Ce Sa-mi Iau????

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce Sa-mi Iau????

    Salutare!!!sunt nou pe aici si cum nu am gasit nimik asemanator am deschis un nou topic intrucat am o intrebare care ma framanta....
    Am un logan 1.4 GPL,2005,fara aer si fara proiectoare.am fost foarte incantat de logan pana acum, dar mi-a intrat la inima o alta masina...un megane coupe din 2000 1.6 16V dar care e full cu aer piele abs tot...si e si facuta mai sport, exact asa cum imi doream eu inca de cand eram mic...ca pret ma incanta, diferenta de consum nu prea ma intereseaza foarte mult ca nu depind asa mult de masina...darintrebarea mea care e..merita sa dau loganul pe megane-ul acela????ar fi un fel de schimb pe schimb, fara alte obligatii.mentionez ca masina o stiu foarte bine e de la un cunoscut , cineva de incredere deci garantat nu are niciun fel de probleme.doar diferenta de varsta si de km(logan-2005/100000km, megane-2000/140000km).astept parerile voastre.

  • #2
    eu zic ca da.. doar daca nu are nimic meganul, chiar daca cunosti persoana, verifica mai bine...
    " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

    Comment


    • #3
      si eu as face schimbul.
      am am vrut sa dau la schimb loganul cu un golf 3 vr6 "umblat" prin el , ceva in genu la ce zici tu ...foarte aranjat , dar nu sa ajuns la nici o intelegere din pacate.

      Comment


      • #4
        Daca stii masina si proprietarul eu zic sa faci schimbul cu ochii inchisi. Faci un drive-test cu masina inainte sa faci schimbul si daca merge ok eu zic sa o iei, sigur merita!
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • #5
          Inca mai stai pe ganduri? Mergi si fa schimbul pana nu-i trece efectul drogului lu ala! Totusi imi pare cioaca thread-ul asta...
          Last edited by vasile78; 19 May 2010, 13:20.

          Comment


          • #6
            Intrebarea mea ar fi: Ce cistiga cel cu meganul de vrea sa faca schimbul?
            Daca nu spui nimic nimeni nu se va certa cu tine.

            Comment


            • #7
              intra si el in LoganClub

              Comment


              • #8
                Eu zic ca e cu cantec,poate are ceva acea masina daca face schimb cu loganul,parerea mea...nu ca loganul nu ar fi ok,dar totusi avand in vederecele doua masini megane-ul e peste,clar...,poate consuma mult,poate are ceva bube,sau poate pur si simplu s-o fi saturat omu de ea

                Comment


                • #9
                  sau poate vrea o masina mai noua...
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Mie mi se pare cam dubios - din 2000 si doar 140.000 km. E posibil doar daca a fost rulata exclusiv in tara.
                    Chiar si asa, nu as da o masina de 5 ani pe una de 10....
                    GL-22-TOF

                    Comment


                    • #11
                      Deviez un pic de la acest thread,ca n-are sens sa deschid altul,eu ce sa zic ca am luat Logan second in detrimentul altei marci straine tot Sh,gen skoda fabia,opel astra,ani 2001-2002,s-a meritat?eu zic ca da,pentru drumurile noastre is mai bune,si e mai noua oricum si plus de asta mult mai ieftina la intretinere

                      Comment


                      • #12
                        o vorba inteleapta care a spus odata : cine vinde ceva ori o face ca vrea ceva mai bun ori o face ca s-a saturat de reparat.
                        in cazul de fata, e imposibil de crezut ca cineva ar retrograda de la Megane full care mai merge si perfect, si sa-si ia logan chel

                        Comment


                        • #13
                          Eu am vandut Audi A4 Avant 1.9TDI 110CP din 1998, clima, geamuri etc. cu 2000 euro (inscris pe BG), am mai pus 1500euro si mi-am luat logan 2007 chel chel, cu GPL (nu tineam sa aiba dar daca are e bine), aranjat putin (jante aliaj, folie, CB etc). As fi facut si schimb daca gaseam. Loganul il am de la o ruda. Va spun sincer ca merita Loganul. Satisfactia mare este in ziua de salariu cand nu mai trebuie sa pun bani deoparte ca sa schimb un brat, un furtun si alte nimicuri d-astea care te pot lasa in drum sau pentru ca ar putea pica ceva.

                          Pentru a putea metine pe linia de plutire o masina mai veche este nevoie de bani. Daca iti permiti sau iti convine sa bagi bani in masina in loc sa-i dai pe excursii, haine, rata la casa etc. atunci poti alege masina veche.

                          Loganul nu se va misca niciodata ca un Audi (confort, dotari, putere), insa este o masina decenta cu un cost de intretinere mic.

                          Asadar, raspunsul apartine fiecaruia.

                          Comment


                          • #14
                            Eu totusi cred ca thread-ul asta testeaza "dependenta" unora de Logan, intrebarea este fara logica din punctul meu de vedere.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Andrei-naistu View Post
                              .....................un megane coupe din 2000 1.6 16V dar care e full cu aer piele abs tot...si e si facuta mai sport, exact asa cum imi doream .....................merita sa dau loganul pe megane-ul acela????ar fi un fel de schimb pe schimb, fara alte obligatii.mentionez ca masina o stiu foarte bine e de la un cunoscut , cineva de incredere deci garantat nu are niciun fel de probleme.doar diferenta de varsta si de km(logan-2005/100000km, megane-2000/140000km).astept parerile voastre.
                              Deci masina aia e varza daca ti-o da la schimb cu Loganu tau de 1.4.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google