liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan 1.4MPI stock vs Megane 2 1.5dCi stock, 3-0. Rau cu soferu Megane-ului

    Comment


    • Era de asteptat scorul asta, intre loganele cam 1.616v si dci de 85 sunt mai performante! De ce era rau soferul meganului?

      Trimis de pe al meu SM-G360F folosind Tapatalk

      Comment


      • La cererea publicului Sandero RS 0-100km, motorul e F4R416 (dialogys îl dă Euro5 !) cutie TL4.

        Pe același canal sunt și alte filmulețe cu Sandero RS
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Nu prea schimba el când trebuia, cu toate ca eu am făcut pentru prima oara liniute cu masina. Sincer, Megane-ul 2 este o masina excelenta, cu mult peste Logan. Pozitia soferului, directia, suspensiile, motorul, cutia, am condus-o si asta am constatat, cu toate ca, masina asta avea o mica problema doar la plecarea de pe loc, simteam ca se rupe ceva in ea.

          Am vrut sa fac si cu un Opel Astra 1.6 16v de 117cp, dar nu a mai vrut respectivul pentru ca nu mai era benzina in rezervor. A avut el o tentativa de "da-i a doua in mers si sparge-o", dar chiar nu cred ca am sanse. Al treilea, cred ca viitor oponent, cu o Nubira 2 care spune ca are peste 110cp, nu a mai venit.

          App, distanta intre mine si Megane, era cam de 2 masini in toate cele 3 "momente amuzante".



          Oare Sandero RS o sa fie prezent si la noi in tara in viitorul apropiat?

          Comment


          • Nu cred ca va fi, si daca o sa apara in romania va avea un pret extraordinar de mare si mai bine te uiti in alte curti mai de soi , parerea mea!

            Trimis de pe al meu SM-G360F folosind Tapatalk

            Comment


            • @torq
              Pana la urma e f4r sau m4r motorul?

              Comment


              • Stiu ca nu e pentru mine intrebarea dar e F4R ca si pe duster...
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • Sandero Rs e o masina ratata pentru Romania.
                  Romanii nu cumpara masini racing....cumpara pocnitori penale de 1.2 si au impresia ca sunt minuni tehnologice cu "motor capsulat"....ca acum 10-15 ani....nu s a schimbat nimic.

                  Comment


                  • Ms einstein.

                    Comment


                    • Deci
                      Duster ph2 F4R 400/401/402/403/404/405/410/414/412/416 cu TL4/TL8/DP2/DP8
                      Oroch F4R 412/416

                      Sandero RS BRazil F4R 416 TL4
                      Sandero RS RUsia F4R 412 TL4

                      Apropo s-a uitat cineva la consum? Avea 6,5KM pe L consum mediu, adică vreo 15,3L/100KM
                      Last edited by t0rquemada; 22 December 2015, 11:50.
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Uite de asta nu aduce nimeni asa ceva in ro.
                        Se astepta cineva la o masina cu 2.0 benzol, forjata, sa aiba consum de dci?
                        Nu.
                        Cand iti iei asa ceva iti asumi consum pe masura. Pentru ca poate si are unde sa scurga benzina aia.

                        Comment


                        • Pe ce stil de mers avea consumul ala?
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • Cand vor face ei Sandero RS 2.0 16v ASPIRAT EURO 6 ? De-asta nu se face pentru Europa, ar fi prea sugrumat.
                            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                            Comment


                            • În video-ul postat mergea pe etanol, nu pe benzină iar în București consumul se dublează.

                              Întrebarea magică: având datele din #11005 e cineva dispus să dea cam 17000euro+tva pe un Sandero RS? Să mai întreb de taxe(mediu, rca, impozit)
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Pretul de achizitie este mare
                                Daca tinem cont ca un Clio RS 200 EDC CUP costa 24.000. €

                                Trimis de pe al meu HTC Desire 820 folosind Tapatalk
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google