Logan 105cp vs Skoda sau golf 1.9 de 90cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan 105cp vs Skoda sau golf 1.9 de 90cp

    Sunt curios daca cineva din voi s-a dat cu vreo skoda, seat sau vw golf4 de 1.9 tdi motorul de 90 cp. Bineinteles cineva cu mototul de 16 valve de 105 cp.Cine a castigat?
    Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

  • #2
    aoelo doamne cate topicuri dastea o sa mai fie nu erau topicuri logan vs golf
    logan vs aia
    acum trebuia logan vs aia si ailalta ce-i aici frate trilogia star wars... laser frate.... nu mai faceti mai oameni buni topicuri dastea... razvy vad ca ai 1singur post si ala e aici , acum sincer ce parere sa-mi fac despre tine cand te vad ca intri si jbang un topic fara cap si coada??? cum de altfel sunt majoritatea topicurilor x vs y...
    si cand zici skoda , ce skoda vrei? romster???

    da topic logan vs golf parca nu e... dar totusi mai nu poti dormi noapte daca nu stii raspunsu? eu sincer nu va inteleg
    Last edited by SoNyKeL; 14 December 2007, 11:02. Reason: da am niste rectificari de facut

    sigpic

    Comment


    • #3
      s-a dat mareom cu un seat leon 1.9 tdi ,dar l-a facut ala cu putin,dar din cate am inteles era chipuit seatul...oricum nici 16v nu era stock
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • #4
        Eram doar curios de puterea motorului de 16v, pt ca am auzit de la multi cum ca cifra aceea de 10.2 pana la 100km este trasa rau de par in realitate ea fiind mai mare.
        Nu am precizat ce skoda, insa am precizat motorul de 1.9tdi de 90cp, care din cate stiu s-a pus doar pe octavia1. Am spus skoda/seat/vw pt ca dupa cum cred ca stiti si voi e acelasi motor cel de 1.9 de 90cp pe toate cele 3 marcile.
        Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

        Comment


        • #5
          razvy nu stiu cat de trasa de par e desi nu cred , uite exemplu:
          1.6 MPI 90cp , motoru calai(adica la 2liniute) vantu cam batea ca eram intre mare si ghiol... in masina 2persoane una mai normala si una eu XXL plecare dupa loc de la 0km am ajuns la 100Km in 12.6 secunde... deci daca un 1.6mpi , in conditile in care avea ceva greutate si batea vantu a scos 12.6 secunde eu zic ca ptr 1.6 16v 10.2 e realist

          sigpic

          Comment


          • #6
            Originally posted by Cristi_Xp
            s-a dat mareom cu un seat leon 1.9 tdi ,dar l-a facut ala cu putin,dar din cate am inteles era chipuit seatul...oricum nici 16v nu era stock
            mersi pt raspuns...
            Daca mai e cineva pe aici cu 16v stock, care s-a dat cu cineva la randul lui stock din gama de la vag as fi recunoscator sa posteze aici.
            Cei cu chiptuning pe 1.9 tdi pot ajunge usor doar din soft pana la 130 de cp, si d asta as fi interesat de ceva stock.
            Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

            Comment


            • #7
              oricum razvy eu tot nu inteleg ce rost are daca aflii ca 1.6 16v face sau nu face 1.9tdi? cu ce te incanta?

              sigpic

              Comment


              • #8
                Daca toate sunt stock (si la volan unu' ca mine de slab ) ) , nu vad cum la o liniuta sa fie vreuna mai tare ca 1.6 16V (nu ca as fi patriot). Cel putin pe hartie, Laganu' bate tot.
                Deci cu ''gabaritu'' era o gluma, sper sa nu se supere nimeni.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google