logan dci 70 cai vs. Ford Ka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by samy0388 View Post
    Da si putere/greutate , dar cel mai satisfacut am fost cand un tuareg nu s-a putut tine dupa mine cu 170/h :| am ramas masca , motor de 170 de cai , nu stiu exact cilindreea insa la 160 se plafona , sigur nu era limitat , asa ca sa nu mai zica nemtii ca daciile nu`s bune (glumesc desigur ) )
    Hmm cred ca ala cu tuaregul nu si-a pus mintea cu tine.

    Comment


    • #77
      Originally posted by samy0388 View Post
      ..........asa si io am mers cu un ford puma de 1.7 benzina 125 de cai si am prins 220 , viteza la care in veci nu o prinde loganul , .....................
      Si Puma aia e mai usoara cu vreo 200 kg decat Loganu, un amanunt ''neesential'' )
      Asa cu aerodinamica de dulap, usureaza Loganu cu vreo 100 kile (daca ai de unde) lasa-l vreo 35-40 mm mai jos si sa vezi ca fuge si el cu 200+ si la 105 cp.

      Comment


      • #78
        da poate l-ai facut pe ala cu loganu si el era mai preocupat sa trimita mesaje pe mobil.... in rest la orice ora iti pot demonstra ca te las eu cu un 15 dci in urma de o sa iti vina sa plangi si sa nu mai postezi despre ford kk

        Comment


        • #79
          Originally posted by puiu View Post
          da poate l-ai facut pe ala cu loganu si el era mai preocupat sa trimita mesaje pe mobil.... in rest la orice ora iti pot demonstra ca te las eu cu un 15 dci in urma de o sa iti vina sa plangi si sa nu mai postezi despre ford kk
          1.5 dci 85 cai remapat se duce la 105 , cu un ford k mai rasarit oricum nu te poti pune , e usoara iar comparatia nu merge facuta ...

          Originally posted by donpedro View Post
          Hmm cred ca ala cu tuaregul nu si-a pus mintea cu tine.
          Vorbeam in cunostinta de cauza,si crede-ma ca baiatul si-a dat silinta, de unde esti tu asa sigur ca nu si-a pus mintea ? Totusi 170 de cai pe 2200 de kile nu e tocmai avion ...
          Asa ca las-o mai usor cu commenturi de genul asta ca parca mirosi si tu a ahtiat de "bemvee" si passaturi 2002 via germania .
          Last edited by 827sam; 25 September 2010, 18:24. Reason: Automerged Doublepost
          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

          Comment


          • #80
            Originally posted by Dollo83 View Post
            ce durere de parca atunci cand iti iei masina conteaza doar in cat timp prinzi 100
            Dupa timpul de acceleratie spre 100 km/h iti dai seama cum sta masina la acceleratie :P

            Comment


            • #81
              Vorbeam in cunostinta de cauza,si crede-ma ca baiatul si-a dat silinta, de unde esti tu asa sigur ca nu si-a pus mintea ? Totusi 170 de cai pe 2200 de kile nu e tocmai avion ...
              Asa ca las-o mai usor cu commenturi de genul asta ca parca mirosi si tu a ahtiat de "bemvee" si passaturi 2002 via germania .

              Bine domnule sa fie atunci asa cum zici tu
              Last edited by donpedro; 26 September 2010, 04:15. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #82
                Touareg 2.5 TDI la 0-100 e cu 0.5 sec mai rapid ca si Logan 1.4 mpi....ceea ce e cam neglijabil ...putem zice , ca e ca un logan la acceleratie.
                Si atat. altceva nu mai avem ce compara .... parerea mea.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google