Logan vs.... pt scoala de soferi!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan vs.... pt scoala de soferi!!!

    Salut! Ma pregatesc sa incep scoala de soferi si as vrea sa imi spuneti parerile voastre cu privire la usurinta cu care poate fi condus loganul de catre cinva care face scoala de soferi pe logan.(as vrea sa fac pe logan).Voi(cei care au dat de curand, daca sunt)pe ce ati facut scoala?Ce masina imi recomandati ?

  • #2
    Eu am facut scoala pe o dacia break 1310 cu o sarma petrecuta prin spatele spatarului instructorului (ca sa nu se rastoarne).

    Parerea mea: daca vrei sa conduci mai apoi un Logan, e de preferat sa faci si scoala tot pe unul. Nu de alta, dar te obisnuiesti cu unghiurile si cu masina (care nu e deloc mititica).
    Logan KissFM 1.5 dC
    B-79-MEF

    Comment


    • #3
      Da, depinde oarecum si de ceea ce vei conduce dupa ce iei permisul... loganul nu e mic, si mai ales in spate se vede destul de greu, trebuie sa te obisnuiesti cu dimensiunile, dar pe urma e mai multe decat ok
      Don't touch! Never ever steal
      Unless you're in for the kill

      Comment


      • #4
        E destul de greoi loganul ptr ca are destule unghiuri moarte si fundu mare si iti va fi greu sa faci parcari daca vrei sa faci scoala...
        Mai bine faci pe o masina mai mica, iei examenul, apoi treci pe logan...Pe de alta parte te obisnuiesti cu dimensiuni mai mari si nu lovesti masinile parcate :P

        Comment


        • #5
          Parerea mea este sa faci scoala pe Logan, mai devreme sau mai tarziu iti va prinde bine, din mai multe motive.Eu unul din '96 am condus o dacie 1300 si cand m-am urcat in logan anul trecut parca eram incepator,mi se parea mare, nu vedeam in spate cum trebuie, nu eram obisnuit cu gabaritul si unghiurile.
          Ti-ar prinde bine sa faci scoala pe un logan sa te obisnuiesti cu o masina cat de cat mare iar daca faci scoala pe unul cu servodirectie chiar o sa iti placa cum se conduce iar dupa daca o sa iti iei o masina mai mica o sa ti se para o joaca de copii.
          Captain of the black pearl

          Comment


          • #6
            subscriu la ce-au zis colegii mei coforumisti mai devreme. fa scoala pe masina pe care vrei sa ti-o iei sau o ai deja, e cea mai buna varianta. bafta la examen !
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • #7
              eu am facut scoala pe solenza, tu esti in aceeasi situatie ca a mea, aveam logan(bine alor mei:P ), si tot asa nu eram hotarat ori sa fac pe logan sau pe alta, iar cand am ajuns la scoala un instructor de acolo mi-a sugerat sa fac pe solenza, pt. ca in primu rand sunt la fel aproape la condus, doar ca nu are servo, si este un pic mai mica dar a fost super frumos si usor cu ea, eu am facut scoala in primavara lui 2007, si mi-a fost usor sa trec de pe solenza pe logan apoi dupa ce am luat examenu
              p.s. pe solenza e mai ieftina scoala decat pe logan :P
              ---== LoGaN dRiVeR ==---

              Comment


              • #8
                Matiz, SuperNova sau Solenza recomand pt. scoala! Eu unul am facut pe Matiz si era foarte ok. Un singur neajuns, nu avea servodirectie si se invartea volanul mai greu ca la Dacie.. in rest e super.

                Cu Loganul e mai greu putin, mai ales cu spatele dar daca dupa vei conduce Logan, fa pe aceeasi masina!

                Multa bafta cu scoala si cu examenul!
                Last edited by Marius; 15 January 2008, 19:38.
                numar secundele

                Comment


                • #9
                  eu am facut pe o dacie 1310, era de baza la vremea respectiva; sunt bune ambele variante, poti sa te gandesti la o masina mai mica pana iei permisul apoi te descurci tu dar poti face si pe logan direct daca asta vei conduce pentru ca o sa il "cunosti" mai bine. Bafta!

                  Comment


                  • #10
                    io am facut pe logan. Daca ai mai mers cu logan pana acum si ii stii cat de cat dimensiunile merita sa faci pe logan. daca nu nu prea ca are spatele cam mare si al inceput e cam greu. Acum mie mi se pare cel mai usor cu loganu.
                    Nici pe matiz nu e greu, e chiar foarte usor ca e super mic si il parchezi imediat am avut si matiz si stiu :P
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Dupa cum vad aproape toata lumea ma indruma sa fac scoala pe logan si cred ca o sa tin cont de parerile voastre!Va multumesc mult pentru indrumare! Bafta!

                      Comment


                      • #12
                        Cred ca nu mai stie pe ce sa se urce sa faca scoala... oricum bafta la examen, iar daca esti putin talentat te obisnuiesti destul de repede cam cu orice masina Succese!
                        Don't touch! Never ever steal
                        Unless you're in for the kill

                        Comment


                        • #13
                          da dar trebuie sa te obisnuiesti repede ku masina e kam marisoara pt un invatacel dar sa vezi sa aiba si servodirectie sati fie mai usor la parcari si multe alte manevre succes la sc de soferi
                          ym! dorinu2005@yahoo.com
                          BARBATII ADEVARATI PREFERA 1.5 DCI

                          Comment


                          • #14
                            Tot pe Logan te sfatuiesc sa faci scoala, dar sa aiba servo-directie.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #15
                              eu am facut scoala la inceput pe un cielo 2-3sedinte si dupaia pe o dacie 1310... si am o idee si sfatu asta il dau si pe prietenilor mei fa scoala pe ce e mai ``greu`` ca de la greu la usor se poate dar de la usor la greu nu prea se poate...
                              si cand zic greu ma refer la dificil... am multi prieteni in situatia asta si dau doar 2exemple:
                              unu care a facut pe o skoda fabia si acasa are un passat din 91 si un tuareg 2006... cu passatu nu se descurca de loc ca nu are servo sunt altfel vitezele etc e mare... cu tuaregul e mare si nu se descurca cu el in trafic nici dupa 2ani de condus
                              al doilea caz a facut scoala pe cielo si de 6luni cand a luat permis conduce o 1310 si in loc sa fie atent la trafic e preocupat de schimbatu vitezelor
                              asta e parerea mea

                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google