Logan Versus New Aveo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan Versus New Aveo

    Usor, usor, a trecut si aveo peste logan. Din ce vad in poze, noul aveo arata super, alta fata, alt interior, ce mai o masina care dupa parerea mea arata bine. Motorizari mai potente ca la logan.

    Chevrolet prezinta in premiera la Geneva noul Aveo sedan, care va fi lansat pe piata europeana in vara. - Modelul Aveo notchback a fost lansat in ianuarie la Salonul Auto de la Detroit din SUA sub...



    P.S. Stiu, cred, si ma astept ca la multi sa nu va placa!

  • #2
    arata chiar interesant,seamana cu mitsu lancer..daca nu ma insel

    arata muuuult mai bine decat cojile noastre
    sigpic
    "BRABUS" STYLE

    Comment


    • #3
      Si modelu precedent arata bine.
      Lasa ca scoate si Dacia-Reno imediat un nou model.
      La anu... ))

      PS: sunt curios cum sta la testu ncap.

      Comment


      • #4
        Ai dreptate. Aduce un pic si cu lancerul dar tinde spre cruze. Sper sa scoata si dacia ceva competitiv ca altfel nu-i vad bine!

        Comment


        • #5
          la ce tabla are loganu...o sa dea bine...not!!!
          sigpic
          "BRABUS" STYLE

          Comment


          • #6
            am vazut si eu modelul cel nou si sincer parca face cu ochiul rau de tot la vreo 13k euroi cu motor de 1,6 benzinar si echipare full (sau ma rog aproape full, ca din ce am vazut pe site-ul lor echiparea full vine doar cu cutie automata- de care eu unul fug ca de naiba de cand am vrut sa depasesc un oltcit cu ATENTIE!!! un grand cherokee 4,7 V8 si pana s-a turat motorul pana s-a gandit cutia ce vreau eu sa fac dus a fost ala

            Comment


            • #7
              aaaa deloc nu ne place aline))) kiar as sta pe ganduri ma ce sa iau ? loganul?

              Comment


              • #8
                arata bine..DAR fara cutie automata..clar!!!
                am un amic care repara asa ceva,cv automate,a zis din start....uita-te ce masini sunt aici
                bmw
                audi
                vw
                mertzuri

                si m-am calmat
                sigpic
                "BRABUS" STYLE

                Comment


                • #9
                  Aveo precedent nu mi-a placut de nicio culoare insa modelul asta arata demential si are un interior la fel de frumos. Daca se conduce pe cat de bine arata si daca sta ok si la capitolul fiabilitate va fi o masina de succes. Asteptam noul Logan, cu modelul actual n-are rost sa comparam noul Aveo pentru ca... n-are rost .

                  Comment


                  • #10
                    Modelul precedent nu mi`a placut deloc, la asta e alt ceva e frumos si la interior si la exterior mi se pare ca aduce ceva a Volvo S40 putin frontal.
                    Attached Files

                    Comment


                    • #11
                      Eu zic ca va entuziasmati prea tare. Inca nicio poza nu e "reala", alea fiind prelucrate. Aveo nu are cum sa fie mult mai smecher ca loganul pentru ca aveo trebuie sa fie mai ieftin decat chevrolet cruze, deci din start un aveo chel va fi vreo 7000 eur iar unul full maxim 12,000. Cat de smechera masina credeti voi ca poate sa vanda chevrolet la banii astia? Inca odata repet, ganditi-va ca aveo trebuie sa fie clar mai slab decat cruze (nu sunt nebuni sa scoata 2 masini la fel ;) ).

                      Pe de alta parte sa vedem lista de dotari,climatronic oricum avea aveo, dar sa vedem daca are esp, sa vedem daca are airbaguri cortina, sa vedem la ce bani le are pe toate astea daca le-o avea. Ca daca costa 12,000 de euro nu prea mai intra in clasa cu loganul actual .
                      Oricum e normal sa fie peste logan, e o masina lansata acum in 2011 in timp ce loganul cam are nevoie urgent de alt model, deja are 7 ani de cand s-a lansat . In scurt timp o sa se lanseze si hyundai accent modelul nou ..
                      De asemenea foarte interesant la aveo e si motorul diesel, pana acum ne-existand diesel pe aveo. motoarele de 1.2 si 1.4 sint si acum pe aveo, ala de 1.6 probabil ca o sa cam rupa, ceva gen 10s pana la 100 .

                      Apropo voua va place turometrul ala? Asa e si la Spark si il urasc
                      Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                      Comment


                      • #12
                        bossake e mai frumos cel de logan? d aia toti skimbam serigrafii ceasuri etc)

                        Comment


                        • #13
                          Sincer iti spun ca mie nu imi plac instrumentele alea de bord complet digitale..

                          M-am uitat acum pe siteul din germania al chevrolet si acolo deja se poate comanda.
                          Nu vad nimic despre un motor de 1.6 nici diesel (bine, diesel zice si in articol ca se lanseaza mai tarziu).
                          Ca dotari in schimb masina e foarte tare. Are airbaguri cortina si ESP standard, senzor de lumina (la varianta cea mai scumpa), trapa (optional doar pe varianta cea mai scumpa - 600 eur), pilot automat si jante pe 15 195/65/r15 si pe 16 in cea mai scumpa varianta. Ce mi se pare ciudat e ca nu gasesc clima automata,ci doar aer manual pe toate variantele, poate nu o exista .
                          Iar acum bomba, cu motorul de 1.2 86cp costa 15,000 de euro (cel mai ieftin, dar are multe dotari!!!), si cu motorul de 1.4 100cp (altul mai mare nu e) costa 17190 si 18,500 cu cutie automata

                          Sa vedem preturile la care o sa apara in romania(cu siguranta o sa fie mai mici decat in germania, poate mult mai mici), si sa vedem cat o sa taie din dotari . Probabil ca o sa fie variante si mai chele dar si variante smechere dar si cu pret pe masura .

                          pt cine e interesat aici e lista de dotari, preturi etc: http://www.chevrolet.de/eap/new-aveo-4d.pdf
                          Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Nepotu123 View Post
                            ...................Daca se conduce pe cat de bine arata si daca sta ok si la capitolul fiabilitate va fi o masina de succes. ........................
                            Nu crezi ca vrei cam multe ? ))

                            Comment


                            • #15
                              S-au afisat preturile si dotarile si la noi...

                              la noi vine cu roti pe 14 in cea mai slaba varianta, cu multe lipsuri in varianta de baza (fara comp de bord, fara oglinzi electrice si incalzite, etc) dar in schimb are unele dotari standard destul de importante (airbaguri cortina,ESP, pilot automat). Dar pretul mi se pare totusi enorm, e 10,900 cu dotarile de mai sus si motorul 1.2 86cp. Maricel al naibii.Oricum e o masina cu dotari de anul 2011, care nu mai are nici cea mai mica treaba cu loganul, sa recunoastem asta .
                              In schimb e mica diferenta pana la motorul de 1.6 115cp in varianta full care e doar 13,700. Scumpa varianta de baza dar mica diferenta pentru varianta full.
                              Aerul conditionat se pare ca e doar manual, un minus fata de precedentul aveo.

                              Sunt curios cand or sa apara datele tehnice la motorul de 115cp, probabil se va misca f bine, si va fi ceva gen logan 1.6 16v euro4 cu ~10s pana la 100.
                              Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google