Ce este mai important de imbunatatit la un Logan ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by andrushk_mib View Post
    punctele 1,2,3,4: tu esti serios?
    5:da, ar fi ceva
    6:aia nu e imbunatatire, ca asa am putea zice ca si atunci cand schimbi uleiul faci o imbunatatire;trebuie doar curatat tamburul de praf/mizerie
    nu am citit bine topicul ,am inteels ca se vorbeste de modificari care ar trebui facute de producator pe viitor

    Comment


    • Originally posted by bubu_vasile View Post
      Multi sunt cei care isi iau Logan, dar nu au posibilitatea financiara sa puna pe el de toate (folii, xenoane, toba, ornament toba, spoilere, stikere, sistem audio, etc).

      As vrea sa stiu care ar fi primele 3 lucruri pe care le-ati pune la Loganul vostru (si daca puteti justifica alegerea).

      m-ati ajuta si pe mine sa ma hotarasc. poate


      ROG ADMINISTRATORUL SA MUTE ACEST THREAD UNDE CONSIDERA CA SE POTRIVESTE CEL MAI BINE. MULTUMESC
      primul post din topic
      If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

      Comment


      • bai frate , da` laso-n muma masii de treaba voi astia din brasov doar pe scandal sunteti pusi...

        sigpic

        Comment


        • primele 3 lucruri sunt si primele 3 pe care le-am facut, pentru ca imi plac si sunt si ieftine
          1. schimbare culori bord, consola si butoane
          2. plafoniera pe leduri
          3. spoiler mcv
          se stie clar de mp3 player ca ar fi primu'. astea ar fi alte 3 pe langa el

          Comment


          • majoritatea optati pt jante pe 16" dar nu va dati seama ca sunt multe masini straine care au iesit deodata cu loganu cu jante pe 15" clar ca nici cei de la dacia nu vor pune asa ceva
            in plus sa nu uitam ca e o masina low cost si totusi e ieftin de intretinut
            doar la caucicuri uitati-va la pret , vedeti ca e diferenta de aproape 100lei/buc intre 15" si 16"
            niste scaune mai lejere la drum intins , o garda la sol putin mai mica si o suspensie putin mai rigida .. ah , si franele ceva mai bune
            Its just a car ...

            Comment


            • pt mine ar fii cam asa:
              1.remapare
              2.suspensie sport
              3.lupe si xenon
              http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

              Comment


              • Subscriu si eu...in aceeasi ordine,mai ales daca masina in cauza e diesel.

                1.remapare
                2.Arcuri Eibach(3 cm mai joasa=stabilitate).
                3.lupe si xenon

                Comment


                • toti lupe si xenon )
                  si injectoare mai bune )
                  Its just a car ...

                  Comment


                  • Eu o sa-i pun ornament de esapament, si leduri la pozitii, impreuna cu bare transversale si suporturi de bicicleta
                    La interior o sa-i pun un "triplu" de bricheta si poate o cotiera sau un covor pentru portbagaj.
                    E adevarat, vine deja cu alarma si covorase, CD player cu mp3 si intrare audio (deci pot pune mp3 player-ul propriu sa cante) asa ca pe partea asta nu mai am nimic de imbunatatit.

                    Pe termen lung, probabil anvelope de iarna cu tot cu jante de otel, in masura in care imi permit banii o sa mai investesc si in stabilitatea pe drum.

                    Comment


                    • eu am pus folie aparatori, resoftare si as mai vrea senzori de parcare da nush de care am auzit ca cva senzori buni is la 550 ron de la car system

                      Comment


                      • de ce considerati ca 1.5 dci de 85 cp are nevoie de resoftare? bineinteles ca unii care au scris asa ceva au ceva cu 16v pe benzina eu cred ca 85 cp sunt destui sa te dai la ea

                        Comment


                        • Asa cum toti isi resofteaza 1.4 MPI, 1.6 MPI, 1.6 16v, 1.5 dci (65, 70 cp), sunt si oameni care vor ca dci-ul de 85 sa traga mai tare decat o poate face din fabrica. Daca se poate mari puterea motorului cu un minim de efort de ce sa nu-ti poti dori mai mult?
                          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                          Comment


                          • da,si eu o sa apelez la serviciile lui doc,intr-un viitor apropiat
                            ubi concordia ibi victoria

                            Comment


                            • Nu am nevoie de remapare 1.6 al meu rupe,e foarte bine reglat consum-demaraj-viteza ,eventual nuca de la schimbatorul de viteze ca nu imi palce cum arata la vechile loganuri,al meu e din 2005 si are nuca urata de aia zic

                              Comment


                              • Tuningul e sub motor nu zorzonele si kitsch de te fac sa vomiti cand vezi un Logan in trafic, eu cred ca ar trebui sa mai apelam si la bun simt. Sincer mi-e rusine cu cati compatrioti cu Logan ma intalnesc in trafic si si-au facut masina ca pe o caruta cu coviltir inzorzonata cu toate. Eu am masina asa cum am primit-o din fabrica numai jante de aliaj i-am pus si nimic mai mult. Merge si o folie pe geamurile din spate.
                                Dar nu ce imi e dat sa vad pe strada la unii dintre noi, eu cred ca lucrul asta tine foarte mult de educatia si principiile fiecaruia care din pacate lasa de dorit! Daca faceti ceva la masina...faceti cu bun gust.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google