Logan vs Geely

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am vazut doar 2 geely prin bucuresti....dupa parerea mea nu poate fi comparat ca marca cu hyundai care are loc fruntas in lume la fiabilitate...deci chiar sunt masini Hyundai-urile!Nu ma refer la Accent care elowcost....ci gamele mai superioare!Mercedes a cumparat de la Hyundai patentul cu VGT-ul care e o tehnologie de ultima ora!
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • Eu am vazut-o expusa in mall la timisoara si mam dus sa o vad , tabla ii mai ceva ca, cartonu,masina expusa toata era stramba cum or pus mana pe ea , se vede clar ca erau urmele degetelor , cum or impins , + ca ii chinezism
      Mereu superiori unui sat cu caini si oi

      Comment


      • Pentru cei care nu stiu Loganul nu este singura masina cu comenzi pt geamuri pe plansa de bord. VW Polo se facea lafel prin anii 90. E normal ca au scos sistemul pt ca e mai ieftin sa le faca pe toate lafel.
        Ce e naspa la Logan e ca nu au gandit deloc cum deschide soferul geamurile electrice spate. Pozitia e total neergonomica. Puteau sa le puna la fel de bine pe oglinda afara.
        Gelly in schimb ca despre asta e vb este o masina ieftina si atat (nici macar masina). Imi pare rau ca nu mai am articolul dar daca cautati pe net in Capital parca veti vedea ca Mercedes si Bmw vor sa dea in judecata firma pt piraterie. Si tot acolo aratau niste versiuni 4*4 tot chinezesti care imitau Hummerul.
        Loganul a fost construit sa fie ieftin dar romanesc, adica sa dureze, pe cand Gelly doar sa vanda cat sa isi scoata banii pe linia de asamblare cu copii de 5 ani, si pe 2-3 CLK-uri reale. Aici e diferenta. Singurii care au reusit sa copie ceva si sa iasa si bine au fost cei de la Daewoo. Cielo = Kadett, Espero = Mitshubishi, Damas = Daihatsu, Tico = Suzuki parca samd.

        Comment


        • Daewoo nu a furat. A copiat legal din cate stiu.
          Cel mai lent 1,6 8v

          Comment


          • Nu bagati hiunday in oala cu geely. in rest, numa sa nu injurati. oricum, aia nu-i masina...
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • De ce nu e masina?
              Se pare ca testul cu ultima masina Geely in China i-ar fi dat 3.5 stele. Nu stiu cum e cu .5. Testul cu 0 stele se pare ca e facut in Moscova si are aceleasi conotatii ca testul cu rasturnarea loganului.
              Din ce am vazut eu, (doar o data am vazut un Geely de 9000 E), daca ar avea cu adevarat trei stele e mult inaintea Loganului.
              Pana nu se face testul NCAP, singurul serios, ma abtin sa spun ca e o masina proasta.
              Pe ramura unde lucrez eu, ce se ocupa cu echipamente de inalta performanta: dupa balbaieli, incepute acum vreo 10 ani, acum chinezii dau clasa la firme consacrate in ceea ce priveste performantele, optiunile, fiabilitatea si pretul. Evident ca initial au fost copiate. Dar fata de stimabilii capitalisti care produc un lucru si dupa aia il storc pana produce pierderi, se pare ca prietenii nostri de la soare rasare le imbunatatesc continuu....

              Comment


              • Hai ma andreis ce masina poate fi asta la care si sigla e lipita cu superglue pe volan si e lipita stramba scuzama da ma duc sa rascumpar dacia lu bunicu de la remat mai bine
                si voi in primu rand uitati ceva la masina asta , nu are service nu are retea de serviceuri ... si daca o avea e foarte mica , ce faci te duci pana in china la revizie? pai daca-i asa e nasol ca tot timpu vei fi pe drum romania-china , ce faci vecine? pleci cu familia in condcediu?cu noua masina gelly? a nu vecine ma duc la revizie
                Last edited by SoNyKeL; 17 April 2008, 10:20.

                sigpic

                Comment


                • N-am vazut ncap crash cu geely (oare de ce nu trimit chinezii un geely la teste ? ), dar avand in vedere rezultatul dezastruos al celorlalte (great wall, jianjing, chery s.a.) am oarece retineri referitoare la siguranta acelor masini. 0-120km/h in 35secunde? Motor de 95 CP si viteza maxima de 150? O masina de 1100kg cu sarcina maxima autorizata de 1350kg? Pai nu-i legal nici sa bagi 3 oameni ca mine in masina...de ce are 5 locuri?
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • Seba tu faci caterinca de noi las ca stiu eu ti-ai inscenat accidentu ca sa incasezi polita casco si sa-ti iei un gely dasta cu piele crem inauntru cu faruri dublu optice... las ca stim noi ce om esti tu...

                    sigpic

                    Comment


                    • Polita casco o incaseaza banca, bah, desteptule momentan eu primesc numai antiinflamatorii, sa-si revina muschii spatelui (si medicamentele sunt pe banii mei ).
                      daca as primi cadou un geely jur ca l-as vinde in secunda 1 la juma' din pretul de magazin.
                      nu mi-am luart aveo dupa ce-am vaz't filmuletul de la ncap, darmite geely. fara suparare pt posesorii acelei masini, dar siguranta conteaza sau ar trebui sa conteze inaintea pretului sau a aspectului.
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • Glumeam bai bolnavule

                        sigpic

                        Comment


                        • La Gelly echipamentele electrice lasa de dorit, la fel si tabla, care e foart subtire, in comparatia cu Logan (care se stie ca si el are o tabla destul de subtire).
                          De siguranta masinilor chinezesti nu are rost sa discutam, iar Gelly n-a obtinut sigur 3,5 stele...
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • Dar 0,3 sau 0,5 stele o fi luat totusi...de notat ca se deschide usa la impact, ca sa poata sa iasa soferul din masina inainte sa vina portbagajul peste el.si totusi sunt acceptate la vanzare in ue...
                            @sony: stiu
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • Auzisem mai demult ca si motorul ar intra in habitaclu la impact, deci iti dai seama ce bine e...
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • Ca sa poata iesi soferul cu el in brate in caz de accident.
                                Cel mai lent 1,6 8v

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google