liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pe 400 sigur.
    Acum sunt mai lesinat putin ca am pus roti pe 17
    sigpic

    Comment


    • Hai ca lucrurile au stat destul de echilibrat aseara, 60% conteaza plecarea de pe loc si schimbatul treptelor.

      (eu)1.6 MPI full cu soft si gaz - vs 1.5 dci 85 speedu 1-1
      (eu)1.6 MPI full cu soft si gaz - 1.6mpi preferance 1-0 vreo 3 masini
      (eu)1.6 MPI full cu soft si gaz - lau 1.4 2-0
      (eu)1.6 MPI full cu soft si gaz - 0.9 cu jante pe 17 1-1, daca plec bine raman in fata

      Anvelopele fac diferenta destul de mare
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • eu nu mai ce zice ca au zis baietii cum a stat treaba singura observatie este problema pe care am intampinat-o in liniuta cu GIT-ul,in rest o zi usoara tuturor

        Comment


        • De obicei cine se aseamana se aduna.
          Nici pana acum nu se stie cine e in fata.
          Ba la unul ii patineaza ambreiajul ba ala a furat startul ba sa incins turbina.
          Cineva avea o vorba "BATAIA E BATAIE"

          @ Sam data vitiitoare nu iti mai las nici punctul ala.
          Am alta cinfiguratie acum
          Roti pe 15 fata(185/65 R15)
          Si roti pe 17 spate (215/50 R17)
          Acum sa vedem diferentza.
          Attached Files
          sigpic

          Comment


          • da frate bataia e bataie, eu ma dau cu ambreiaju patinat si nu ma mai plang,
            @samy ai batut dizelul ala a lu viteza de trage de rupe daca ii scoate o mufa? nu creeeed e inumana masina mai rau ca 16v trage
            Can't touch this !

            Comment


            • Zici ca e carutza cu roti de lemn de pe vremea lu bunicu, Dumnezeu sa-l ierte.
              Las mo ca e bine, dar pana la urma trebuie sa masuram sa fie 400 metrii ca altfel e prea lung.
              Data viitoare-i scot filtru de aer cu totul, las corpul clapeta pe admisie

              Da am batut dieselul lu viteza, la 140 el a dat a5a si eu l-am depasit cu tr4 vreo juma de masina, am avut plecare buna si schimbat bine.

              Un lucru e cert, asta trebuie sa fie doar inceputul, cred ca bag niste denso iridium
              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

              Comment


              • asta e spiritul competitiei, toti vrem sa fim mai buni decat ceilalti, 402 se termina dupa ce dai 4 si mai mergi vreo doua secunde trei ceva de genu
                Can't touch this !

                Comment


                • Nu ca Viteza ca nici nu am apucat sa dau 3 si a aprins avariile.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by aleXpeed View Post
                    dCi 85 vs. 1.6 MPI full cu soft si gaz (Samy) 1-0 (distanta de o aripa)

                    Originally posted by 827sam
                    (eu)1.6 MPI full cu soft si gaz - vs 1.5 dci 85 speedu 1-1
                    ceva nu bate )

                    Comment


                    • fa si tu o medie ca sa afli cum s-au petrecut cu adevarat lucrurile.

                      Comment


                      • Viteza a fost pe modul ori bat pe treapta 1 ori pe 500km si cand a luat bataie a negat. E taximetrist )))))
                        Can't touch this !

                        Comment


                        • Originally posted by o8MeLC View Post

                          ceva nu bate )
                          Bate sigur. Pe stanga la denivelari.

                          Sent from my GT-I9105P using Forum Runner

                          Comment


                          • Originally posted by o8MeLC View Post
                            ceva nu bate )
                            Originally posted by 827sam View Post
                            Da am batut dieselul lu viteza, la 140 el a dat a5a si eu l-am depasit cu tr4 vreo juma de masina, am avut plecare buna si schimbat bine.
                            Oare prinde Loganul dci 140 km/h pe 400m?? Pana la 140 km/h eram in fata lui cu o aripa iar apoi cand am dat 5 se ducea el in fata (acum nu stiu unde erau aia 400m dar cand am dat eu 5 sarisem de 400m sigur...). Ideea e ca nu am mai mers mult si am pus frana tare ca ratam amandoi straduta aceea, ne frangeam)).
                            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                            Comment


                            • Pai stai asa, ca noi nu ne-am dat pe 400 metrii, noi ne-am dat pana in trecerea de pietoni ...
                              D-aia am zis si eu sa tragem linie unde e 400 m...
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment


                              • Pana la trecerea de pietoni nu stiu cat e, mai mult de 400 de metri in orice caz.

                                Oricum era sa ne frangem cand am vazut straduta aia si voiam sa intram pe ea .
                                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google