Logan Vs Sandero

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lasand off-topic-ul ... si revenind la aceeasi marie cu alta palarie, parerea mea (proprie si personala) despre sandero e ca dai bani in plus pentru o masina mai mica ... deci, mie unuia nu-mi convine afacerea. Celelalte apecte, de design, versatilitate in oras, pentru mine unu nu prea conteaza ... mie mi se pare si MCV-ul versatil in oras. Desi e mai lung decat berlina, se parcheaza mai usor pentru ca stii exact unde "se termina" avand forma unei cutii de pantofi .

    Predau stafeta

    Comment


    • Pe mine ma deranjeaza sa aud pe unu(am si auzit...un vecin) care are sandero ca vezi doamne e mai bun ca loganu,ca a auzit el ca e mai bun,ca nu stiu care nu si-a luat logan ca a auzit ca e prost...etc....urasc comentariile de genu asta.Prea mare diferenta nu e..aceeasi platforma,aproape aceeasi masina...in opinia mea e diferenta de "carcasa" atat....voiam doar sa spun ca urasc carcotasii asta....I LOVE MY CAR!(asa cum e) bft!
      Slow & Safe

      Comment


      • Originally posted by CAnnabYS View Post
        despre sandero e ca dai bani in plus pentru o masina mai mica ...
        Eu am luat Sandero, iar unul dintre aspectele hotaratoare a fost exact asta...restul e...Logan

        Comment


        • Stiti cum se spune, nu-i frumos ce e frumos, e frumos ce-mi place mie. Fiecare cand am cumparat masina ne-am gandit si razgandit de n ori la avantaje si dezavantaje asa ca, poate spune oricine orice, putin conteaza, atata timp cat mie imi place si merg cu placere cu ea nu ma intereseaza ce spune x sau y. Spune nu stiu cine ca are portbagajul mic fata de logan, pai eu nu am vazut ca are portbagajul mai mic, erau una langa alta, la o distanta de 1 m, m-am uitat si la una si la cealalta, din toate pozitiile, am ales sandero pentru ca sandero mi-a placut. Rau este pt cei care n-au avut aceasta posibilitate de alegere sau n-a depins de ei alegerea facuta.

          Comment


          • exact! atata timp cat ai motive serioase in a alege o masina sau alta, e ok, oricare ar fi motivele. chiar si ala cu fondurile e un motiv intemeiat, chiar foarte intemeiat...
            singura chestie aiurea e cand alegi o masina sau alta "ca aia nu e masina". *****...alea sunt fite aiurea, cand stii ce vrei, stii pe ce dai banii si stii si la ce sa te astepti de la o masina, e ok alegerea, pana la urma, oricare ar fi ea.
            bineanteles insa, ca putem continua dezbaterile despre stabilitate si marimea masinii pana ne plictisim, ca doara n-o sa inchidem topicul aici
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • Originally posted by CAnnabYS View Post
              ... parerea mea (proprie si personala) despre sandero e ca dai bani in plus pentru o masina mai mica ... deci, mie unuia nu-mi convine afacerea.

              mie mi se pare si MCV-ul versatil in oras. Desi e mai lung decat berlina, se parcheaza mai usor pentru ca stii exact unde "se termina" avand forma unei cutii de pantofi .
              1. masinile, dupa parerea mea, nu se cumpara nici la kilogram si nici la metru, iar masina in general nu este o afacere decat daca produci cu ea

              2. inecerca intai sa parchezi in oras un MCV care are ampatamentul mai mare decat berlina cu 27 de cm (adica 2905 mm - adica mai mult decat Grand Espace) si o vizibilitate mai inalta decat la berlina, si apoi da-ti cu parerea despre "versatilitatea" MCV in oras...
              Versatil este Sandero care intr-adevar are ampatamentul usor mai mic decat berlina, este mai scurt si are vizibilitate buna in spate. De aia se si cumpara...

              Comment


              • Pai omul chiar are MCV. De-aia si-a dat cu parerea.
                Cel mai lent 1,6 8v

                Comment


                • Si Loganu e versatil in oras!
                  Eu de doi ani n-am reusit decat de doua ori s-o lovesc in spate (la dat cu spatele): intr-o poarta solida (ramas urma pe plasticu nevopsit, no problem) si intr-o alta masina (Dacia 1300, a lu' tata) s-a strambat bara la Dacia iar la mine s-a strambat numaru, deci din nou ''no problem''.

                  PS: da, am dat si intr-un tomberon, dar fara urmari (d-ala de plastic).

                  Comment


                  • Originally posted by Cristi_LCD View Post
                    Pai omul chiar are MCV. De-aia si-a dat cu parerea.
                    Si eu am si MCV, si Van si pickup, si mai am un "hatch" de 4m...cred ca stiu ce spun, sau nu stie domnu' ce e aia oras...

                    Comment


                    • Deci rezolvarea montativa senzori de parcare.
                      Toţi cei care folosesc strada poartă în memorie imaginea unui accident de drum impresionant.

                      Comment


                      • Cam multa liniste pe aici!!!
                        Daca sandero este slab, scurt, instabil, pt femei, etc, cum de se vinde cat toata gama de logan la un loc cu toate ca inca nu dispune de motorizarea 1.6 16v sau pe GPL.
                        ,,jumatate din masinile fabricate la Mioveni fiind sub brandul Sandero,,

                        Comment


                        • sunt fabricate, nu vandute ;)
                          Dacia Logan Prestige, 1.6 16V, gri comet...

                          Comment


                          • Originally posted by marisan View Post
                            Cam multa liniste pe aici!!!
                            Daca sandero este slab, scurt, instabil, pt femei, etc, cum de se vinde cat toata gama de logan la un loc
                            ...poate pentru ca ne-am saturat de Logan, si vrem altceva ? ca sa nu mai spun ca astia de la dacia nu au fost in stare sa monteze pe Logan centuri pirotehnice am ales Sandero in dauna Logan si din acest motiv)

                            Originally posted by beso View Post
                            sunt fabricate, nu vandute ;)
                            esti sigur ?
                            ps. toate pozele au fost facute la dealerul dacia Zalau, masinile din poze au fost vandute (90% din ele) prin remat (pozele sunt facute la inceputul lui iulie)
                            Attached Files

                            Comment


                            • Mie unu imi place Sandero...daca se fabrica acum 2 ani probabil ca asta imi luam
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Pentru oras e mult mai practic sandero

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google