Logan Vs. Ford Focus vs. Megane 2 - Preturile Pieselor RIDICOL DE SCUMPE LA LOGAN?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si el ma scos pe mine din sarite si nu doar pe mine....la domnul cezar toate masinile sunt varza. Doar cei ce fac sprinter sunt mieji.

    Eu nu inteleg de ce nu spune si domnul eu4yas cat a fost devizul la logan, vad ca se face ca ploua.

    Atentie la ce a spus colegul de mai sus! Cat? 18000? Aha, putin....dar fa o poza sa vada si ivan cu eu4yas. Altfel nu te cred.

    Comment


    • Marian, sunt de acord cu tine Focus este peste Logan! Nu stiu de ce se face atata tam-tam :-? Sunt foarte multi pe forum care dupa Logan si-au cumparat alte masini dar nu s-au agitat atat...
      @PCH: Frustrari? Ai inteles gresit. Eu ma opresc aici. Iti urez sa-l stapanesti sanatos, sa te plimbe muuuuuuulti km fara nicio problema si sa te trezesti din starea asta de euforie
      sigpic

      Comment


      • PCH,,si tu iti revii dar nimeni nu a luat-o pe aratura pe aici. Eu imi fac reviziile singur si nu am nevoie de astia decat in cazuri GRAVE si DOAMNE FERESTE de asa ceva. Sau ma mai duc la ei pt incarcat freonul,,,unal alta la calculator sau orice altceva ce nu tine de mine.

        Pana acum am schimbat singur singurel uleiul,filtrele,uleiul de servo,bujiile si schimb ce tine de mine. Pt orice altceva merg la ""DOREL""

        Comment


        • Originally posted by PCH View Post
          Si el ma scos pe mine din sarite si nu doar pe mine....la domnul cezar toate masinile sunt varza. Doar cei ce fac sprinter sunt mieji.

          Eu nu inteleg de ce nu spune si domnul eu4yas cat a fost devizul la logan, vad ca se face ca ploua.

          Atentie la ce a spus colegul de mai sus! Cat? 18000? Aha, putin....dar fa o poza sa vada si ivan cu eu4yas. Altfel nu te cred.
          Pai bai baiete, la cum era lovita masina mea, daca Doamne Fereste ai fi fost in locul meu pai la tine se ducea in 30.000 de lei!

          Spre stiinta, la mine a fost deviz 13.700 lei, ghici cu cat am reparat-o!

          @Alex

          Stai linistit ca se referea la mine, asa e firea lui....
          9! 9! 9!
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by alexgrasu View Post
            Marian, sunt de acord cu tine Focus este peste Logan! Nu stiu de ce se face atata tam-tam :-? Sunt foarte multi pe forum care dupa Logan si-au cumparat alte masini dar nu s-au agitat atat...
            @PCH: Frustrari? Ai inteles gresit. Eu ma opresc aici. Iti urez sa-l stapanesti sanatos, sa te plimbe muuuuuuulti km fara nicio problema si sa te trezesti din starea asta de euforie
            Eu nu ma agit cu nimic, sunt altii care spre surprinderea mea se agita si ma vad nevoit sa ii agit in continuare. Pentru mine, cum am spus si pe alt thread sunt doar niste fiare. Altii pun accent pe aceste fiare....eu nu fac parte dintre aceia. Iar despre km, nu cred ca vor fi chiar asa multi.

            Comment


            • Ne-ai agitat numai cu preturi de una bucata curea distributie! Atat! Pacat!

              E foarte usor sa spui preturi ridicol de scumpe.
              9! 9! 9!
              sigpic

              Comment


              • Pentru ca asa sunt. Foarte scumpi la piese. Stie toata lumea, e legendar renault pe treaba asta....problema ta ca nu o recunosti. Extrem de scumpi, senzational de scumpi.

                Comment


                • Mai, uita-te mai intai la Ford, vezi cat costa (tot KITUL de distributie, TOT) si-apoi mai vorbim, bine?
                  9! 9! 9!
                  sigpic

                  Comment


                  • Nu ma intereseaza cat costa. Cat costa, atata dau. E normal sa fie mai mult

                    Comment


                    • PAU, eu te intreb sincer, ai deschis thread-ul asta pentru ca ai ceva cu PCH?
                      In conditiile in care, la Logan platesti 2 distributii, iar la Ford doar una, in acelasi interval, care e mai scump, culmea? Sa te intreb de Megane cat e revizia de 4 ani, la reprezentanta?
                      Bagi batul prin gard si p-orma zici ca lauda asta, Focus?
                      Pai luati-va fratilor Dacia 1300 daca va e de intretinere, oricum 90% iau piese aftermarket, incepand cu trotineta si terminand cu ce vrei tu.
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • A pus dr@cu pret pe fiare,,daca era asa facem Casco la masina de cand am luat-o de noua.
                        Dar decat sa le dau la aia bani de pomana,,mai bine lipsa si in primul rand eu ma rog sa sa scap cu viata si fara rani majore atat eu cat si familia mea in cazul unui accident mai grav. REPET... Doamne fereste de accidente grave cu urmari asupra sanatatii ca imi bag pixul in el de casco. SANATATE sa fie apoi ca banii ii castigi la loc si iti cumperi alta masina,,,SANATATEA mai greu sau deloc nu o recuperezi si polita Casco nu te incalzeste cu nimic daca stai la pat cu lunile pana iti revii. Repet,,,pt mine CASCO este neinteresant si problema apare cand TOATA MAFIA de la Casco cu toate servisurile in frunte iti pun piese proste si pe deviz ti le pun ca originale.
                        Last edited by Ivan Marian; 24 May 2012, 17:38.

                        Comment


                        • Am deschis threadul pt ca isi da in petec si nu stie de ce vorbeste. Sincer. Vrea sa para ca stie, dar nu stie.
                          Imi propusesem sa nu mai zic nimic de ford, sincer, dar cand vezi ca pe un forum public scoatem loganul la super pret deja o iei pe aratura si ti se urca la cap.

                          Daca vrei sa vorbim despre megane vorbim si despre el. Fara probleme.
                          9! 9! 9!
                          sigpic

                          Comment


                          • Nu imi dau un petec cu nimic, problema e alta. A intrat un drac in tine de vreo doua luni, asta e problema. Culmea, atunci a aparut si masina asta. Daca citeai mai atent eu am spus unui user care afirma faptul ca ford e scump pe piese ca nu e chiar asa. Raportat la pretul masinii si la calitatea acestora, consider ca piesele dacia-reno sunt scumpe. Ce am zis? dar pana la a face thread pe tema asta....:| De aici trag multe concluzii care nu te avantajeaza deloc. Imi pare rau despre tine.

                            Comment


                            • Esti nebun daca tu crezi ca eu sunt ranchiunos pe masina ta. Jur, de fata cu toata lumea.

                              Crezi ce vrei hombre, dar mai intai daca as fi in locul tau m-as duce sa ma uit la posturile ce le-am lasat pe LCB, culmea, de cand a aparut aceasta masina.
                              9! 9! 9!
                              sigpic

                              Comment


                              • Mah,,,iar va certati pe aici,,,Problema apare nu cand iti cumperi Fordul,,,ci daca ai bani sa si il intretii!

                                Eu unul, un sarac lipit din clasa muncitoare nu imi permit un BMW/Audi/VW sau Ford sa le intretin cu toate ca in 2008 aveam bani de unul SH belea la 11 mii de euro cat am dat pe logan. Deci problemA NU apare cand iti cumperi masina ci pe urma...adica daca ai bani sa o intretii ca la carte.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google