Logan 1.2 16v Vs 1.6 16v

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan 1.2 16v Vs 1.6 16v

    Scuze ca fac atatea topicuri, dar trebuie sa ma decid ce masina sa imi i-au si cu ce motorizare ? Caci masina nu o cumperi toata ziua.
    Ce argumente aveti ca 1.6 16v isi merita banii in defavoarea 1.2 16v ?
    Consumul mediu la 1.6 16v mers cu max 100km/h (in general) trece de 7l ?
    Am mers cu Astra J 1.6 16v 115CP care are 1300 si ceva de kg, si am ramas surprins de modul in care accelera (nu 0-100, de la 60-120), iar pe hartie Loganul 1.6 16v are performante mai bune cu exceptia vitezei maxime (care nu ma intereseaza). Cat ati dat taxa de prima inmatriculare la 1.6 16v anul acesta ? O zi buna !

  • #2
    [QUOTE=CSH;689512]Scuze ca fac atatea topicuri, dar trebuie sa ma decid ce masina sa imi i-au si cu ce motorizare ? Caci masina nu o cumperi toata ziua.
    QUOTE]

    Dupa cum bine spui si tu ca nu cumperi masina mereu, eu zic sa te uiti bine si la ofertele altor producatori. Sunt multe oferte atractive acum in piata.

    Comment


    • #3
      Pai am gasit noul Astra (J cred ca se numeste) motorizare 1.6 115CP dotari (climatronic, comenzi volan , etc), fara jante aliaj, la 12.000euro (3 tichete) , si este euro 5. Am facut test drive cu el (alt model dar aceeasi motorizare), si merge excelent, simti o siguranta deplina, materiale de calitate, sistem audio excelent, etc. Dar este cu 4 mii mai scump. (La 1.6 16v am inclus inmatricularea caci este euro4), dar pe hartie zice ca este mai bun. O sa mai merg si la Leon 1.2TSI 105cp (nu stiu sigur cat este). Iar OPEL ASTRA SEDAN 1.6 16V 115CP costa 10.000 cu TVA si 3 tichete (dotarile la fel).
      ON: Sa revenim, daca nu ma hotarasc si raman tot la Logan, ce argumente aveti ca sa imi i-au 1.6 16v si nu 1.2 16v. Nu circul prea mult , dar imi mai place sa merg cate o data unde drumul imi permite (fara gropi), mai tare. Si nu stiu cum reactioneaza 1.6 16v.

      Comment


      • #4
        Faci topic 1.2 16v VS. 1.6 16v si ne spui cat de mult iti place noua Astra dar te'ar incanta si'un Leon TSI. Iar compari mancarea cu mancarimea...

        Pana la urma CATI BANI AI ??? 4000 EURO, e o diferenta MARE.
        If it ain't broke, don't fix it!

        Comment


        • #5
          Originally posted by Niki B View Post
          Faci topic 1.2 16v VS. 1.6 16v si ne spui cat de mult iti place noua Astra dar te'ar incanta si'un Leon TSI. Iar compari mancarea cu mancarimea...

          Pana la urma CATI BANI AI ??? 4000 EURO, e o diferenta MARE.
          Bani am si de Astra, dar parca nu as dori sa bag atatia bani intr-o masina.
          Am zis ca am mers cu 1.6 16v 115CP cu noua Astra, si merge foarte bine, iar pe hartie Loganul este mai performant. Iar eu m-am gandit ca Loganul este mai ieftin si merge mai bine (cu exceptia stabilitatii), si s-ar mai merita sa dau in + 4000 pe Astra ?.
          ON:
          Si daca ma hotarasc si raman numai la Logan, eu as merge si pe 1.2 16v, dar 1.6 16v este cu mult mai performant ca 1.2 16v ?
          Isi merita banii 1.6 16v comparativ cu 1.2 16v ?

          Comment


          • #6
            Mult prea multe topicuri inutile. Ai transformat forumul in messenger. Ai informatie suficienta in celelalte topicuri.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google