Logan Vs. Ford Focus vs. Megane 2 - Preturile Pieselor RIDICOL DE SCUMPE LA LOGAN?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Eu4yas View Post
    KNX la banii aia esti de acord ca ajung pt doua de logan?
    Habar nu am cat este un far de Logan dar oricum si pentru farul de Focus nu as plati 300 lei atata timp cat pot lua din dezmembrari ambele faruri cu mai putin de 300 lei.

    Comment


    • Ok,,,asa mi-a zis si ala la telefon,,cu serie de sasiu imi da pretul exact. Orientativ era de 966 de lei far stok,,fara alte tehnologii in el (( lupe,,alte cele)).
      Dar de distributia de ford cu tot cu pompa de apa ce mai zici?

      Comment


      • Inlocuire kit curea distribuţie 650 lei Transit 1.8 Duratorq....scump. Nu stiu de unde scoateti 40 de milioane la focus cand la DUBA e 650.

        La focus aveau 550 de lei distributia, tva inclus! Pompa aia cat sa mai fie? Cat un logan nou? Cred ca ar merita si asa...

        Comment


        • Nu serios, deci tu iei numai bucati de preturi! Ne-am convins.

          Aici nu suntem pe threadul de vacante in Palma de Mallorca INCEPAND de la 25 euro/2 persoane/7 nopti!
          9! 9! 9!
          sigpic

          Comment


          • Da, uite bucati aici...ia cu paine!

            Comment


            • Originally posted by Eu4yas View Post
              "Eftin" ca braga! Sub cele de logan.
              Originally posted by PCH View Post
              Nu stiu de unde scoateti 40 de milioane la focus
              La focus aveau 550 de lei distributia, tva inclus! Pompa aia cat sa mai fie? Cat un logan nou? Cred ca ar merita si asa...
              40 de milioane rezulta din 2000 de lei farurile si 2000 de lei kit distributie+pompa de apa

              Raspuns primit de la BDT Ford Calea Mosilor:

              --- Kit distributie 716 lei
              ---Pompa de apa 680 de lei
              ---Manopera vreo 500 de lei
              ---TOTAL...1896 de lei

              Comment


              • Originally posted by PCH View Post
                Da, uite bucati aici...ia cu paine!
                Te rog sa vorbesti civilizat. Daca nu poti nu mai posta. Am rugat pe toata lumea.

                P.S. Ti-a lasat niste preturi Marian de azi! Cred ca esti in necunostinta de cauza!
                Acolo scrie KIT Curea, tu stii ca mai ai si altceva de inlocuit?
                9! 9! 9!
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Eu4yas View Post
                  P.S. Ti-a lasat niste preturi Marian de azi! Cred ca esti in necunostinta de cauza!

                  Mah,,pe bune si fara caterinca,,,am sunat la aia de la service PE BUNE,,,fara caterinca REPET,,,mai sun inca odata si postez inregistrarea audio aici.

                  Sau puteti suna si voi personal ca sa va lamuriti!

                  Comment


                  • Eu va intreb din nou: Vi se pare scump 2000 de lei la 9 ani sau 150.000 km ???
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • Dark,,aici depinde cum foloseste fiecare masina personala. Eu am 31 de mii de km in 4 ani.
                      Ce zici,,ma mai tine inca 5 ani daca merg in ritmul asta?

                      Comment


                      • Media e ~ 200 lei/an, tot cat la Logan.
                        Totul e momentul, ca altfel scoti din buzunar 200 de euro si altfel 500 de euro. Unii sunt galbeni, altii violet.

                        Comment


                        • La niste piese care trebuiesc schimbate pe orice masina. Preturi ce sunt simtitor de mult apropiate, indiferent de marca.
                          9! 9! 9!
                          sigpic

                          Comment


                          • Salutare
                            Lucrez la un magazin de piese auto si am cautat acum niste preturi pentru Ford:
                            - kit distributie OEM - 700 lei
                            - pompa apa OEM - 600 lei
                            Sunt aceleasi piese care i-au fost ofertate lui Marian de cei de la BDT...

                            PS: Cristi, acum iti fac oferta. Scuze de intarziere.
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by Ivan Marian View Post
                              Dark,,aici depinde cum foloseste fiecare masina personala. Eu am 31 de mii de km in 4 ani.
                              Ce zici,,ma mai tine inca 5 ani daca merg in ritmul asta?
                              Poti sa mergi si 15 ani pe premisa asta. Noi ne raportam la servisare si preturi de reprezentanta. Deci, vi se pare mult ? Mie mi se pare cu 40% mai ieftin decat la un Logan.
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Eu nu inteleg care e relevanta acestor comparatii?? Hai sa facem threaduri cum stam mai bine in masina? Care e mai confortabila si in care scapi daca pici in sant. Ce dreacu ma! Si daca spun ca avem 12 anisori iar ne suparam si facem botic. FORD FOCUS e cu mult peste Dacia Logan de la pret de achizitie la ce vrei tu sau voi. Eu sunt constient de faptul ca piesele dacia sunt incredibil de scumpe iar politica renault este de jepcareala pe fata. Comparativ cu orice alta marca, nu neaparat cu Ford. Relevant pentru mine este altceva, un tabel in care sa fie trecut pretul exact pe fiecare reper si de unde sa reiasa CAT LA SUTA DIN VALOAREA MASINII costa acea piesa. Aia da. Nu ma intereseaza pe mine pretul, ci faptul ca piesele dacia sunt muuuuuuuuult prea scumpe daca faci acel raport. Am un vecin cu un logan ph2 alb, busit putin in bot....schimbat bara cu tot cu vopsit si carenaje (ALB, nimic deosebit) plus faruri, decat 8500 de lei. :| E PASSAT?
                                Last edited by PCH; 24 May 2012, 16:48.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google