liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • e de ajuns un soft )
    cat despre roti...poa sa fie ele mai mici decat alea stock...janta pe 16 are peste 1 kg in plus fata de aia pe 15...deci mult mai bine se misca motoru cu alea pe 15.
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • Perfecta dreptate XP
      Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

      Comment


      • Eu am zis ca ai turbo pentru ca am vazut la tine in avatar,poza,cum so numi.
        Acolo scrie ca ai 1.4 turbo...si eu am luat-o de buna.
        Gionic...nu trebuie sa faci mereu gura....
        Mcd.felicitari...
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • OFF Topic: Mumus, nu fac mereu gura, dar cand vezi ca pe threadul asta lumea se aprinde imediat, fii si tu mai atent la ce si la cum scrii. Asta era ideea.....in sensul ca daca vorbesti din presupuneri, altii vor lua de buna ce spui tu, si uite asa, maine poimaine MCD-ul, sau altul, va ajunge sa aiba motor de M5 pe logan, pt ca cineva va presupune ca are motorul ala pt ca scrie la avatar

          ON Topic: Aseara, eu si inca 2 loganisit am stat undeva pe traseu, probabil pe la 200m dupa start (daca nu mai mult) si intr-adevar, scorul final a fost 2-1 pt MCD.

          sigpic

          Comment


          • Na poate cu ocazia asta se spulbera definitiv ideea ca un 1.4 aranjat/frezat bine/lustruit tot n-are cum sa stea langa un 1.6 mpi, defapt ii da fum )) (ooo ce-mi place ).

            Comment


            • acu chiar ca ma gandesc serios sa dau jos din masina prostiile care sunt in plus....
              poate o sa fiu mai tare si ca 1.6 16V ca mcd, poate chiar mai bun...ca eu am roti pe 15.

              Last edited by mumus; 3 August 2009, 09:05.
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • Nimeni nu spune ce s-a intamplat ceva mai tarziu!?
                M-am dat o data cu MCDu dupa ce s-a dat bossake si mi-am luat-o urat pe plecare: o masina jumate pentru MCD.
                Dupa ce am schimbat locatia, am fost mai atent la plecare si l-am facut 3 din 3, dar la diferenta extrem de mica: un "bot" de masina. Pe treptele 1 si 2, am stat la egalitate, unde m-am dus eu mai bine eu a fost foarte sus pe a 3-a (el a schimbat a 4-a cand eu eram pe la 5500rpm intr-a 3-a).
                Trage foarte bine MCDu, datorita modificarilor la motor, a faptului ca masina e mai usoara decat un 16v (mai ales ca eu aveam 2 cauciucuri in portbagaj ). Ca sa nu mai zic de cauciucuri net superioare celor stock (eu am Conti EcoContact3 stock) si de diametru mai mic. Nu in ultimul rand, conteaza foarte mult si soferul, iar MCD face niste plecari foarte curate si asta il ajuta foarte mult pe plecare.
                sigpic
                ^Logan turbat (WIP)^

                Comment


                • Trage bine 1.4 asta, Dane in fiecare seara te dai...

                  Comment


                  • Are asta micu' niste plecari... Rupe norma, se vede ca are antrenament

                    Vali, daca l-ai nimicit, inseamna ca omul n-are liniste toata saptamana.
                    _
                    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                    sigpic

                    Comment


                    • A ramas sa facem un rematch cand is pune benzina mai buna...
                      Pana atunci scap si eu de cauciucurile si trusa de scule din portbagaj si de roata de rezerva si promit sa nu mai vin cu rezervorul plin
                      sigpic
                      ^Logan turbat (WIP)^

                      Comment


                      • si sa mergi cu farurile stinse .. am vazut ca e o moda

                        dar totusi .. care e faza?

                        Comment


                        • Originally posted by Octavian___30 View Post
                          Na poate cu ocazia asta se spulbera definitiv ideea ca un 1.4 aranjat/frezat bine/lustruit tot n-are cum sa stea langa un 1.6 mpi, defapt ii da fum )) (ooo ce-mi place ).
                          octaviane , vorbesti aiureli , un 1.6 iti mai spulbera visele cateodata.

                          Comment


                          • O sa vin fara bancheta din spate, scaun pasager, roata rezerva, subwoofer, cd-uri din torpedou, carnet/asigurare/talon, cu unghiile taiate, foamea'n glanda, presuri lipsa, 6 prezoane in total (1 pe spate si cate 2 pe fata) si fara "fitze" de tunat....o sa zic ca's stock.
                            Sa ma dau cu MCD-u' .....

                            Mai stiu eu pe cineva care mi-a dat jumatate de masina, "recunoscand" ca este stock avand ce am enumerat mai sus + admisie + rapoarte cutie de viteze "umblate".
                            Dar eu ma dau cu oricine....care ai Veyron ?

                            P.S. ma stiti de caterincos....a fost un pamflet )
                            No Stress !
                            http://www.youtube.com/watch?v=ozV_vWXZgZY

                            Comment


                            • Originally posted by CataFOF View Post
                              octaviane , vorbesti aiureli , un 1.6 iti mai spulbera visele cateodata.
                              Inseamna ca ce au facut baietii si ce au povestit sunt minciuni, nu?
                              Nu stiu de ce ti se pare ca am dat cu paru, am facut o afirmatie pertinenta pe baza celor povestite de ei, NU am generalizat. Sau sustii ca MCD spre exemplu nu dovedeste un 1.6 mpi?
                              Dar trebuie sa contrazici neaparat, chiar daca sunt cazuri reale, mai particulare sau nu (eu n-am pomenit niciunde ca peste tot 100% 1.4 aranjat dovedeste 1.6 mpi).

                              Eu vorbesc aiureli...inuman.
                              Mai vorbesc aiureli, da' aici nu vad ce am batut campii.

                              Comment


                              • m-am dat si eu cu MCD-ul eu avand doar 1.6 resoftat rezultatul fiind:treptele 1-2-3 la fel adica de la 130 incepea sa se duca cate putin si eu am franat pt ca probabil ne opream in piata victoriei.oricum trage bine nu am ce sa zic.bafta
                                Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google