Logan Vs Masini Low Cost

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Scuza-ma, dar la 7000, 8000, 9000 de euro gasesti super masina SH! Pocnitori or fi alea la 1500-3000, nu stiu!

    Se cumpara de firme, flote, etc, etc!

    Comment


    • Ce super masini gasesti tu la 7-8-9 mii SH?
      Chiar te rog sa dai niste linkuri.
      Saab 9-5 Aero

      Comment


      • a4, astra gtc, golf 6 - stiu cativa prieteni care si-au luat nisteexemplare reusite pana in 6000 de euro si le au de cativa ani buni si nu au avut probleme (iar imi cer scuze pt offtopic)
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by mr.K View Post
          Poti sa-mi explici exact ce ai vrut sa intrebi? Si mai ales ce legatura are cu topicul si cu faptul ca Loganul franeaza prost?
          Esti rautacios... Pt categoria de masini in care este incadrata, Loganul cu niste anvelope decente, franeaza ok. Acum daca te astepti la frane de AMG, iei teapa. Totusi, viteza trebuie adaptata la conditiile de drum si la potenta masinii.

          Originally posted by PCH View Post
          Dupa 130 la o frana mai de Doamne ajuta simti cum vine spatele peste tine! Franeaza bine o laie....nici eu nu am avut accident, aici tine de sofer nu de forash! Un sofer bun merge si cu oltcit si cu logan si cu sprinter si cu amg. Reno nu putea face mai mult din Dacia pentru ca si ei sunt jos. Cand au venit cei de la VW a iesit taranimea in strada ca nu ne vindem tara! )) VW a mers apoi la cehi si a facut din skoda, MASINA!


          Sent from my GT-I9100 using Forum Runner
          a 130 vine spatele peste tine daca n-ai ABS, sau daca iti merge prost repartitorul, altfel n-are cum sa vina peste tine. Totusi, sa mergi cu 130 km/h cu o masina ce costructiv poate 160-180, iar apoi sa ai pretentia sa inghete, mi se pare inacceptabil.
          Stii cum se comporta Mercedesul la franare brusca de la 220? Ciudat, ca oricare alta masina, cand se apropie de limitele ei...
          Skoda, Masina, nu gluma.... Totusi targetul ei este cu totul altul, si anume cei ce isi permit mai mult de 10.000 euro. Renault a vrut sa faca masini pana in 10.000 euro. Ce e neclar? El asta stie sa faca, asta face.
          Cine vrea mai mult, sa plece spre alta marca.
          Si totusi, vanzarile spun alte lucruri, nu ce spuneti voi, basme de adormit copii cu handicap mental

          Originally posted by mr.K View Post
          Asta demonstreaza ca, la doar 5 ani de cand ai permis, esti un sofer prudent. Foarte bine. E meritul tau, mai putin al masinii.
          Vrei sa spui ca tu esti nemultumit de masina?
          Daca da, vinde-o stimabile, ce mai stai atat cu ea?
          Iei putini bani? Aia e, ia-ti ceva echivalent de banii aia din SH, sa vedem cat duce.

          Originally posted by mr.K View Post
          Renault au anuntat primii masina de 5.000 de euro, deci VW inca asteapta sa apara in ordinea fireasca.

          Nissan vrea sa revitalizeze marca low cost Datsun. Ceva in jurul a 3 mii de euro ziceau ei, dar probabil va fi la dublu, cel putin. Vom vedea. Nissan prin Datsun a ucis industria auto britanica in anii '70, au experienta in low cost.
          Dacia cand a aparut a fost 5750...

          Originally posted by PCH View Post
          Scuza-ma, dar la 7000, 8000, 9000 de euro gasesti super masina SH! Pocnitori or fi alea la 1500-3000, nu stiu!

          Se cumpara de firme, flote, etc, etc!
          De ce comparati cu SH? N-are cum o masina noua sa castige in fata uneia SH, decat daca acel cumparator apreciaza lucrul nou. Si cum sunt milioane de astfel de oameni, chiar nu inteleg de ce stam sa dezbatem Scufita rosie vs Lupul cel rau si raios.
          Last edited by Cezar; 14 December 2012, 15:19.

          Comment


          • a4 la 7000 e super pocnitura, sau e din 2005-2006 ca logan-ul meu.
            In plus, nu poti compara intretinerea la nici o masina straina cu intretinerea la logan.

            Oricum, sa lasam SH-urile ca nu de ele vorbim.
            Comparati orice masina pana in 15.000 de euro cu logan-ul. Si lasati comparatul la dotari ca e fix pix, comparati la intretinere pe 5 ani, si mai vorbim atunci.

            Comment


            • Pana in 15.000? Pai de ce asa scumpe stimabile?

              Comment


              • @cezar e cel mai lucid comentator de aici, sincer.
                sigpic

                Comment


                • Cezar, daca citesti mai in spate gasesti absolut toate raspunsurile la ce m-ai intrebat. Nu stiu daca tu ai alte surse de informatii, daca e asa, te rog sa dai linkuri, inclusiv despre Dacia aia de 5750.


                  Iei putini bani?
                  Nu. Pot spune ca sunt bine platit.
                  Daca am ales Logan 1, inseamna ca n-am voie sa spun exact parerea mea despre el ?
                  Snobismul nu m-a caracterizat vreodata, altfel nu cumparam Loganul.

                  Comment


                  • Eu ziceam de ce banuti iei pe Loganul tau SH, nu de statul financiar, pt ca nu-mi permit sa fac astfel de comentarii. Adica Loganul tau SH vandut, cu ce il poti inlocui (in aceeasi suma)?

                    Legat de pretul original, am gasit doar un coment al unui alt forumist, de pe un alt forum.

                    Poti avea ce pareri vrei, doar sa fii constiente de ele, si doar inveninat
                    Eu unul am avut logan timp de 4 ani, si am fost extrem de multumit de el.
                    Iar acum am alte masini, din alte clase, si cu toate astea, apreciez loganul pt ce a fost si este.
                    Attached Files
                    Last edited by Cezar; 14 December 2012, 15:37.

                    Comment


                    • Legat de pretul original, daca ma citeaza si pe mine cineva o sa spuna pe alt forum ca era 6350 euro, Ambiance. Eu retin pretul din oferta Dacia, cand am fost in 2005 la ei.
                      Loganul nu il vand, am zis ca e ok de masina de frecat pe vreme rea in oras cand nu se merita sa bagi pe sleauri o masina mai buna.

                      Comment


                      • Romanii pot cumpara anul acesta masini noi mai ieftine doar prin programul Rabla, astfel incat pretul autoturismelor va fi unul redus, unul de criza, de la circa 3.000 euro cu TVA. Oferta nu este...

                        Asta in 2008...

                        Si masina chiar a fost 5750 indiferent ca vrei sa crezi sau nu...
                        Dar iti mai aduc dovezi, ca sa-ti dai seama cat de orbit esti

                        Totusi, eu unul nu cred ca ai memoria buna...
                        Last edited by Cezar; 14 December 2012, 15:44. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Te rog eu sa nu-mi citezi preturi din ziare, mai ales din handicapatii de la wall street. Zilele trecute orasul Roman era in judetul Bacau.

                          Stiu doar ca Dacia a mai scos ulterior o varianta mai ieftina decat Ambiance, cu niste jante argintii si niste capace. Un fel de caruta cu motor. Dar nu cred ca era sub 6000. Poate ma insel.
                          In fine, poate vine Tata cu un carut de butelii cu motor mai mare decat Nano la 4000 de euro si le sufla recordul.

                          Comment


                          • poti sa ii aduci ) is si eu curios
                            sigpic

                            Comment


                            • Cezar, am spus pana in 15.000 ca sa poti baga si alte masini, gen fiesta, octavia, etc. Avand mai multi producatori, poti sa faci mai usor o comparatie. Si ma refer la costurile de intretinere, nu cele de achizitie unde clar un logan ii bate pe toti

                              Comment


                              • @mr.k: atunci ca discutia sa fie fezabila, te rog sa aduci macar 2 surse ce sa sustina spusele tale. E corect asa? Ca pe cuvant nu te cred
                                In 2004 cand a aparut, varianta Ambiance esre 5750 Euro.
                                Adu alte dovezi ca nu ar fi, caci in memorie nu ne putem pune bazele.

                                @razvan: pai da bre, dar si la cost per km ii bate de ii stinge...
                                Last edited by Cezar; 14 December 2012, 15:53.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google