liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @hasserro trebuie sa te orientezi catre 1.4 nici decum catre 1.6.
    sigpic

    Comment


    • @hasserro scuze quote-u era pt stoicanu.....
      Can't touch this !

      Comment


      • Nu ma dau frate cu Toledo ca ma face praf.
        sigpic

        Comment


        • eu vs golf 1.6 2-0
          eu vs opel astra h 1.7 1-0
          Can't touch this !

          Comment


          • Originally posted by stoicanu View Post
            @hasserro trebuie sa te orientezi catre 1.4 nici decum catre 1.6.
            M-am dat cu 1.4 cand masina avea 700 de km
            4 insi in ambele masini dar eu aveam in jur de 100 de kg in plus. Pana la 110 era cu jumatate de masina in fata mea.
            Eu zic ca fac 1.4 in momentul de fata cu 1sg persoana in fiecare masina, dar nu am avut ocazia sa ma mai dau inca.
            Cu 1.6 16v a fost mai mult la misto, stiam cum trage masina si ca ma face praf dar am vrut sa vad cam care e diferenta.
            Verdict: 30 de cai conteaza ENORM
            @ionut ma gandeam eu de ce mi-ai spune de 1.2 tsi de 85 ca ma face cand stiam clar ca nu as avea sanse.
            Apropo, acel tsi de 85 are de fapt vreo 94 de cai, cauta pe net, deaia trage asa bine.

            Comment


            • Poate sa aiba si 120 de cai daca nu ii pune jos cum trebuie degeaba ii are.. dupa cum vad pe unele site.uri are timpul cam egal(0-100) cu 0.9.
              Abia astept sa prind si eu un toledo d-asta sa ma joc si eu cu el putin
              Can't touch this !

              Comment


              • Cum sa zici ca nu ii pune jos? E o masina mai grea decat logan 0.9 tce, de aceea probabil pe hartie au timpi apropiati.
                Eu am curaj sa pun pariu ca in practica 1.2 tsi de 85 pe toledo face 0.9 turbo cu start de pe loc sau de la orice viteza.

                Comment


                • Ai sa pierzi pariul
                  din cauza cutiei de viteza e posibil sa fie mai lenesa 0-100 sau pe 402m
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by hasserro View Post
                    Cum sa zici ca nu ii pune jos? E o masina mai grea decat logan 0.9 tce, de aceea probabil pe hartie au timpi apropiati.
                    Eu am curaj sa pun pariu ca in practica 1.2 tsi de 85 pe toledo face 0.9 turbo cu start de pe loc sau de la orice viteza.
                    tu vezi ce scrii? 0.9 are 0-100 in 11.1 sec iar toledo in 11.8 valori apropiate deci, pe ce te bazezi ca in practica o masina mult mai grea cu trepte mai lungi cu aceasi cai bate cealalta masina? (aici ma refer la doi soferi care sunt in stare sa schimbe vitezele)
                    Dovedeste ca asa e ca tine, prin fapte, nu prin ce ai auzit pe la altii daca tot esti asa curajos
                    Can't touch this !

                    Comment


                    • @ionut cred ca ii dai un tir la un Toledo de 85cp.
                      sigpic

                      Comment


                      • nu stiu ce sa zic, e foarte posibil ca tu sa ii dai un tir )))
                        Probably the best going 85 PS car of the last decade. Surely well working engine for the new Toledo. More at: http://www.Autoforum.cz/prvni-dojmy/testujeme-s...

                        oricum toledo e toledo nu are comparatie, o sa se schimbe si numele forumului in curand
                        Can't touch this !

                        Comment


                        • Am vazut si eu ca pe 4 stagneaza rau de tot
                          sigpic

                          Comment


                          • Eu cu crampe la stomac vs megane 3 1.6 16v 110 cai 2-0 pleaca foarte bine de pe loc il recuperez pe capat de 3 si sunt jumatate de bot in fata lui pana la 150
                            Eu cu crampe la stomac vs megane 3 1.5 dci 110 cai 2-0 pleaca foarte prost... distanta era de vreo trei masini. Ii taie motorina la plecare
                            Last edited by Ionut.11; 15 July 2014, 00:41.
                            Can't touch this !

                            Comment


                            • Ai inceput sa te dai cu 16v sa te incalzesti pentru Scenic?
                              sigpic

                              Comment


                              • nu, iesisem cu lau pe afara la intalnirea megane-istilor si i-am corupt putin )))
                                Can't touch this !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google