Logan 1.5 dci vs matiz

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by Octavian___28
    Poate era un Matiz preparat...cu putina benzina in rezervor...si fara roata de rezerva.
    Si fara bancheta din spate si scaunul din dreapta.)
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #32
      aaaa....nu este posibil
      Astazi la ora 6 m-am intalnit cu niste prietenii la un gratar....
      Pana la gratar...m-am intrecut cu unu cu o corsa de 90 de cai...si l-am facut varza
      La gratar m-am intalnit cu ala cu matizu...iar ma facut....imi vine sa innebunesc

      Comment


      • #33
        ))))))
        cred ca e preparat matizul...
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • #34
          Hai ca deja e prea de tot. Cred ca ar trebui sa ne spui in ce regimuri ai mers cu masina cand te-a facut ala...Exact cum ai procedat.

          Comment


          • #35
            vorba lui cristi--cine stie ce o fi facut omu cu matizu

            Comment


            • #36
              Originally posted by Andrei21us
              aaaa....nu este posibil
              Astazi la ora 6 m-am intalnit cu niste prietenii la un gratar....
              Pana la gratar...m-am intrecut cu unu cu o corsa de 90 de cai...si l-am facut varza
              La gratar m-am intalnit cu ala cu matizu...iar ma facut....imi vine sa innebunesc
              Ala cu matizul are 3 cipuri pe ea si motor de mig 21 lancer
              Frate parerea mea sa exersezi mai mult ca faci de rusine loganul si este pacat ,mai aud si altii si iar aparem pe youtube
              "cromul este placerea mea"
              "cui nu-i place , valea"

              Comment


              • #37
                Ma scuzati... eu cautam Logan Club.... Cum ma logan vs matiz?
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • #38
                  deci tot timpul rad de cate ori imi amintesc de faza " logan vs. matiz " ) fi serios si fara motor intreci matizu)
                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    Gata mah...l-am facut finally
                    Vreau sa multumesc celor care nu m-au facut prost tampit and shit
                    Frate vreau sa iti multumesc mult ca m-ai invat cum e cu vitezele(stii tu cine esti)


                    Acum sa va spun care era faza

                    Eu sunt fost benzinar pe Dacia...deci nu ma pricepeam la diesel
                    Plus...la dacia mea...2-3-4...trag..1-5..nu
                    La loganu pe diesel...trag 2...4..si 5 putin...si trebuie turate peste 2500...la cat schimbam eu deobicei

                    Acum am mai pus 1000 km pe ceasu de la Logan...m-am invatat cu el
                    Tot ce pot sa spun despre el......super tare frate

                    Comment


                    • #40
                      sa inteleg ca tu la liniute schimbai la 2500rpm ca sa faci economie sau de ce? daca vrei sprint, da-i sus cu el la 3500-4000rpm si atunci sa vezi cum se misca spor la facut matiz-uri !
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by Andrei21us View Post
                        Frate am Logan 1.5 dci 65..si...m-a facut de ras un matiz....

                        Si pe 400 de metrii...dupa loc
                        Si pe 400 cu start din mers
                        Si la 0-100

                        Stiti ceva...imi pare ca l-am cumparat
                        sigur ca te face....daca schimbi la turatia de 2500...
                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          eu zic sa nu vb fara sa stiti!!!daca era matiz power (are cu 10 cp mai mult fara de vestiunea de baza)la demaraj eu zic ca nu il facea pe logan(mai ales daca are 65cp),dar din mers nici o sansa!!il astept eu pe baiatul cu matizul sa vad ce mai zice???
                          Frana de mana trasa pana in tavan,treapta a-II-a cu pedala in fund.....peste 5000 rpm=DRIFT nu altceva!

                          Comment


                          • #43
                            frate da ce comparatii faceti! mine cred ca se deschide unul si intre trabant

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by Stuke View Post
                              eu zic sa nu vb fara sa stiti!!!daca era matiz power (are cu 10 cp mai mult fara de vestiunea de baza)la demaraj eu zic ca nu il facea pe logan(mai ales daca are 65cp),dar din mers nici o sansa!!il astept eu pe baiatul cu matizul sa vad ce mai zice???


                              http://www.daewoo.ro/modele/matiz/tehnic.php nu are cu 10 cai mai mult. Mai documenteaza-te ;)
                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                @Stuke: Confirm ceea ce zice dorutz, deoarece eu am si un Matiz SE Power si are acelasi motor ca si celelalte modele de Matiz (la nivelul de echipare ma refer).


                                Stima.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google