liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu vs gogaie 2-0 ) din mers

    Comment


    • eram pe gaz cu 4 persoane in masina altfel ....te linsam )
      sigpic
      Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
      http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

      Comment


      • eram in a 3-a,a trebuit sa retrogradez in timp ce clanxonai ). A zmucit masina de zici ca o luau rotile inainte)

        Comment


        • Astăzi am făcut o mică ”liniuță” cu mine însumi.

          0- 20 kmh - 1,33 sec 0-100 m - 7,75 sec
          0- 40 kmh - 2,79 sec 0-200 m - 11,6 sec
          0- 60 kmh - 5,16 sec 0-400 m - 17,5 sec
          0- 80 kmh - 7,54 sec 0-800 m - 26,9 sec (171 kmh)
          0-100 kmh - 10,8 sec 0-1000m - 31,2 sec (180 kmh)
          0-120 kmh - 14,2 sec
          0-140 kmh - 18,7 sec
          0-160 kmh - 24,1 sec
          0-180 kmh - 31,2 sec

          După mai mult de 200.000 km, cred că se prezintă încă onorabil.
          Gume de vară Michelin EnergySaver+ cu 2.5 bari în ele, mi-a fost lene să le dezumflu și pe de altă parte am fost curios să văd dacă reușesc să demarez eficient cu așa presiune.

          Am făcut 4 treceri, 2 pe fiecare sens, vânt neglijabil, diferențe mari au fost doar la prima tură unde am scos fum din gume și am făcut suta peste 12 sec.
          sigpic

          Comment


          • Se pare ca raceri inca dorm ca nu au sosit rezultatele.
            sigpic

            Comment


            • Eu vs logan 1.4 cu soft si fara cat jante usoare 2-0 cred ca erau vreo 3 4 masini diferenta prima oara (stoicanu erai la finish tu ai vazut mai bnn)
              Eu vs logan 1.6 stock 1-0 vreo doua masini diferenta
              Eu vs logan 1.6 (kinder) 0-1
              Eu vs logan 0.9 tce de pe loc il bat ca ii intra asru din mers ma bate deci el cauta scuze ))))))))))
              Can't touch this !

              Comment


              • Diferetza 3,23 masini pe fix 402 m (:
                Nu am zis nimic de scuze.
                Imi era rusine sa spun ca bat un amarat de Logan cu motor de 900 cm si 3 pistoane si fara nici o modificare si pe deasupra m-ai pus sa bag benzina de 98 si s-a darmat sandramaua. .
                Daca te rog baga si clasametul meu ca eu nici nu stiu cu ce m-am dat.
                sigpic

                Comment


                • Pai au mai fost asa
                  Logan 1.6 stock vs mercedes a class 1-0
                  Logan 0.9 vs 1.4 soft fafa cat si jante usoare 1-0 (cu plecare de pe loc)
                  Restu sa mai bage si ei !
                  Can't touch this !

                  Comment


                  • Paco vs tot ce era pe acolo 1-0 ))
                    sigpic
                    Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                    http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                    Comment


                    • Bai nu mai faceti turatii ca va iau numerele!
                      sigpic

                      Comment


                      • tu unde te crezi aici ?! esti la parcare nu la drift ! ))))))))))
                        Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                        Comment


                        • Distrigaz vs. DNY 16v, AGI 16v, TBI 16v & Opel Astra G 1.7 CDTI modificat ... 4-0.

                          In ultima cursa cu Opelul am ramas la 100 fara benzina si nu mai urca in viteza)). As mai fi vrut sa ma dau cu o Astra G 1.6 16v dar... no petrol )).

                          Data viitoare si grija la turatii!
                          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                          Comment


                          • N-are prea multe de-a face cu liniutele, dar din 50k in 50k am repetat testul de acceleratie. Astazi la amiaz din pacate era vant destul de sanatos afara, se observa mai ales pe masura ce viteza creste. Oricum, cred ca nu-i rau pentru +200.000 km pe ceas. La demaraj n-am fost deloc veninos.

                            Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.
                            sigpic

                            Comment


                            • aleXpeed> G depinde ce motor are.Cel mai cel este z16xep restul sunt slabe.

                              bafta.

                              Comment


                              • Distrigaz 16v vs. Audi A4 2.0 TDI model ~2010 (pozitii si stopuri pe led ca la R8) 2-0 ?


                                Eu cu o persoana in dreapta, ala singur in masina, ne-am luat de la 60 pe ceasul meu pana la 150 iar acolo am prins o portiune in panta si incepea Audi sa o ia usurel inainte iar eu am franat ca imi venea masina in fata. Pana la 150 aveam farurile sale la usa mea.

                                Omul ma intreaba ce motor ai? Si spun 1.4 cu gaz iar el imediat a facut o expresie muta si cica "am masina in rodaj, sa stii ca am schimbat la 3000 de ture..."

                                A 2-a oara l-am depasit, m-am bagat in fata lui si nu ma putea depasi neam si cica "e masina noua, trebuie sa am grija de ea.." si il intreb "cati kilometri ai?" iar el "150.000" si i-am spus cu persoana din dreapta sa nu mai gaseasca scuze ca i-a dat blana cat se putea iar apoi i-am spus ca am peste 250.000 de kilometri, galbena de taxi)). Nu stia ce scuze sa mai gaseasca).

                                Ce a fost, ce nu a fost, pana la 150 nu ma facea, eu cu om in dreapta...

                                Mutra lui surprinsa ca nu batea o Dacie iar apoi "1.4" (faceam si eu misto de el) ca ma lua cu de-astea ca nu i-a dat mai mult de 3000 rpm... priceless )))).
                                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google