Logan 1.6 16v vs Megane 1.5 dci 100 cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan 1.6 16v vs Megane 1.5 dci 100 cp

    Ce parere aveti???ma intereseaza pe 400 dar si la viteza maxima!!!Castig sau dau o lada de bere???
    Frana de mana trasa pana in tavan,treapta a-II-a cu pedala in fund.....peste 5000 rpm=DRIFT nu altceva!

  • #2
    o sa castigi numai daca stii sa schimbi vitezele ... la fel si el , o sa observi de la start ca avantajul este usor favorabil lui datorita cuplului mai mare
    http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

    Comment


    • #3
      Meganul e masina mare si puturoasa si nu are nici un fel de valente sportive. Prestige-ul se mai chinuie el putin dar daca intr-adevar stii sa schimbi vitezele atunci nu e o problema...
      Mai bine faci altceva...iei tu o juma de lada, el o juma de lada de bere si ba imbatati muci si lasati liniutele ca sunt periculoase in primul rand si ilegale in al 2-lea..

      Parerea mea..

      Comment


      • #4
        greu de zis...in cel mai rau caz, te zgarcesti la o lada de bere?
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #5
          Subscriu....greu de zis. Mai bine sa ai totusi o lada pregatita...

          Comment


          • #6
            0-100 km/h la megane in 12,7 sec si 182 km/h viteza maxima
            sigpic

            Comment


            • #7
              E vorba de motorul 1,5 dCi 105 CP?
              Ce model? Sedan/Bicorp/Coupe?
              Ce cutie de viteze?
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #8
                Vorba lui Dantes... puneti mana de la mana, luati o lada de bere, o beti pe jumatate si faceti o liniuta pe calculator cu NFS Carbon, sau cu orice altceva. Pe bune... chiar va sta rau cu capul intre urechi? Nici nu vreau sa ma gandesc la ce-a patit amaratul ala de bani gata din Constanta care a murit la o liniuta in Mamaia cu Porsche Cayenne.

                Comment


                • #9
                  Mai tragic e ca atunci au murit vreo 3 oameni din Cayenne.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #10
                    Il faci fara drept de apel ... Si 1.6 90 cp il face..

                    mdi_pro : pe plecare castiga benzinara .. pe'a 1 si'a 2 o sa'l rupa ...

                    Comment


                    • #11
                      Castigi lada zic eu si sa o aduci pe 8 la Paltinis sa dai cate o bere colegilor dp forum;))).

                      Comment


                      • #12
                        masina e megane sedan are cutie manula 5 trepte!eu nu sunt de acord cu cursele ilegale dar n-am ce face tre sa ii arat ca am cu ce.astept sa se usuce se jos si o sa revin cu filmulete!
                        Frana de mana trasa pana in tavan,treapta a-II-a cu pedala in fund.....peste 5000 rpm=DRIFT nu altceva!

                        Comment


                        • #13
                          pentru amuzament ..... doar sa nu fie meganul ala nou in 6 trepte
                          Attached Files
                          http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

                          Comment


                          • #14
                            Pariez ca'i dai peste 4 masini in 400 m...

                            Am vazut cursa intre 407 136 cp si 1.6 16v ( ambi soferi "cunoscatori de liniute"... Loganul era in fundul lu' 407 la sfarsit .. ( sunt cam 350 m unde s'au dat ). Bine ca incepand din treapta a 4'a Loganul nu mai avea nici'o treaba...

                            Comment


                            • #15
                              Il faci clar daca stii sa schimbi vitezele si le schimbi peste zona de cuplu maxim, undeva la 5000-5500 rpm.
                              Megane-ul face 0-100 km/h in 11,2 s si Logan 1,6 16v face in 10,2 s.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google