liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cam la 7500 km e bine sa-l schimbi...exista posibilitatea sa-ti traga mai bine cu unul nou...nu ti s-a parut ca ai consum mai mare?
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • pai io dupa 3000de km am zis ca arunc filtrul de aer. si timisoara parca totusi nu-i asa prafuita ca bucurestiul. nu ca ar fi vreun berlin sau stockholm aici
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • @bogdan_1984: ala de renault...mult si nu se merita, iar ala de srl care este la fel (a mea pe srl-uri a mers) vreo 300 de mii, oricum e mai curat decat asta.

        @darkside: mergeam normal, schimbam la 3000 si am 13.4 (pe bord).

        @Seba: pana fac eu 3000 de km pot sa-mi mai iau 10 filtre)) deci e bine, cand e mizer o sa il schimb, e prima data cand am de schimbat consumabile, magnatecu' il bag la 200.000.
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • da, pretul este aproape dublu. am dat 56.42 lei pe el origime renault. nu mai cumpar in viata mea srl-uri
          sigpic

          Comment


          • Mi-am montat filtru nou de aer, de la srl, 19 lei a fost, masina raspunde mai bine la acceleratie si trage mai bine ca inainte (nu cu mult), nu am mai forjat-o azi ca ieri. I-am pus filtrul, o forja mica, am vazut ca e mai bine si am lasat-o normal, cred ca tot ma face Cielo ala. Inainte sa schimb filtrul de aer aveam consum de 14.2%, mergeam normal si mai crestea cu un procent dintr-ala mic. Am auzit ca cica sa mai curat la ea, admisie sau nu stiu ce...
            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

            Comment


            • Alex: Daca ma cunosti ca dupa nume nu imi dau seama cine esti ... vino sambata la intalnire sa iti arat un filtru de aer sport care se pune in cutie.....Filtru sport green special de logan, si vorbim..
              Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

              Comment


              • fa o poza MCD sa vad si eu
                @alex cam ieftin filtru ala fratica
                Its just a car ...

                Comment


                • @MCD sigur ma stii, eu te stiu de la intalniri, 1.4-ul tau este foarte tare, si din ce am vazut merge parfum, sunt ala cu Loganul galben de la intalniri, altu' nu mai e)), am sa ma uit sa vad de care filtru ai, ca tubulatura ti-o stiu si cum e montat filtrul insa nu sunt adeptul filtrelor sport deocamdata.

                  @raduprov: da e cam ieftin, de-asta aveam si inainte, nu a cazut motorul de la tipul asta de filtru atatia km., temporar 2000 de km. e bun, oricum e muult mai curat ca precedentul.

                  Banuiesc si ambreiajul care e putin mai moale la pedala ca o 1310 => ca pedala este tare. Este bine reglat, la service la Meridian baietii destepti mi-au spus ca "e in regula, cupleaza, ti se pare tie ca nu mai e bun, la km. astia e bine de tot", insa imi da de banuit (are 110.000 km) si am in plan sa il schimb. Nu cred ca mai are rost sa lungim discutia aici, cred ca ar fi foarte offtopic, concluzie: m-a facut un Cielo de 75 de cai cu 2 oameni in el, benzina de 95, care are compartimentul motor plin de ulei dupa linia aia (azi il ajut sa il curete), o sa mai schimb eu la a mea piese, o sa bag o solutie de curatat supapele si injectoarele, o sa incerc o autostrada si voi reveni cu detalii daca l-am facut sau nu. Nu ma las pana nu il fac, nu cred ca 1.4 e asa varza, am sperante.
                  4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                  Comment


                  • dar nu ne-ai spus cati km are cielo ala.
                    sigpic

                    Comment


                    • Pe bord are 106.000, si reali peste 200.000 km, si proprietarul mi-a spus, doar ca 106.000 e mai frumos pe bord. A fost masina de firma la Pepsi Romania.
                      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                      Comment


                      • mai ai putin si il ajungi la nr de km. e hartanita rau masina aia, toti care au condus-o si-au batut joc de ea (mai mult ca sigur) o fi dat 30 mil pe ea?

                        mai exerseaza putin si mai trage o liniuta cu el
                        sigpic

                        Comment


                        • A luat-o cu 120 de milioane acum 4 ani, de la firma, ca tasu' a fost sofer pe tir la Pepsi, da este hartanita, troncane plasticele in ea, jantele de aliaj spui ca sunt capace, mai tarziu il ajut sa curete uleiu' sa nu vada tacsu' minunatia de sub capota, la turatii mari scuipa masina aia), are fisura in garnitura de chiulasa, a luat-o rugina peste tot in sensul ca e plina de puncte, e barca, mai stabil e Titanicul ca denivelarile de viteza e o placere sa le iau cu 60 la ora)) nu trebuie sa franezi ca nu le simti, si totusi m-a facut. Pana nu il fac nu ma las, si abia atunci daca o sa il fac (doar soferi in ambele masini) atunci o sa incerc sa ma dau cu 1.5 dci de 65 de cai, va voi tine la curent caci am inteles in mare ce am de facut la ea, va multumesc tuturor de sfaturi, cel putin cu filtrul de aer nou trage mai bine, mai respira si motoru' ala.
                          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                          Comment


                          • cu masina aia a mers decat o singura persoana (un sef pe la vreo 50 de ani) si motoru e in parametrii normali (au fost schimbate toate piese prin el in afara de bloc motor si injectoare) dupa ce a plecat alex m-am tras si cu cielo 16v din 2006 si eram cam la o masina distanta si asa am ramas pana la sfarsit la exterior nu am ce sa zic decat ca merge foarte rar si presupun ca din cauza asta au aparut puncte rugina

                            nu mai scrieti mirc, ca nu e voie...
                            Last edited by Seba; 2 May 2009, 02:47.

                            Comment


                            • de laudat proprietarul loganului rosu BFF.
                              din cate am inteles ai reusit sa scoti din 1.5 de 65 de cai peste 120 cp.pe langa remapare poate ne dezvalui din secretele care au dus la cresterea asta asta de putere.poate se pot adapta si la loganul meu de 1.4(tare mi-ar placea sa-i mai pot da cativa magari loganului meu).si daca se poate si un pret la fiecare lucrare.am inteles ca aceasta crestere s-a produs in etape.
                              eu nu as fi vandut loganul ala.
                              vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
                              vand lampa adaptabila la torpedo

                              Comment


                              • ba baieti, hai sa ma laud si io
                                am condus un logan 1,6 90 cp si am facut o liniuta cu un opel astra[sau vectra nu mai stiu sigu] caravan 2.0 tdi ~130 cp [asa zice el]..la mine masina plina[5 insi]la el 2 persoane..m-a depasit la 170 km/h deci e ceva nu ?

                                ps : are ceva daca o tii in limitare ? [ in treapta a 3 a si a 4 a ]..intreb pentru ca azi am uitat-o in limitare in treapta a 3 a si la alta liniuta am uitat`o in a 4 a in ~ 5900 rpm si ~ 165 km`h -cu 1,4 meu si merge fratilor
                                " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google