Schimb Logan 1.5dci Cu Bmw 318i

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Arata bine bmw-ul , cand am citit prima data mi sa parut aiurea, bmw e46 este un model foarte reusit.

    Comment


    • #17
      cine aduce masina de afara azi si peste o saptamana o vinde, e 99% teapa! el trebuie sa castige ceva la masina+drum+altele... in general se manaresc km! o ia cu 250-300.000km...(ca alea sunt la preturi mici... si oricum masinile de afara arata bine) si le vand aici cum ca ar avea de la 90.000 la 170.000 km!
      Keep walking...

      Comment


      • #18
        E clar ca au km in jur de 200-300.000. Prost sa fii sa iti iei o masina adusa recent, de 13-14 ani vechime si chiar sa crezi ca are 160.000.
        Dar inca se mai tin in conditii decente chiar daca au asa multi km. hehe, daca ar stii multi cati km reali au masinile lor. sunt masini si de 3-4 ani vechime care au peste 200-250.000 dar masini de 10 ani.
        Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

        Comment


        • #19
          Am adus cateva zeci de masini de prin Germania.Vreti un sfat ? Cumparati-va masina SH luata noua din tara sau noua daca se poate.Chiar daca este un low cost.
          Media rulajului la un diesel in Germania este 70-100.000 km pe an !La benzina sensibil mai putin.
          Cine ruleaza masina putin nu o vinde ieftin.Cat de fraier si cat de avut sa fie neamtul sa vanda o masina pe care a dat 30.000 euro,iar dupa 3 ani cu sa o dea cu 20-30% din pret la 100.000 km?
          Evident se pot gasi masini cu rulaj sub 100.000 km,dar mai scumpe decat in Romania.
          Neamtul si handler-ul stiu valoarea unei masini mai bine ca noi.Stiu ca toti cauta masini cu km putini si asa vand si ei !Piata cere km putini in bord,s-au adaptat ! Daca nu ar sti sa vanda nu ar avea cea mai mare piata din EU.
          Am gasit un Audi A4(model 2001-2005) an fab. 2001,2,0 benzina 115 cp,la un polonez,cu fantasticul rulaj de 188.000 km.Masina arata jalnic.Un far DEPO(taiwan),interior uzat,butoane jupuite,ambreiajul tinea suuus,motorul scotea gaze mai ceva ca la loganul meu de peste 300.000 km.Ieftina masina foc cca 1200 euro !Capcana rujata pentru prosti !
          Cautam in Germania pentru uzul personal un E55 AMG in jur de 100.000km reali.Masina costa in Germania la proprietar an inferior 2003-2004 cat aproape doua masini identice in Romania an 2006
          Nu prea exista dealeri germani de origine in Germania.Exista dealeri rusi,romani,arabi,polonezi,bulgari,toate natiile pamantului.Se cunosc la telefon dupa cum stalcesc germana.
          Am luat o skoda octavia II 1,9TDI break Laurin&Klement, 2007 cu 612.000 km rulati de la un rus batran(dealer).Cei mai reali kilometrii !Masina stare noua,volan neuzat,acoperiri pedale neuzate,scaune si interior impecabile,parca avea 30.000km.Nici un roman nu s-a incumetat sa o cumpere,datorita cartii service !Masina a stat o jumatate de an in parc.Am luat-o pentru un amic ce o vazuse pe net

          Alea de 13 ani au intr-adevar 150.000 km rulati,dar dupa milion !
          Sa fac un schimb cu masina luata noua dupa 100.000 km rulati cu una adusa din afara de 15 ani,trebuie sa fiu dement !
          In plus rablele de germania vechi de 15 ani sunt ruginite pe dedesubt si prin cavitati de te ia plansul !
          Poti sa mergi 4-5000 km in Germania si sa nu gasesti o masina buna !
          Un amic de-al meu vroia un Vectra B 1996-1999"impecabila".Am mers pe cheltuiala sa 3000 km pana sa gasim masina.Intr-adevar am gasit,50.000 km,ca noua masina.In total adusa acasa,cu numere 30 zile,masa cazare,drumuri,cu taxa de inmatriculare a cheltuit peste 4000 euro.Cat este o vectra B la noi neinmatriculata ? 1500 euro media !
          La noi prin targuri masinile aduse din Germania arata bestial,sunt aproape perfecte.Cosmetizate retusate,polisate,curatate chimic la interior.Aceleasi rable care in Germania iti starnesc rasul,murdare,cu pete de rugina,culori mate,etc...
          Last edited by Rac; 30 August 2013, 22:35.

          Comment


          • #20
            Excelent punctat Rac! Din absolut toate punctele de vedere! Un comentariu de toata isprava!
            Asa e bossake...multi stiu...unii doar banuie...alti chiar chiar cred ca au dat lovitura cand au luat o masina cu "50.000-100.000km" din D, B, F ,NL...la super pret! Nu ma mira ca ba le cade turbina...injectoare s.a.m.d. la doar 70.000,90.000 etc!
            Keep walking...

            Comment


            • #21
              mersi RAC.
              asa e intradevar. m-am edificat intre timp cum e cu bmw-urile. mai bine mai pun cate ceva pe al meu si am grija de el ca e tare buna masina asta daca ai grija de ea si ii dai ce ii trebuie la timp.
              va multumesc domnilor pentru sfaturile date.
              o seara placuta va doresc

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google