Logan 1.4 Vs Opel Astra 1.7cdti

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ideea e ca acel CASCO nu e gratis sau macar comparabil la Dacia fata de BMW.
    CASCO se face de obicei la valoarea de catalog a masinii, nu la cat vrei tu, deoarece in caz ca julesti farurile adaptive la BMW, aia de la asigurari vor baga mana adanc rau de tot in buzunar. La Logan e mai simplu.

    Auziti, dar benzina n-ar trebui sa fie mai ieftina pentru Logan, decat aia pentru BMW?

    Comment


    • @ mrk In momentul in care un om alege sa cumpere un bmw consider ca banii pentru casco nu sunt o problema. Cel putin asa gandesc eu.

      Cat despre benzina, il poti suna pe Ponta sa iti dea numarul lui Adrian Nastase. Ei sunt cu petromul, benzina, etc...poate obtii ceva!

      Comment


      • Eu spun sa mai meditezi tu! Mult de tot la ce compari!

        Sunt totusi curios cat este farul dumitale de ford nou!
        9! 9! 9!
        sigpic

        Comment


        • mai pch, pai tu iei pretul de revizie in calcul ?
          ia mai bine pune cap la cap pretul de achizitie, pretul de intretinere per total, confortul care ti-l ofera in functie de pret. Nu cumva ajungi tot acolo ?
          Ford ce are in plus pentru banii care ii dai pe el, tot in plus ? Reviziile nu sunt tot acolo ? sau e cu 50% mai ieftin decat la logan ? Sau cum ?
          io stiu un lucru, primesti fix ce platesti. Asa ca pretul fordului la sh e aproape dublu fata de logan . pai ca sa iesi la liman si sa fie ca la logan tre sa sari cate un schimb de consumabile, la ford ))
          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

          Comment


          • Daca ai rabdare sa sun, iti spun. Si eu sunt curios, dar imi spui si tu cat costa cel de Megane? Tot nou si tot de origine.

            Reviziile sunt cam pe acolo. Nu sunt deosebit mai scumpe. Parca o distributie la colina motors costa acum o luna vreo 550 de lei.

            Cunosc politica asta de marketing, ai un pret de achizitie mic la masina si te jupoaie pe partea de servisare...nu imi spune, am avut logan 5 ani.
            Last edited by PCH; 24 May 2012, 11:15.

            Comment


            • Originally posted by samy0388 View Post
              Sunt piese de intretinere, mai bune sau mai proaste indiferent de masina. Tu vrei sa dai 5 mii pe o masina, sa dai bani pe piese de schimb la jumatate de pret decat la altele apoi sa le schimbi tot la 60 de mii ? logic ca acolo compari calitatea si pretul pentru intretinere, la confort platesti de te indoaie. Sparge un far cu xenon la ford. Pot sa zic ca ai belit-o? Lasa-l dreacu de casco, ca poate ai baut o gura de bere si ai plecat nevoit fiind sa-ti duci nevasta la doctor, te opreste politia si adio casco si rca.

              Bineinteles ca a belit-o! Dar este impacat ca stie pretul la capete de bare si filtre via LOGAN vs FORD!
              Last edited by Eu4yas; 24 May 2012, 11:15.
              9! 9! 9!
              sigpic

              Comment


              • un far de ford, halogen 600 lei, zenon 2200 lei


                e, na si pentru logan

                Compania noastra este distribuitorul de piese auto din regiunea Europei de Est cu cea mai dinamica dezvoltare. Stocul nostru de piese este accesibil atat la filialele noastre proprii cat si la peste 10.000 de parteneri revanzatori.
                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                Comment


                • Juma de pret! Aham! Dar e ieftin la ULEI tu n-auzi!
                  9! 9! 9!
                  sigpic

                  Comment


                  • @ mrk In momentul in care un om alege sa cumpere un bmw consider ca banii pentru casco nu sunt o problema. Cel putin asa gandesc eu.
                    Hmmm, nu cred ca cetateanul isi pune asa problema.
                    El are 10 mii de euro, nu cumpara Logan nou ca a gasit un BMW serie 3 in banii aia.
                    Merge la asigurari pentr CASCO si aia spun ca valoarea de catalog a masinii e 18.000 de euro de fapt si CASCO il va costa triplu ca la Logan, fiind masina mai scumpa si de import.

                    Deci aceeasi valoare a masinii platita, dar CASCO triplu ca valoare. Stiu oameni care nu si-au mai asigurat CASCO BMW-ul cumparat.
                    Last edited by mr.K; 24 May 2012, 11:23.

                    Comment


                    • PCH 700 ron
                      Megane II faza II 1.5dcI K9K

                      http://www.loganclub.ro/forum/b_189_ygn_2-t41493.html

                      Comment


                      • In conditiile in care au si lupe iar ford NU! Deci le egalez sau pe-acolo!

                        Dar nu era vorba de megane aici, era vorba de piesele RIDICOL de SCUMPE la LOGAN!
                        9! 9! 9!
                        sigpic

                        Comment


                        • Asa este, cum spune iguana, acum am sunat...700 cel din stanga, 699 cel din dreapta! )

                          Comment


                          • Eu nu trebuie sa sun, eu stiu
                            p.s. PAU are dreptate sunt complete cu lupe
                            Megane II faza II 1.5dcI K9K

                            http://www.loganclub.ro/forum/b_189_ygn_2-t41493.html

                            Comment


                            • Cu 700 de lei cumperi 2 faruri si ceva pt LOGAN!!! Unde sunt piesele ALEA RIDICOL DE SCUMPE?
                              9! 9! 9!
                              sigpic

                              Comment


                              • Nu-s ridicol de scumpe la Logan, pe discuri ferodo +placute ferodo +capete de bara Lemforder am platit 401 de lei.
                                Last edited by mr.K; 24 May 2012, 11:28.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google