liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai de-asta il intrebam pentru ca stiu ca ti-a dat si tie de furca 320-ul. Daca avea M52-ul (e36 facelift) si era sedan e greu de tot sa il bati..
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • Il bat sigur chiar si softat cum zicea ca era .....doar ca nu prea era masina adica daca ati auzi cum face cutia si ambreaju ..voi nu ati pleca cu ea de acasa )
      sigpic
      Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
      http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

      Comment


      • Lake, prietenul meu, m-ai batut de 3 ori din motive tehnice. Pe drum spre casa nu mai lua a doua si a patra (d-aia ratam a doua) din cauza ambreiajului si pentru ca nu mai aveam destul ulei in cutie. Am pus ulei, am schimbat ambreiajul (care si patina in prostie) si acum e alta masina. Am pus momentan galeria originala dar iti garantez ca si asa te bat. Masina nu era goala, aveam in portbagaj doua cutii de scule, cel putin 50 de kg in plus. Eu aveam si gume de iarna. Iar despre povestea cu ITB-urile, (cum zicea unul TIB- uri) ala de comenta pe aici, nu te cunosc, nu stii cum merge masina cu ele da' iti promit eu ca atunci cand oi veni cu ele, fara axa, te dau o tura s-o spui cu gura ta. Cat despre soft, e doar o amarata de remapare de 7 cai.

        Dany, am schimbat ambreiajul, nu mai am clapetele momentan (ceva dificultati si pana nu le rezolv nu le mai pun) dar vreau sa ne mai dam odata, chiar daca mi-o iau din nou. Vin cu gume mai bune si sa ne dam de la semafor. Acum pune toat puterea jos si vreau sa vad cum si in ce fel si vreau sa ma compar cu tine daca vrei.

        Pentru cei ca bolborosesc pe aici ca nu merge masina cu ITB-uri, cand mai vin cu ele mai stam la discutii. Cand oi vedea si eu ca aveti si voi curajul sa faceti o asemenea modificare mai vorbim. Pana atunci, erau multi pusti pe acolo veniti cu RATB-ul si comentau despre cum trage masina mea.

        Comment


        • Pustiulica, vezi limbajul ca te urechez data viitoare cand ne vedem
          Singurul pusti de 12 ani impreuna cu gloata de cacaciosi, erai tu.

          Dar te dresez eu data viitoare cand ne vedem. Sa-ti arat cum trebuie sa ai respect. Te invat eu, daca nu te-a invatat tac-tu.
          Last edited by Cezar; 23 September 2013, 12:11.

          Comment


          • Hahaha parintele cezar, pe coji de nuci ! )

            Comment


            • Originally posted by lau911 View Post
              Eu vs bmw e36 coupe 320i cu soft 170cp zicea propietarul 0-1... Pe 1si pe 2 a luat ceva avans ,apoi pe 3 am recuperat daca dadeam si 4 al meu era .... Cutia bato vina nu prea se intelege cu motorul ... Masina nu functioneaza cum trebuie
              e36 2.0 150cp +soft+evacuare si admisie... sunt vreo 2 masini intre noi si bat eu. Masina merge super bine, a fost a tatalui meu,deci a fost condusa si de mine, acum e vanduta unui var de-al meu de 1 an jumate.
              Deci pisica aia tre batuta, altfel te vad pe la 16 jumate cu timpii pe 402.33, si asta nu e bine deloc!
              http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

              Comment


              • Originally posted by Cezar View Post
                Pustiulica, vezi limbajul ca te urechez data viitoare cand ne vedem
                Singurul pusti de 12 ani impreuna cu gloata de cacaciosi, erai tu.

                Dar te dresez eu data viitoare cand ne vedem. Sa-ti arat cum trebuie sa ai respect. Te invat eu, daca nu te-a invatat tac-tu.
                Nu cred ca ma cunosti si cu atat mai putin cu consider ca stii ce educatie am primit sau am eu. Deasemenea nu ti-am adus personal nicio insulta si nimanui in special si am subliniat faptul ca se comenteaza dupa ureche, o parte din userii acestui forum. Comentariul meu era la adresa persoanei care te-ai citat si care nu cred ca ma cunoaste sau nu cred ca stie ce poate masina. Pusti de 12 ani? Zi-mi si mie cu ce pusti de 12 ani eram eu acolo. Daca aia tot ma impingeau sa ma dau si umblau dupa mine, ce treaba am eu cu ei?

                Sa stii ca, chiar as vrea sa vii la mine si sa te prezinti, sa te cunosc si eu, sa imi fac o parere adevarata despre tine pentru ca din ce citisem pe aici pe forum, pareai o persoana de toata onoarea, un OM cum putini sunt. Sper ca asta sa nu se schimbe. Injurii si insulte nu am adus nimanui pentru ca eu nu-mi permis sa jicnesc persoane pe care nu le cunosc si cu care nu am interactionat niciodata. Daca are cineva ceva de comentat la toata povestea cu masina asta, il astept sa-mi spuna in fata, cu argumente. Nu am nimic cu criticile am ceva cu aruncatul cu namol, atunci cand nici macar nu ma cunoaste respectivul. Cat despre ITB-uri, poate sa comenteze cine vream atata timp cat aduce un comentariu tehnic si nu zice: 'nu merge bine masina aia deloc' pentru ca nu cunoaste mersul masinii si nimic mai mult. Nu voi mai intervenii pe aici pentru a nu strica buna functionare a acestui thread.

                O zi buna tuturor!

                Comment


                • M-ai cunoscut data trecuta, cand ti-am zis ca nu iti merge bine motorul, inainte sa te alergi cu un dci, de la care ai luat bataita.
                  Stii ce mi-ai zis: "Ce stii tu... Ai facut tu vreodata asa ceva? Nu vezi ca scoate fum negru? E ce trebuie"
                  Stii ce ti-am raspuns eu: "Bine!"

                  Tu sa nu crezi ca noi ne-am tras din pom si n-avem habar de nimic. Nu esti primul si nici ultimul ce face o astfel de modificare, fara sa o termini.
                  Atitudinea ta lipsita de respect a dus la reactia mea. Invatati sa vorbiti frumos cu oameni pe care nu-i stiti si sa nu-i luati peste picior.

                  Succes.

                  Comment


                  • Originally posted by FloNZN View Post
                    e36 2.0 150cp +soft+evacuare si admisie... sunt vreo 2 masini intre noi si bat eu. Masina merge super bine, a fost a tatalui meu,deci a fost condusa si de mine, acum e vanduta unui var de-al meu de 1 an jumate.
                    Deci pisica aia tre batuta, altfel te vad pe la 16 jumate cu timpii pe 402.33, si asta nu e bine deloc!
                    Masina mea nu e chiar asa racheta ca a ta , eu am 1,8l cu 135 cp si 168 nm la motor trecuti printr-o cutie de logan care nu se sincronizeaza cu curba de cuplu a motorului
                    si tu ai 2.0 L 140cp+cu soft evacure si peste 200NM si pune jos tot ce poate prin intermediul cutiei de fabrica
                    Nu am zis niciodata ca masina ar fii foarte competitiva pentru ca stiu ca nu este inca , am facuto cu putini bani (aproximativ 300E a costat swapul ) si se misca acceptabil pentru banii investiti daca scoate 17 secunde pe 400m nu imi pare rau ....
                    sigpic
                    Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                    http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                    Comment


                    • Daca scoate 17 secunde te injur!!! ) atat scoate 1,6 16v Tre sa mearga!
                      http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                      Comment


                      • Pur si simplu nu livreaza putere cum trebui pe treapta a2 si asta ma costa foarte mult ..daca nu tragea motorul nu recuperam aproape 2 masini pe treapta 3 .....mai schimb si dupa ureche ca nu am turometru
                        sigpic
                        Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                        http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                        Comment


                        • Originally posted by lau911 View Post
                          daca scoate 17 secunde pe 400m nu imi pare rau ....
                          Ce 17 secunde ma ? Du-te bai baiatule de aici...adica se face anu' de cand tot muncim la ea pt 17 secunde ? 16v stock face atat

                          Masina se misca exemplar de bine. Motorul este in mintile lui dar nu e pus in valoare de cutie...inca.
                          M-am dat si aseara si azi cu ea, e nebunie curata...imi place maxim cum trage !

                          P.S. iti dau sa mergi cu masina mea sa vezi cum se simt 17 sec...bleahhh
                          Last edited by alessandro; 23 September 2013, 22:24.

                          Comment


                          • Abia astept o seara de-aia frumoasa fara sa admiram fibre, leduri si folii de targ. Eu ma bag. Sa nu auzim apoi ca nu s-a spus si aici si n-au putut veni si alti temerari.

                            1. aleXpeed
                            2. ...
                            3. ...
                            4. ...
                            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                            Comment


                            • 1. aleXpeed -k4m chel
                              2.lau911 - f7p chel
                              3.Dny -k4m cu soft skn si evacuare (nelipst )
                              4.
                              sigpic
                              Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                              http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                              Comment


                              • Originally posted by lau911 View Post
                                1. aleXpeed -k4m chel
                                2.lau911 - f7p chel
                                3.Dny -k4m cu soft skn si evacuare (nelipst )
                                4.
                                4. Catafof- k7m cu gpl si suport de bicla !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google