxim constructiv.
                                Si la Mercedes scrie 210 km/h si urca in 250 fara probleme, ar mai merge dar intra limitarea.
                                Mai tata, ai ajuns sa compari Mercedes-ul cu Loganul .
                                Am avut la tinerete Oltcit.De fapt mai multe....
                                Hai razi
                                Oltcit unicat in Romania,facut de mana mea,(caroserie si mecanica)motor 1300 cmc,cu axe usurate 1222(cea mai agresiva diagrama de inchidere si deschidere a supapelor),culbutori sinterizati pe talpa cu carburi vidia,supape modificate,volanta usurata,ambielaj folosit la curse,pistoane cu 4 segmenti pe cilindru,chiuloase cu canale admisie majorate la 30 mm si lustruite,pistoane cu placute de invar pentru strangerea boltului le temperaturi ridicate,4 carburatoare delorto de 40(40DRLA),pompa electrica de benzina,cutie viteza modificata pe tr 5, pentru drum intins,aprindere electronica si un dispozitiv multiscanteie.Suspensie modificata,3 bari torsiune pe spate,jante AMIL citroen 6,5J.
                                Pentru liniute foloseam o CV 4 tr frantuzeasca cu interne de oltcit special.Facea suta sub 10 secunde,dar nu trecea de 110-120.Crestea turatia odata cu viteza,schimbam la kickdowm fara sa iau piciorul de pe acceleratie.
                                Masina manca jar,pe autostrada am trecut de 180 km/h.De bord nu mai vorbim ca nu mai era etalonat peste 180km/h
                                I-am pus GPL.165km/lua pe gpl !
                                Nici un logan stock nu a reusit sa ma depaseasca nici la liniute nici la drum intins !
                                Nu aparuse 1,6 16V,nu pot vorbi de acest lucru.
                                Cum te-ai simti posesor de logan 1,5 dci,1,6 mpi,1,4 mpi sa nu poti face pe unul cu oltcit de 20 de ani ?
                                Attached Files
                                Last edited by Rac; 9 July 2013, 22:42.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google