liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mi-a mai facut figuri si cand era racoare afara, cu ceva timp in urma nu am avut treburi d-astea de tradare.

    Si acum seara (nu cand m-am pus cu zimbrii aia), pe tr II dat blana din 2500 rpm a mers ca curu pana in ~4000 rpm, apoi brusc parca a primit un sut in cur. Mi-a facut de cateva ori asa.

    Am crezut ca o fi de la filtru (demult neschimbat) dar tot asa face cu filtru nou, bujiile au aprx 33000 km.
    Last edited by Octavian; 30 July 2013, 00:28.

    Comment


    • vezi si cu benzina octaviane
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • Daca merge rau de tot pe ture mici ai putea avea asa :
        - senzor pozitie clapeta aer defect
        - senzor presiune aer in galerie defect
        - bujie sau fisa de bujie obosita/e
        - bobina aprindere da rateuri
        _
        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

        sigpic

        Comment


        • Apropos de fise...daca nu le-am schimbat pana acum in 7 ani si 140k km de cand am masina, insa nu au devenit deloc rigide (deh, siliconice) si inca mai au "laptele" ala pe contacte, ar fi cazul sa le schimb sau sa nu ma leg la cap daca nu ma doare? Vreo sugestie, ceva? Mersi.

          Comment


          • Mai da-le cu lapte de-ala E de fapt o vaselina speciala. Cam atat.
            _
            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

            sigpic

            Comment


            • @Tavi, fix asa face cum spui tu, daca scoti mufa de la senzorul de pozitie clapeta

              Comment


              • @dsign:
                Serios acu'...zici ca mai trebe' unse suplimentar? Nu e suficient ce e acolo?
                Cum se numeste vaselina aia si unde gasesc? Pasta ceramica, vaselina siliconica? Se mai poate folosi si la alte treburi legate de masina?

                Gata, am gasit!
                "pasta fluorata pentru fisele bujiilor"
                Astia la reprezentante nu cred ca au.
                Last edited by Kojak; 30 July 2013, 12:58. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Poți fi sigur că nu au, nici nu știu ce este !
                  Vezi pe DaciaShop, d-acolo am procurat.
                  sigpic

                  Comment


                  • Aha...mersi!

                    Comment


                    • Originally posted by dsign View Post
                      Daca merge rau de tot pe ture mici ai putea avea asa :
                      - senzor pozitie clapeta aer defect
                      - senzor presiune aer in galerie defect
                      - bujie sau fisa de bujie obosita/e
                      - bobina aprindere da rateuri
                      Mersi man, m-ai omorat. O sa incerc ce mi-i mai la indemana, sa schimb bujiile, asta pt ca aveam de gand sa le schimb.

                      Benzina nu-i zic eu, ca tot d-aia bag de ani de zile si cu benzinaria schimbata tot acelasi lucru.

                      Nu face tot timpul, depinde cum accelerez, nu am descoperit acel "cum" dar ma enerveaza cand o iau prin "surprindere" si ma face de rahat.

                      Comment


                      • Sa mai stergem prafu


                        Eu VS Golf 4 1.9TDI 131cp 0-2 ... (pe a1a si a2a sunt eu in fata cu un bot, si pe a3a se duce usor in fata ... la sf de 400m are avans cam juma' de masina )
                        Eu VS bmw e36 2.0 ... 2-0 ... defiecare data am plecat bine, bine ... juma de masina i-am dat
                        Eu VS Polo 1.2 TFSI 120cp 1-0 ... a1a si a2a am avans 1 masina jumatate si pe a3a recupereaza destul de bine
                        Eu VS logan 1.6 16v stock + gpl 3-1 ( 2 masini i-am dat, si daca continuam si pe a4a pana la capat ma tot departez de el)
                        Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                        Comment


                        • BeMeWeu ala dizal sau benzinar? Am simtaminte ca dizal...daca era benzina pleca mai bine ca tine (teoretic).

                          Golfu 1.9 de 130 cp am mers si eu (varianta vagon) e oleaca de racheta in lumea masinilor de familie sa zic asa, raspunde fain la acceleratie si greu sa te tii de el la drum daca soferu nu si-a luat medicamentele.

                          Comment


                          • Octavian, nu stiu ce era ...

                            In seara asta :

                            Eu vs logan 1.6 mpi cu evacuare cap coada si admisie 3-0 (c-am 2-3 masini ii dau, Lau si Alessandro poate sa spuna mai bine cat iau avans ca ei au stat pe margine )
                            Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                            Comment


                            • Aseara aveam echipamentul de pescuit plus 2 pers una din ele avand nu mai putin de 100 kg! Am un facut un logan dci 65 softat la 85 cica,el era singur in masina stima!

                              Comment


                              • @dny: in ce stare era BMW-ul ala? Nu prea cred ca ai vreo sansa in fata unuia "in toate mintile"
                                Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google