Logan 1.6 16v 2007 vs. Renault Megane Combi 1.6 16v 2000

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan 1.6 16v 2007 vs. Renault Megane Combi 1.6 16v 2000

    Am un prieten care ma ataca de vreo 2 saptamani ca masina lui fuge mai tare! !!Demarajul meganului nu il stiu exact dar are o viteza max de 200 km/h,mai mult nu trage!!astept parerile voastre(ca sa nu ma fac de cacao)!!

    P.S. Am uitat sa mentionez!!Meganul are 1400 kg!
    Last edited by andrei; 26 December 2007, 12:55.
    Frana de mana trasa pana in tavan,treapta a-II-a cu pedala in fund.....peste 5000 rpm=DRIFT nu altceva!

  • #2
    Are cutie automata sau manuala?
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #3
      Manuala 5 trepte!
      Frana de mana trasa pana in tavan,treapta a-II-a cu pedala in fund.....peste 5000 rpm=DRIFT nu altceva!

      Comment


      • #4
        Loganul face 0-100 km/h in 10,2 secunde si Megane-ul in 10,9 secunde.
        Deci Loganul fuge mai tare decat Megane-ul lui...
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          Eu unu nu mai sunt de acord cu astfel de posturi.Prea multe accidente s-au intamplat in ultima perioada.Nu vreau sa mi-o ia nimeni in lume de rau dar e pacat de tineretea noastra.Sarbatori fericite !!! Numai bine
          Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

          Comment


          • #6
            Asta asa e, ai mare dreptate. Numai ca aici n-a zis nimeni de nici o liniuta, de nici o intrecere. Aici era vorba de pura curiozitate a initiatorului, cel putin eu asa am inteles.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #7
              Da asa este Andrei dar uneori curiozitatea asta ajunge prea departe.Numai bine la toata lumea si inca odata Sarbatori fericite !
              Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

              Comment


              • #8
                Stati linistiti nu sunt adeptul curselor ilegale!!!era pura curiozitate!!!si singurele curse pe cae o sa le fac o sa fie legale sau pe circuit!!dar numai dupa ce ii fac rodajul!!deoarece azi 17 dec 2007 mi-am ridicat masina de la meridian!!!logan prestige berlina 1.6 16v albastru mineral!!!!!
                Frana de mana trasa pana in tavan,treapta a-II-a cu pedala in fund.....peste 5000 rpm=DRIFT nu altceva!

                Comment


                • #9
                  Sunt de acord cu tine Stuke .Numai bine
                  Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                  Comment


                  • #10
                    Sa te bucuri de masina si sa te poarte cu bine oriunde te ai duce Stuke,oricum Renaultul are in specificatii tehnice unele avantaje in fata Loganului si oricum francezi nu vor face niciodata Loganul mai performant decit propria lor gama de masini,dar cred ca se poate pleca cu Loganul mai repede iar un sofer bun se poate tine dupa acel Renault...
                    Suntem doar un moment pe sosea !

                    Comment


                    • #11
                      Multumesc pentru sfaturi si mai ales pentru urari!!!!
                      Frana de mana trasa pana in tavan,treapta a-II-a cu pedala in fund.....peste 5000 rpm=DRIFT nu altceva!

                      Comment


                      • #12
                        Eu zic ca ai sanse.
                        ;)
                        http://www.loganclub.ro/forum/vand_m...or-t35360.html

                        Comment


                        • #13
                          E cam comparatie mere cu pere... berlina vs berlina sau break vs break... Pune un prestige cu un mcv cu acelasi motor si o sa vezi avantajele clare ale berlinei...

                          Comment


                          • #14
                            Daca esti priceput la plecari de pe loc, il iei la o liniuta, destul de clar spun eu.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by dantes View Post
                              E cam comparatie mere cu pere... berlina vs berlina sau break vs break... Pune un prestige cu un mcv cu acelasi motor si o sa vezi avantajele clare ale berlinei...
                              Logan berlina megane break!
                              Frana de mana trasa pana in tavan,treapta a-II-a cu pedala in fund.....peste 5000 rpm=DRIFT nu altceva!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google