Logan Vs. Ford Focus vs. Megane 2 - Preturile Pieselor RIDICOL DE SCUMPE LA LOGAN?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by PCH View Post
    Normal ca e aceeasi, sau poate foarte asemanatoare. Diferenta uriasa este la firma mama....care e mai hamesita! Marian, crede-ma, chiar nu ma mai intereseaza pe mine revizia la logan.

    Mahhh ma inebunesti cu revizia ta si distributia ta ""foarteeeee ieftina"".....am sunat la astia ai tai de la Ford si am intrebat cat ma costa kitul de distributie + pompa de apa pt fordul tau.

    Raspuns:

    --- Kit distributie 716 lei
    ---Pompa de apa 680 de lei
    ---Manopera vreo 500 de lei
    ---TOTAL...1896 de lei

    Comment


    • #77
      ha ha ha ha ha ATATT in sfarsit un pret 100% real si corect
      Megane II faza II 1.5dcI K9K

      http://www.loganclub.ro/forum/b_189_ygn_2-t41493.html

      Comment


      • #78
        1...Aici ai scris clar 2000 de lei DOAR distributia...http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=255

        2...Zi totusi si cat costa pompa de apa la Ford ca vedem daca depasesti 1200 de lei.

        3...Ca asa mia zis ala de la Meridian la telefon: pret total logan 1.4 pt distributie si pompa de apa 1200 de lei.
        Marian, sau altcineva ne poate spune cat costa distributia cu pompa de apa cu tot la un service autorizat Ford?

        Mahhh ma inebunesti cu revizia ta si distributia ta ""foarteeeee ieftina"".....am sunat la astia ai tai de la Ford si am intrebat cat ma costa kitul de distributie + pompa de apa pt fordul tau.

        Raspuns:

        --- Kit distributie 716 lei
        ---Pompa de apa 680 de lei
        ---Manopera vreo 500 de lei
        ---TOTAL...1896 de lei

        Game set si MATCH! Auch!
        9! 9! 9!
        sigpic

        Comment


        • #79
          Pai exact. Dai 1900 de lei la 9 ani sau 150.000 km. LA logan, dai 2 x 1200 de lei in intervalul asta. Astia cu Megane, nu radeti ca voi sariti de 4000 de lei, lejer
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • #80
            Da ma, per total e mai eftin la ford la distributie, dar daca spargi un far, s-a anulat plusul
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • #81
              Dark daca tu imi spui mie ca schimbi distributia pe Ford la 9 ani sau 150k eu ma impusc/ In kilometri astia cureaua aia se duce dre... de mult + ca in 9 ani aia putrezeste.
              Sa fim realisti nu stiai cu distributia atat ( sau ma rog sunt unii care merg cu masina pana cade)
              Megane II faza II 1.5dcI K9K

              http://www.loganclub.ro/forum/b_189_ygn_2-t41493.html

              Comment


              • #82
                Pentru d-astea, exista CASCO Iti dai seama ca, daca mergi pe ideea asta, si sa te dea banii afar' din casa, nu-ti mai iei cine stie ce BMWeu, ca te costa 25.000 de lei 4 roti echipate cu anvelope (asa am primit eu oferta de la Bavaria)

                @iguana: Cat timp constructorul asta recomanda, nu vad de ce sa fie probleme. Doar nu-s nebuni sa le schimbe pe banii lor.
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • #83
                  Da eu mi-am schimbat distributia pe banii mei deoarece in cartea masinii imi recomanda la 90k....
                  Megane II faza II 1.5dcI K9K

                  http://www.loganclub.ro/forum/b_189_ygn_2-t41493.html

                  Comment


                  • #84
                    Pai da' dark, dar in threadul celalalt ni s-au adus exemple de capete de bara bemve la 155 de lei.
                    9! 9! 9!
                    sigpic

                    Comment


                    • #85
                      @iguana: Ai fost doar subiectiv

                      PAU: Exemplul ala e elocvent. Pe unii ii sperie gandul de intretinere la niste masini premium si de fapt, dau cam aceeasi bani pe o clasa low cost. Cel mai bine a explicat Cezar, nu mai retin thread-ul: Revizia la Citroen l-a costat mai scump decat la Mercedes
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • #86
                        Neahhh, esenta era ca erau comparate anumite piese....De-aici si afirmatia preturile pieselor ridicole la logan!
                        9! 9! 9!
                        sigpic

                        Comment


                        • #87
                          Originally posted by alessandro View Post
                          unde ai vazut tu Ti-VCT ( twin independent variable cam timing ) 1.6 de 85 cai ? poate 115
                          Exista pe Focus 3

                          Comment


                          • #88
                            Originally posted by samy0388 View Post
                            Da ma, per total e mai eftin la ford la distributie, dar daca spargi un far, s-a anulat plusul
                            Pai pe PCH la costat claxonul 180 de lei ca l-a ars,,dar ce sa mai vorbim de un far la ford

                            Ps,,sa mai sun inca odata la BDT si sa-i intreb pe aia cat costa un far? Nu de alta,,,dar cred ca o sa facem infarct cu totii

                            Comment


                            • #89
                              Sincer, ca sa facem comparatii pe ceva clar, ne legam de reteaua de dealeri. Comparativ cu Ford, preturile cerute de Dacia, chiar sunt ridicol de mari. Avantajul e ca se gasesc piese pe toate drumurile si ca sunt masini care au 5% din instalatia electrica a unui BMW, adica risti foarte putin la posibilitatea de a se strica ceva.
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • #90
                                Dark, daca iau o bieleta de directie Lemforder:

                                - Preturile sunt apropiate da? Ti se pare Ok? Mie unul da.

                                Daca iau un far, pretul este la juma!
                                9! 9! 9!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google