Logan vs Renault Clio Symbol

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • stiti de ce s-au inventat gardienii publici?Ca sa aiba si politistii de cine rade...
    Saab 9-5 Aero

    Comment


    • Mah, da voi ati vazut ma ornamentul ala de deasupra torpedoului de la noul Symbol? Da, da, Symbolul ala cu interior mai sto' ca la Logan... alt cazan.

      Macar pentru Logan poti gasi orice maruntis, daca astepti sa vina duminica : cleme, clipsuri, doape, cablaje, mufe, module de comanda, senzori, etc.; toate astea, la preturi derizorii, pentru Clio ai plati bani grei pentru ele.

      Parca mi-ar placea si mie o masina mai joasa si mai aerodinamica precum Clio, cu putin mai multa atentie la fabricatie, cu solutii tehnice pe alocuri imbunatatite... Insa diferenta de preturi (la cumparare si la intretinere) pentru mine nu se justifica. Asadar, Dacia all the way, ca nu-mi cad gradele, ba chiar am demonstrat ca facem si performanta cu taraba de Logan.
      _
      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

      sigpic

      Comment


      • Clio e cel mai bun ....se aude ca toate fabricile marcilor de autoturisme din lume vor scoate din productie forasele pe care le asambleaza acum si vor face toti doar Clio/Symbol/Fiji

        Comment


        • PCH-ule tu suferi de tine ca baba de frumusete.In topicul asta nu ai adus 2 argumente logice....dar de caterinca esti bun.Candideaza frate la electorale, ca ai fler...
          App....ai mai verificat usile, cum mai stai cu rugina?Poate cazi in mers din masina bro'

          Comment


          • lasa`l ma , ca e sub presiunea derbiului , se antreneaza pt week
            fac pariu ca daca ar fi avut clio , era aceasi situatie , doar ca blama loganul acuma.

            Comment


            • Da, e "supt" presiunea derby-ului plus ca si-a depus candidatura pt Primaria Sectorului 5. Vrea sa-i ia painea lu' Marean Vanghelie , care este, pa persoana fizica .

              Tare postul cu alegerile .
              9! 9! 9!
              sigpic

              Comment


              • Lasati circul sau inchidem taraba?
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • ... ornamentul de deasupra torpedoului !!!! My EYEZZZZZZZZZ!!!!!
                  _
                  B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by cristiubs View Post
                    PCH-ule tu suferi de tine ca baba de frumusete.In topicul asta nu ai adus 2 argumente logice....dar de caterinca esti bun.Candideaza frate la electorale, ca ai fler...
                    App....ai mai verificat usile, cum mai stai cu rugina?Poate cazi in mers din masina bro'
                    Ba tocmai ca am fost serios si am adus in discutie mult mai mult de doua argumente logice iar restul, clioistii au venit cu tot felul de tertipuri....normal sa faci bascalie!
                    Vrei argumente logice? Ia de aci' (comparam logan ph2 cu symbolu, da? pun si doua poze sa stie lumea la care autoturisme ma refer)
                    -aspect exterior mai placut la Logan
                    -interior relativ mai placut in Logan
                    -spatiul interior cu mult mai generos in Logan
                    -garda la sol mult mai generoasa si mai direct proportionala cu sleaurile din tara asta....ghici la cine? da, la Logan!!
                    -clio ce are? sateliti pe volan....la ce imi trebuie cand trec linia de tren de la moinesti cu ochii inchisi sau sleaurile de pe stradutele din sectorul 5 care este, iar un posesor de clio isi vopseste barile saptamanal?
                    -ce mai are clio...cu adevarat important?!

                    Mai vrei lucruri serioase, ca pot repeta! Daca citeai de la inceput parerea mea intelegeai bascalia!
                    Cat despre Loganul meu si usile lui...momentan nu mai are rugina...multam Doamne pentru garantia aia la tabla .....dar e posibil sa faca iar pentru ca sta 98% din timp....e greu cand ai masina de serviciu!
                    Attached Files
                    Last edited by PCH; 29 November 2011, 18:07.

                    Comment


                    • PCH, daca puneai pozele la masini din FATA, aveam cosmaruri la noapte. De la Clio, of course.

                      Comment


                      • Originally posted by PCH View Post
                        Ba tocmai ca am fost serios si am adus in discutie mult mai mult de doua argumente logice iar restul, clioistii au venit cu tot felul de tertipuri....normal sa faci bascalie!
                        Vrei argumente logice? Ia de aci' (comparam logan ph2 cu symbolu, da? pun si doua poze sa stie lumea la care autoturisme ma refer)
                        -aspect exterior mai placut la Logan
                        -interior relativ mai placut in Logan
                        -spatiul interior cu mult mai generos in Logan
                        -garda la sol mult mai generoasa si mai direct proportionala cu sleaurile din tara asta....ghici la cine? da, la Logan!!
                        -clio ce are? sateliti pe volan....la ce imi trebuie cand trec linia de tren de la moinesti cu ochii inchisi sau sleaurile de pe stradutele din sectorul 5 care este, iar un posesor de clio isi vopseste barile saptamanal?
                        -ce mai are clio...cu adevarat important?!

                        Mai vrei lucruri serioase, ca pot repeta! Daca citeai de la inceput parerea mea intelegeai bascalia!
                        Cat despre Loganul meu si usile lui...momentan nu mai are rugina...multam Doamne pentru garantia aia la tabla .....dar e posibil sa faca iar pentru ca sta 98% din timp....e greu cand ai masina de serviciu!
                        iaca ca te contrazic
                        alea ce enumeri tu nu-s argumente e strict parerea ta la ce tine de spatiul interior aspect exterior/interior
                        faci o greseala :intre 2 masini la care la una dintre ele s-a acordat o mai mare atentie la mod de fabricatie, la materiale folosite, finisajele facute

                        Comment


                        • Adica ce nu e argument? Faptul ca are garda la sol mai mare intr-o tara in care nu exista drumuri??? Sau ce? Interiorul si finisajele lasa de dorit si la symbol, totusi vorbim de doua masini low cost! Daca comparam S 600 si 760li intelegeam, dar asa?! In fine, parerea mea este ca Loganul merita mai mult decat clio dar pot trai cu faptul ca sunt oameni care prefera clio si il vad mai bun pentru ei. Sunt oameni care se bucura la plasticul ala putin mai bine colorat chiar si atunci cand raman incotopeniti cu masina in cine stie ce sleau

                          Comment


                          • cand ai luat logan l-ai luat ptr ca are garda la sol mai mare???
                            omule circuli numai prin spatele casei??
                            am un clio in parcare ,vrei o poza din interior??iacata exemplu la reno au bagat butoanele de la geamuri pe manerele/cotiera usii,is multe chestii de zis

                            Comment


                            • Tu trebuia sa iti iei un ARO ca e mai bun la sleauri si la garda la sol.
                              Costa si mai ieftin..
                              Sau o Lada Niva...
                              Last edited by eugenmanea; 29 November 2011, 19:42.
                              Saab 9-5 Aero

                              Comment


                              • @pch:alea nu sunt argumente.Poti sa le zici puncte de vedere,opinii,pareri personale,cum vrei tu.
                                Ca ti se pare tie mai frumos loganul.E din punctul tau de vedere;poate altuia i se pare mai frumos clio;acelasi lucru si cu interiorul;garda la sol da o are mai mare;spatiul interior da;confortul cred ca e un + pentru clio;si de asemenea conteaza si ce motoare compari,consum,demaraj,costuri intretinere,etc...sunt foarte multe aspecte si de niciunul nu v-ati legat.Ati aberat mult.
                                Doar ai vazut cum compara astia 2 autoturisme.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google