Dacia Logan Vs Fiat Grande Punto

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Sa vezi 2.0 TDI ce pica injectoarele. E recunoscuta prbl de Vw schimband injectoarele chiar si cand iesi din garantie.
    1,9 tdi de la Vw e un motor foarte fiabil.

    Comment


    • #47
      Originally posted by Archangel80 View Post
      Sa vezi 2.0 TDI ce pica injectoarele.
      Sunt muuuuuuuuuulte coduri de motor 2TDI ... asa cum si 1,5dCi sunt unele proaste si altele ...

      Comment


      • #48
        2,0 TDI 140 de cai de pe Passat. La asta pica injectoarele, se strica stand!

        Comment


        • #49
          Eu stiu despre ce-i vorba dar dupa felul cum a pus el problema ai intelege ca toate 2 TDI-urile au probleme cu injectoarele.

          Comment


          • #50
            Pe modele noi stiu ca au rezolvat problema. Sper....

            Comment


            • #51
              Modelele noi sunt commonrail, cele cu probleme erau PD piezoelectrice de la Siemens si dfectiunea era electrica nu mecanica.

              Comment


              • #52
                V-ati cam indepartat de la subiectul topicului...
                If it ain't broke, don't fix it!

                Comment


                • #53
                  Multora le place grupul VAG, multi il injura. Sincer, daca mi-as fi permis, mi-as fi luat un Golf 5 pe benzina, TSI parca se numesc acele motoare.
                  Sunt sigur ca un Golf 1.2 TSI are un consum bunicel la stilul meu calm de mers.
                  Nu-mi permit, asta este. Dar pot sa spun sigur ca o masina buna pe benzina, cu motor aspirat, consuma destul de multicel.
                  De aceea iau in discutie acel Loganul 1.5 dci, pentru ca tatal meu detine unul si are un consum bun si nu in ultimul rand, pentru ca stiu sigur ca masina are kilometrii reali si a vazut numai service-uri autorizate.
                  Probabil daca Fiatul avea un motor pe benzina turbo, sau unul aspirat cu macar 90 de cai putere, nu m-as mai fi uitat la Logan diesel.
                  As fi putut trece cu vederea un consum de 6,5-7% extraurban, daca aveam o "herghelie" sub capota. ))


                  @Si sa nu uit, anul de fabricatie este 2010, luna 6. Si asta e un argument pro
                  Last edited by huiduu; 2 October 2013, 18:01.
                  http://www.videonoi.ro

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by ionescu liviu View Post
                    Dacă şi benzinarele sunt păcătoase ce ne mai rămâne, bicicleta? Nu-mi spune ca dieselul. = ))
                    benzinare de generatie veche gen 1,2,1 4 8v,16 v,nu TSI

                    Mai citeste,dc inca nu ai facut-o!

                    As alege tot logan!!
                    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                    Comment


                    • #55
                      Pai Loganul e cap de afis, dar nu exclud nimic. Sa treaca agitatia cu facultatea si voi merge sa cumpar ceva.
                      La prima vedere nu as alege motor pe benzina aspirat, sunt motoare de generatie veche, mai ales acum, cand au aparut tot felul de motorase turbo pe benzina.
                      Oricum, veti fi primii care veti afla. Pana atunci, daca mai aveti opinii, impartasiti-le.
                      http://www.videonoi.ro

                      Comment


                      • #56
                        La prima vedere nu as alege motor pe benzina aspirat, sunt motoare de generatie veche, mai ales acum, cand au aparut tot felul de motorase turbo pe benzina.
                        Daca ai locui in alta tara de pe alt continent, ai ignora orice motoras turbo cand exista aspirate serioase, taxe decente si benzina la pret decent. Cum suna un V8 vs 2.0 TSI?

                        Eu Logan diesel SH n-as cumpara, poate sa aiba doar 6 luni vechime. De fapt, nici Logan diesel nou nu as cumpara...
                        Last edited by mr.K; 2 October 2013, 20:00.

                        Comment


                        • #57
                          Daca vrei Logan, mergi pe benzina. Te scuteste de orice fel de problema, si nu o sa te stoarca de bani.
                          Dar sincer, ai 5000E si 24 de ani si iti iei Logan. Tineretea trece. Ia-ti o masina sa te distrezi, fa-ti de cap, acum cat esti tanar. Ce iti trebuie la varsta asta masina sa tina cu casa, economica? Fa-ti tata damblaua cu ea. Mai ales daca e prima ta masina, o sa o tii minte toata viata.
                          Dar, sunt banii tai si la urma urmei faci ce vrei cu ei.
                          E doar o parere.
                          Succes!
                          sigpic

                          Comment


                          • #58
                            Daca ar fi sa-mi iau ce mi-as dori, as alege un Clio RS
                            In plus, orice masina e un progres fata de vechea Dacie Break )
                            http://www.videonoi.ro

                            Comment


                            • #59
                              Eu personal iti recomand asa ceva: http://www.autovit.ro/hyundai-accent-C30489813.html

                              Am detinut una de noua, si am vandut-o cu 100.000 de km fara sa bag prea multi bani in ea.
                              Placute frana schimbate la 60.000, al doilea set nu a mai apucat fi schimbat... si nu am avut un stil de condus batranesc;
                              2 bielete antiruliu;
                              Amortizoarele.

                              Inca ii duc dorul...
                              Last edited by PrietenCuTine; 2 October 2013, 21:54.
                              sigpic

                              Comment


                              • #60
                                Iar motorul diesel de pe Accent este deosebit de fiabil.
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google