liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai cu 8v ii pierzi pe toti dupa 100km/h :P

    Comment


    • Nu chiar.
      Pe Fiesta 1.2 75 cp (si ceva fitru sport, susp sport) nu l-am pierdut dupa 100, din contra.
      Si nu m-am dus pregatit (sa pun benzina putina si buna, si alte cele. La mine benzina de Petrom juma de tanc, roata de rezerva, woofer, ''echipata'' de drum).

      Comment


      • eu nu ma duc pregatit niciodata ,doar cu putina benzina ca nu am niciodata prea multa sunt student se intelege) tavi stie cum sta treaba..mai ales cu km..cat sta masina ...
        Its just a car ...

        Comment


        • Originally posted by raduprov View Post
          pai si ai pierdut sau ai castigat ?
          am castigat, evident! vorba celorlalti... crezi ca mai postam aici ?
          Acum 10 minute (am fost la piata) am incercat-o cu unul cu un Fiat Doblo. Am castigat si cu asta... am facut de 2 ori.
          sigpic

          Comment


          • logan 16v vs octavia 1.9 tdi 105 cp (0-160) -> loganul are 2 masini in fata
            logan 16v vs octavia (partea 2) in logan a mai urcat o persoana pentru a echilibra situatia -> loganul are o masina si ceva in fata

            logan 16v vs megane 1 1.6 16v -> pana sa schimb a 3a, loganul era cu botul in fata meganului, dupa aceea a trecut meganul in fata si pana la 160 eram cu semnalizatorul in dreptul stopului lui

            logan 16v vs hyundai accent 1.4 16v -> loganul in fata (prea mare distanta pentru a mai fi mentionata ) )

            Comment


            • ) ce tare , cica prea mare distanta pt a fii mentionata
              is curios ce faci cu un 1.5 diesel de 116 cai sau cati are ala
              totusi pana la urma ce distanta ai avut cu 1.4 16v ?
              Its just a car ...

              Comment


              • 1.4 , cu serpi , traseu complet inox pe 50 , remapare , filtru etc.
                el bate 1.6 remapat.
                eu 1.6 remapat ,filtru sport
                l`am dovedit.
                si nu intelege chestie..cum de il fac...ca el bate 1.6 remapat
                el fiind MCD

                Comment


                • Originally posted by raduprov View Post
                  ) ce tare , cica prea mare distanta pt a fii mentionata
                  is curios ce faci cu un 1.5 diesel de 116 cai sau cati are ala
                  totusi pana la urma ce distanta ai avut cu 1.4 16v ?
                  am avut placerea sa ma intalnesc cu un accent 1.5 diesel, insa nu a fost ceva planificat. spre mirarea mea l-am ajuns, dar greu de tot, totul petrecandu-se pe treptele 2 si 3

                  Comment


                  • Vb de accentul diesel de parca ar fi cine stie ce masina sport
                    Are 0-100 in 11.5 sec. Cu tot cu cuplul lui ala imens pe 850 rpm.
                    Poate fi comparata cu un 1.6 stock, insa pe 1000m 1.6 iese in fata.

                    Comment


                    • Originally posted by bogdan_1984 View Post
                      acel cineva este vin diesel in filmul fast and furious
                      conteaza mult cat de experimentat soferul la aceste liniute
                      a zis cineva ceva de mine?
                      "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

                      Comment


                      • Originally posted by Cezar View Post
                        Vb de accentul diesel de parca ar fi cine stie ce masina sport
                        Are 0-100 in 11.5 sec. Cu tot cu cuplul lui ala imens pe 850 rpm.
                        Poate fi comparata cu un 1.6 stock, insa pe 1000m 1.6 iese in fata.
                        Are el 11.5 ... dar mi'am luat 2 masini pe 400 de la el ( 11.1 aveo) ... iar 407 2.0 136 cp si'a luat jumatate de masina ... deci chiar trage masina aia ...

                        Comment


                        • Daca nu ai schimbat cum trebuie....daca ai avut masina incarcata...si alte variabile implicate.
                          Atata timp cat sunt dati niste timpi, facuti in prealabil de niste oameni capabili, nu inteleg cum de reusim noi sa spunem contrariul.
                          Ramane cum spuneti voi, caci degeaba ne batem gura pe aici...

                          Comment


                          • Loganul a devenit o adevarata masina de curse...

                            Comment


                            • eu il faceam sigur )

                              eu am avut plecere sa ma intalnesc cu un passat , iam fcut , dar si passatu era veche ,dar tot iam facut :P
                              Last edited by PAVEL; 30 May 2009, 13:53. Reason: Automerged Doublepost
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Cezar View Post
                                D
                                Ramane cum spuneti voi, caci degeaba ne batem gura pe aici...
                                Cursa a fost facuta cu start de pe loc ... vorbit in prealabil, pe o strada "privata"...

                                Si eu ma asteptam sa'l fac .. avand in vedere ca are 11.5 0-100km/h.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google