Logan Vs. Ford Focus vs. Megane 2 - Preturile Pieselor RIDICOL DE SCUMPE LA LOGAN?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • dar eu nu pot aduce FACTURA pt ca revizia o fac la tara pe GENUNCHI
    Ia de la iesirea din Bucuresti o FACTURA.

    Comment


    • @FORD

      D

      Fenomenal, ma, fii atent daca eu vin maine cu discount 80% la megane inseamna ca e pret REAL?
      9! 9! 9!
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by Ivan Marian View Post
        Ti-am zis naibii pe mess la mine intra 4,8 litri,,la tine din ce vad pe factura a intrat 3,8 litri.

        Deci...????

        Ps,,Dark,,eu in poza de mai sus am bifat doar ce a facut PCH la al lui Ford. Adica ce am vazut pe factura.
        Si ce vina am eu? Noi vorbim de pretul la REVIZIE in reprezentante. Pune o pufoaica in motor, sa intre si la tine mai putin.

        414<530<785!

        Bun, mie de ce mi-au dat discount? Sunt presedinte fondator la Ford?! Vorbim de preturile din reprezentante, de respectul fate de client. ATAT. Momentan e 2-0. Dacia-Reno e in offside.

        Comment


        • PAU, iar o dai de gard, pentru ca nu ai niste argumente plauzibile. Unde ai vazut tu discount de 80%? Hai sa discutam pe lucruri reale. Am pus si calculatorul mai sus. Asa cum se vede negru pe alb, aia 397 de lei sunt cu discount! Revizia de 20.000 km IN REPREZENTANTA (Adras) la un Logan 1.6 16 valve, este de 491 de lei!

          @Ivan Marian: aceleasi operatiuni au fost facute si la Ford, chiar daca nu le-au trecut pe factura, ele facand parte din revizia in sine. Ba mai mult, masina a fost testata si pe bancul de frane, chiar daca nu apare in factura, lucrul asta.
          Last edited by darksid3; 30 April 2013, 14:15.
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • Iar la Reno 784 si eu am platit azi la Ford Focus 2, 414 lei.

            Comment


            • Nu o dau de gard. Chiar deloc.

              Dar nu mi se pare normal sa pui un pret cu discount aici si maine daca merge Y la acelasi service costa cu 30% mai scump.
              Chiar daca ai pus si pt logan inseamna ca 491 - 33 lei (1L de ulei) = ~ 460 de lei.

              Fara discount ford face 600 de lei.

              600 - 460 = 140 de lei.

              Din punctul meu de vedere aceasta este realitatea.
              9! 9! 9!
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by mr.K View Post
                Ia de la iesirea din Bucuresti o FACTURA.
                Mah,,asa o sa fac

                PCH,,esti dea dreptul cu stangul,,tu acum iei ce vrei din context.
                Bifeaza dre@cu acolo exact ce ai si tu pe factura si nu o mai da de gard si de colt in colt
                Tu cu ce ai acolo pe factura ai platit 414 lei cu tot cu discount,,eu platesc 265 de lei tot cu discount(la aceleasi operatiuni) si cu un litru de ulei in plus,,ca e motorul mai mare
                Asa la las-o jos ca macane..

                Comment


                • PAU: si preturile de la Dacia, tot cu discount sunt. Cred ca 90% dintre dealeri, daca cauti pe site-urile lor, ofera discount, incepand cu Dacia si terminand cu Mercedes! Asa ca, comparatia este echilibrata.

                  @Ivan Marian: Anunta-ma cand iti fac aia factura pe care sa scrie ca s-au verificat ochiometric - rugina, furtunele, articulatiile etc. Tu confunzi o detaliere a unei revizii, cu elementele ce trebuiesc trecute pe o factura.
                  PS: Verificatul de rugina si uitatul pe sub masina, nu sunt taxate de Stat, sa stii.
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • Punctul tau de vedere face parte dintr-un univers paralel. Realitatea este in pozele atasate de mine.

                    Si daca ar fi 600 de lei, pana la 785 cat e la Renault tot e distanta. Fac un drum la mare cu diferenta!

                    Prietene, tu ai LOGAN eu am FORD! Eu la 200 nu simt nimic in masina, tu esti transpirat tot si ai doape in urechi din cauza zgomotului. Preturile la Dacia sunt mari comparative cu preturile practicate la MASINI!

                    Comment


                    • Originally posted by darksid3 View Post
                      PAU: si preturile de la Dacia, tot cu discount sunt. Cred ca 90% dintre dealeri, daca cauti pe site-urile lor, ofera discount, incepand cu Dacia si terminand cu Mercedes! Asa ca, comparatia este echilibrata.
                      Repet, ia-le fara discount. Diferenta REALA si ECHILIBRATA o vei gasi in acele preturi.

                      Inca o data, pt mine diferenta de ~ 140 de lei este chiar ok intre logan si ford.
                      9! 9! 9!
                      sigpic

                      Comment


                      • Pentru mine, REALITATEA este crunta. 414 la Ford cu lichid de frana si 530 de lei la Logan, fara lichid de frana! Penibil! 785 la Megane...

                        Comment


                        • Mai omule, tu nu ai auzit de marketing? Iti scrie 10 lei si-ti cere 7 lei si iti spune ca e reducere, cand pretul REAL e ala de 7 lei...inuman...
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • Pricep, inteleg si stiu.

                            Ok, fa cum spune omu', si inchide threadul ca ne-a terminat cu 414 lei de azi dimineata.
                            Sincer.

                            Baietii cu Logan, mergeti si faceti reviziile la Ford ca au lichid de frana PROASPAT!
                            9! 9! 9!
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by darksid3 View Post
                              PAU, iar o dai de gard, pentru ca nu ai niste argumente plauzibile. Unde ai vazut tu discount de 80%? Hai sa discutam pe lucruri reale. Am pus si calculatorul mai sus. Asa cum se vede negru pe alb, aia 397 de lei sunt cu discount! Revizia de 20.000 km IN REPREZENTANTA (Adras) la un Logan 1.6 16 valve, este de 491 de lei!

                              @Ivan Marian: aceleasi operatiuni au fost facute si la Ford, chiar daca nu le-au trecut pe factura, ele facand parte din revizia in sine. Ba mai mult, masina a fost testata si pe bancul de frane, chiar daca nu apare in factura, lucrul asta.
                              exista discount si 100% la manopera si inca vreo 30-50% la piese ...
                              Are un prieten pt masina de la munca ... si poate beneficia de aceleasi conditii la masina personala cu legitimatia de la scarbici, dar asta nu inseamna ca ala e un pret real al reviziei.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by darksid3 View Post
                                Ia uite ce scrie aici,,,491 de lei
                                Si vezi ca e revizia de 20.000 km. Daca calculezi la 40.000 km, pretul ajunge la putin peste 600 de lei (cu tot cu lichidul de frana).

                                Hai sa iti raspund cu propriile cuvinte...

                                Eu la loganul ala pus de tine in poze gasesc in plus un litru de ulei,un filtru de aer(habitaclu) si completare cu lichid de parbriz.

                                Adica din aia 491 de lei scazi 33 de lei un litru de ulei,vreo 35 de lei un filtru si inca 15 lei(sa zicem) lichidul de parbriz.
                                Avem un scor final de 408 lei. Cu promotia de 20% ..scor final de 326 de lei.

                                O fi bine?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google