Logan Vs Sandero

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @alex: Loganul PH2, este mult mai frumos fata de SANDERO
    Pune un spate de sandero, si pune spatele LOGANULUI PH2 VISINIU din poza ta, si vei vedea diferenta

    Comment


    • Sandero ul simplu nu ma impresioneaza la design. Spatele e mai urat decat la Logan Ph 2. Singurul lucru dupa care tanjesc de la Sandero e bancheta rabatabila si fractionabila.

      Sandero Stepway imi place foarte mult. Imi place foarte mult cum arata si mi se pare foarte practic ca este usor inaltata si are protectiile acelea pentru aripi si praguri. Din pacate e sensibil mai scumpa decat un Logan si am vazut ca are acceleratii mult mai slabe decat Logan 1.6 8v (probabil ptr ca este mai grea).

      P.S: Articolul acela cu Stepway ul care a mers de la Lisabona la Vladivostok parca, mi-a mers la inima. Pentru RO mi se pare masina ideala (destul de compacta pentru oras, dar si robusta pentru gropile de toate zilele sau de ce nu, chiar si pentru macadam)
      Logan GPL 1.4

      Comment


      • Sandero 1.6 16v

        A condus cineva Sandero 1.6 16v ?

        Un prieten este in cautare de o masina cu acceleratii decente, iar eu i-am recomandat Sandero 1.6 16v.

        A condus careva Sandero de 105 cp, sa ne zica niste impresii la rece ?
        Logan GPL 1.4

        Comment


        • S-a lansat de fff putin timp motorul 1.6 16v pe sandero. nu cred sa aiba cineva . Totusi e acelasi motor ca si pe logan euro5, si datele tehnice sunt la fel.
          Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

          Comment


          • o parere vreau si eu...face un logan 1.4 chel si cipuit un sandero 1.6 16v stock si full? Am vazut intr-un video ca sandero accelereaza de la 0-100 in 10 sec!!!

            Comment


            • Daca soferul de pe Sandero nu e beat sau paralel cu sofatul, nu ai nici cea mai mica umbra de sansa sa faci 1.6 16V cu 1.4, oricat de cipuit sau chel este.
              '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

              Comment


              • o sa incerc maine seara...sa vedem ce rezultat obtin!

                Comment


                • Totul se rezuma la design-ul exterior, motorizarile & interiorul fiind aceleasi! Mie niciodata nu mi-a placut Sandero mai mult (nu ca Loganul ar fi vreo frumusete, dar il prefer in locul lui Sandero). Tine de gusturile fiecaruia!

                  Comment


                  • Intre Sandero 1 si Logan 1 Ph 2 - aleg Logan 1 Ph2.
                    Intre Sandero 1 Stepway si Logan 1 Ph2 - aleg Logan Ph2.
                    Intre Logan 2 si Logan 1 Ph2 - aleg Logan 1 Ph2, aici nici nu incape discutie.
                    Intre Sandero 2 si Logan 1 Ph2 - aleg Logan 1 Ph2.
                    Intre Sandero 2 si Logan 2 - aleg Sandero 2.
                    Intre Sandero 2 Stepway si Logan 2 - aleg Sandero 2 Stepway, chiar ma umfla rasul comparatia.
                    Intre Sandero 2 Stepway si Logan 1 Ph2 - aleg Sandero 2 Stepway, nici nu incape discutie.

                    Cea mai reusita, aspectoasa, moderna masina, fabricata vreodata de Dacia, Sandero 2 Stepway. Cand vad un Logan 2 alb, parca vad o Lada ruseasca, iar cand vad un Logan 2 negru, parca vad un Aveo modelul vechi. Urata masina.
                    Last edited by Archangel80; 27 May 2013, 17:29.

                    Comment


                    • Sandero2 (si Stepway) arata cel mai bine, si spatele acum e chiar terminat, totul se imbina OK, are forma.

                      Comment


                      • Frumos...in ultima poza aduce putin cu Golf 7.

                        Comment


                        • Sandero 2

                          As mai avea cateva variate de restilizare, dar o sa pun alta data...

                          Comment


                          • O alta idee de restilizare...
                            Attached Files

                            Comment


                            • Originally posted by Kojak View Post
                              Frumos...in ultima poza aduce putin cu Golf 7.
                              Mai degraba cu ultimul model de Polo.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google