Logan Prestige Sau Hyundai Accent 1.4 Premium

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Si ce faci cu discurile spate, cand balena esueaza pe puntea fata in proportie de peste 70 %?
    Problemele destul de grave pe care le are ( si nu vb de cazuri unice), o face sa fie inferioara loganului.
    Singurul atuu al masinii este motorul, caci interiorul este aceeasi Marie dar cu alta palarie ( vezi ph2).

    Comment


    • #47
      ...sa nu mai zic de rotile de bicicleta ale Accentului
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • #48
        Si cand ma gandesc ca a fost o perioada cand imi placea Accent-ul,mai ales interiorul.Acum nu mai imi place,in special exteriorul.
        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

        Comment


        • #49
          Personal mi se pare mai reusit interiorul de Prestige Ph 2....si eu ma gandesc ca am vrut Accent dar cand m-a tras de-o parte dealerul (ne stiam bine) si cand mi-a zis de problemele care le are si cand mai era si aproape 10.000 euro un Accent chel (fara AC, geamuri electrice, ABS si altele) in 2007 , m-a convins ca nu merita sub nici o forma
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • #50
            Originally posted by darksid3 View Post
            Cu tot respectul dar ma faci sa rad...ai condus vre-un Accent? Daca ala e lux atunci intr-un Volvo sau Lexus ce este?))...sunt niste plastice mai bine colorate si aranjate.... pana la lux mai sunt vre-o 20.000 euro diferenta ))))...si de cand e Hyundai marca de prestigiu???
            M-am exprimat eu gresit,scuze.
            Ma referam la finisajele interioare.Sa nu imi spui ca si alea sub sunt Logan ca nu te crede nimeni.
            Apropo nu am condus un Hyundai Accent am stat doar in dreapta.

            Comment


            • #51
              E, nu-ti cere scuze ca n-ai de ce...nu are interiorul sub Logan dar nici nu e cu mult peste, doar ca sunt mai placute plasticele
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • #52
                sal!! intradevar intre accent 1.4 si prestige aleg prestige dar aku e o oferta la Accent!! 1.5crdi 110cp la doar 8200euro cu TVA http://www.hyundai-motor.ro/showroom/?id=183
                nu prea are dotari dar la banii astia kre k as alege accent!!

                si ar mai avea un avantaj!! la accent poti pune optional trapa,climatronic, comenzi pe volan plus altele!! aici se face diferenta!!
                Last edited by alexbv; 5 March 2009, 23:00. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #53
                  In tabelul ala nu scrie nimic.
                  Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                  Comment


                  • #54
                    Inainte nici nu merita sa iei accent in locul loganului, in special din cauza pretului. Cum zicea cineva mai sus era vreo 9000 varianta cheala, care era la nivelul unui preference la dotari, benzina . In schimb am vazut niste oferte fff bune recent la accent. Chiar iesea un pic mai ieftin ca un laureate dci,iar ca dotari tot pe acolo...
                    Eu as analiza forumul celor de la hyundai pentru ca inainte accentul avea probleme de fiabilitate destul de mari si care apareau la aprox 20-30% din masinile vandute(caseta de directie, amortizoare etc). daca s-au mai remediat problemele ... versusul este destul de apropiat. Trebuie tinut cont si de faptul ca motorul diesel de la accent are o putere destul de frumusica si trage al naibii de bine. Deeh ~110 cp sau cam asa .
                    Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                    Comment


                    • #55
                      Si accentul se preteaza la chiptunning asa ca-l poti duce la 120CP+.
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • #56
                        Da, 1.5 crdi de la 110 cp (?) sa-l duci pe la ~125-130 cp va fi un adevarat exemplu de fiabilitate

                        PS: oricum e nervos bine la 110 cp, cand mergi incet chiar prea violent/grosolan raspunde la acceleratie (senzatie personala).
                        Last edited by Octavian; 6 March 2009, 11:19.

                        Comment


                        • #57
                          La fel ca un dci de 85 dus la 105. Ce ti se pare ciudat?
                          Cel mai lent 1,6 8v

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by maistoru View Post
                            cea de la avatar
                            intre timp am aflat ca hyundai are transmisia pe lant. un punct forte. de 3 ore citesc pe forum la hyundai oamenii sunt cam nemultumiti. in afara de motor se plang de restul. in primul rand se plnag de senzatia de barca. m-au dezamagit de tot. astept sa fac drive testurile.

                            ps: alex21 masina nu merita saracutza la rabla. ar mai duce mult si bine. dar imi recuperez banii majori investiti in acesta masina si asta e. oricum intentionez sa iau si un alt transit model 1997-2000 ;)
                            eu iti zic sa te gandesti si la revanzare... ..... succes

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by Cristi_LCD View Post
                              La fel ca un dci de 85 dus la 105. Ce ti se pare ciudat?
                              Pai cate motoare dizal de 1.5 ai vazut duse la 130 cp doar prin remapare?

                              Eu spun ca nu e chiar aceeasi treaba, 1.5 crdi e dus deja spre limita superioara.

                              Nu cunosc prea bine diferentrele la 1.5 dci 70 resp 85 cp, dar ma gandesc ca e cam acelasi motor (la interne), la fel cu dci 105 cp - presupun (poate prost).

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by Cristi_LCD View Post
                                La fel ca un dci de 85 dus la 105. Ce ti se pare ciudat?
                                salut
                                trebuie sa-mi vina un puturos de 1.4 . poti sa-mi spui unde-l pot chipuii ?
                                intrebarea este ptr toata lumea..

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google