Logan 1.6 16v Vs Duster 1.6 16v ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Eu zic ca toate loganurile cu motoarele 1.5 dCi si 1.6 16v au pasla pe capota si pe peretele antifoc indiferent de nivelul de echipare.

    Comment


    • #32
      Asa este Renault

      Comment


      • #33
        Laureatul meu 1,6 16V Ph2 cumparat in iunie 2009 are pasla.

        Comment


        • #34
          al meu e laureat, luat in decembrie 2008 si are pasla aia la capota. insa nu are 2 scrumiere pe usile din spate, ci numai in dreapta...

          Comment


          • #35
            Originally posted by fainis cristian View Post
            Stai linistit, ai tot dreptul sa ceri informatii - pareri, mai ales de la utilizatori ca sa iti faci o idee.

            on-topic: duster versus logan facelift:

            Daca privesti numai din perspectiva motorizarii, duster are alta cutie de viteze deci alte performante (vad ca viteza maxima este mai mica la duster, altfel etajata cutia clar), de-asemenea dusterul consuma umpic mai mult - e si normal aerodinamica si greutate alta decat la facelift.
            Daca privesti din punctul de vedere al pretului - duster mult mai scumpa decat loganul facelift la acelasi nivel de dotari tehnice.
            Ca feeling in duster cred ca te vei simti mai bine - de, e model nou, se uita lumea dupa tine pe strada altfel cu toate ca si in facelift te vei simti bine (eu cand am adus faceliftul acasa au facut hora vecinii in jurul ei sa vada si ei noua dacia logan facelift )

            In primul rand intre cele doua masini nu prea gasesti puncte comune decat motorul si designul interior - restul difera, unora le plac compactele altora SUV-urile




            Eu am ales facelift 1,6 16V din urmatoarele motive:

            - platforma consacrata si testata deja mai mult de 5 ani pe loganul clasic
            - raportul pret / ce ofera imbatabil - la aprox 8500 euro (cu vopsea metalizata inclusa) motor 105 CP consum decent (aprox 8 in oras, 5 - 6 afara)
            - motorul acesta + cutia Jh3 are cele mai bune performanta pe logan facelift (reprize satisfacatoare, viteza maxima de top in gama dacia 183km/h)
            - pretul de intretinere destul de mici
            (exemplu: nu stiu daca gasesti repere la duster cu pretul celor de la logan, parbriz logan aprox 1 mil, duster m-as mira sa fie asa de ieftin, etc - ma refer aici la repere uzuale)
            scuza-ma ca intervin asa de tarziu...dar tu habar nu ai sa faci diferenta intre suv si berlina....

            Comment


            • #36
              Originally posted by Wotan View Post
              Laureatul meu 1,6 16V Ph2 cumparat in iunie 2009 are pasla.
              Colegul de mai sus se referea la ph1 laureate

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google