Dacia Logan Vs Fiat Grande Punto

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by huiduu View Post
    Ce de polemici pe aici.
    .....Maine sau luni ar trebui sa merg sa iau un Logan dci 2007 de la o persoana cunoscuta, fara sa-l inmatriculez pentru ca e taxa 1900 euro. Probabil ca la anu` o sa ma judec cu statul si o sa-l inmatriculez pe numele meu, dar pana atunci, cu acceptul viitorului fost propietar, voi merge pe actele lui.
    Daca e cineva curios, pretul este de 2000 euro, modelul e Ambition si are in jur de 140.000 kilometri.

    Sper ca pana luni sa nu se razgandeasca..
    In 2007 se platea taxa, a recuperat-o cumva in instanta de iei in calcul posibilitatea achitarii timbrului de mediu la inmatriculare?
    In orice caz, decat Logan dci de 7 ani curand, pana si o aratare gen Albea 1.2 ar fi de preferat.

    Comment


    • Eh, s-a razgandit, cica nu ar avea destui bani sa plateasca avansul pentru noua masina. Tot raul spre bine, singurul motiv pentru care as fi luat acel Logan era pretul, care era foarte mic, tinand cont ca masina venea si cu un rand de incaltari de iarna, cu jante de tabla.
      Saptamana care vine, o sa merg la Tiriac si la Dibas, sa vad daca pot negocia ceva..
      Nu sariti la gatul meu, stiu ca nu prea am ce sa negociez cu ei, dar incercarea moarte n-are. Sper ca la sfarsitul saptamanii sa am un tractoras in parcare.
      Vreau diesel pentru ca voi parcurge cu siguranta peste 20.000 intr-un an.
      Daca gasesc o oferta buna pentru un benzinar, nu o sa refuz.
      Last edited by huiduu; 3 November 2013, 21:36.
      http://www.videonoi.ro

      Comment


      • De 2000 de euro cat inseamna injectoarele si turbo, cumperi muuuuuuulta benzina.

        Comment


        • O sa vedem. Dupa ce cumpar, o sa tin un jurnal de bord aici pe forum.
          Actualul Logan dci din familie rezista si dupa 240.000 kilometri, cu turbina si injectoarele originale.
          http://www.videonoi.ro

          Comment


          • .....Maine sau luni ar trebui sa merg sa iau un Logan dci 2007 de la o persoana cunoscuta, fara sa-l inmatriculez pentru ca e taxa 1900 euro.
            Legat de Loganul din 2007, te intrebasem ceva legat de timbrul de mediu.

            In 2007 se platea taxa, a recuperat-o cumva in instanta de iei in calcul posibilitatea achitarii timbrului de mediu la inmatriculare?
            Eu cred ca nu esti suficient de informat ca si cumparator.

            Saptamana care vine, o sa merg la Tiriac si la Dibas, sa vad daca pot negocia ceva..
            Sigur la Tiriac faci cea mai "buna" alegere.

            Comment


            • Originally posted by mr.K View Post
              De 2000 de euro cat inseamna injectoarele si turbo, cumperi muuuuuuulta benzina.
              Eu am mai scris pe aici cred, nu-i 2000E decat daca insisti sa dai(si ai) suma asta pe o treaba ca la carte. Pe mine 4 injectoare m-au costat 10milioane La turbina nu am ajuns inca, dar stiu ca si aia nu poate trece de 10milioane sh. De 10milioane cata benzina iei?
              Vorbesc de injectoare reparate.

              Comment


              • Ok, in concluzie cu 2000 de lei faci o carpeala si merge. Cat merge...

                Important e: ti-ai mai lua un dci sh acum, daca ar fi sa alegi?

                Comment


                • lasa-i nene k . stiu si eu cativa care se dadeau de ceasul mortii cand schimbau ceva la diesel si luau la rand toti sfintii si apoi si-au luat tot dci , dar cu i-ul rosu , ca-i alta injectie domle'. acum se chinuie cu filtrul FAP si zic ca osa-l scoata de tot cand iese "tractorasul" din garantie.
                  sunt persoane care merita logan diesel.
                  o/____\o
                  (i)
                  .........

                  Comment


                  • Bineinteles ca-i las. Orice masina are clientul ei, altfel nu s-ar mai vinde toate cioarsele.

                    Comment


                    • Eu a-si alege fiat-ul, cel putin stiu ca nu o sa rugineasca.
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • Originally posted by huiduu View Post
                        Eh, s-a razgandit, cica nu ar avea destui bani sa plateasca avansul pentru noua masina. Tot raul spre bine, singurul motiv pentru care as fi luat acel Logan era pretul, care era foarte mic, tinand cont ca masina venea si cu un rand de incaltari de iarna, cu jante de tabla.
                        Saptamana care vine, o sa merg la Tiriac si la Dibas, sa vad daca pot negocia ceva..
                        Nu sariti la gatul meu, stiu ca nu prea am ce sa negociez cu ei, dar incercarea moarte n-are. Sper ca la sfarsitul saptamanii sa am un tractoras in parcare.
                        Vreau diesel pentru ca voi parcurge cu siguranta peste 20.000 intr-un an.
                        Daca gasesc o oferta buna pentru un benzinar, nu o sa refuz.
                        Daca tot faci atat de multi km de ce nu iei tu un benzinar la care sa-i pui gpl ? Sau de ce nu, unul care are deja o instalatie.
                        Cu dieselul este loterie de nou, sh nu mai discutam ca ai 99% sanse sa iei unul deja pe moarte.
                        Pana la urma cati bani ai sa dai pe o masina ? ? ?
                        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                        Comment


                        • 99% sanse? Hai lasa-ma cu exagerarile astea, ca asa nu ar mai cumpara nimeni diesel daca toate sunt praf! Habar nu am de unde scoateti fabulele astea, sincer! Am cunostiinte cu Diesel luat SH (NU nou!!!) si nu au avut probleme cu ele! Trebuie si sa stii sa te uiti la masina putin, nu sa cumperi orice coaja care iti iese in cale!

                          Si inca ceva, Diesel-ul e facut pentru mers mult, inclusiv in afara din oras, de facut kilometri. Daca mergi 2-3 km prin BUCHAREST cu gagica la plimbare pana la club, degeaba iti iei diesel. Totul e sa fii atent ce masina iti cumperi, de la cine si cel mai important: sa te gandesti inainte cum vrei sa o exploatezi (la 20 000 km/an cum vrea huiduu, mie mi se pare foarte OK o masina diesel)!
                          Last edited by Sifredi; 4 November 2013, 20:15.

                          Comment


                          • Multora de aici li se pare ok o masina diesel, dar multi sustin ca Loganul 1.5 dci nu este ok.
                            @Prefer diesel, nu vreau GPL, pur si simplu.
                            @Bugetul a ramas tot 5500, pentru o masina mai noua.
                            @Nici azi n-am ajuns sa vad pe viu ofertele de la dealeri, imi ocupa foarte mult timp proiectul de licenta..
                            Puteti sa comentati in continuare, dar macar respectatii opiniile celorlalti, chiar daca nu sunteti de acord cu ele.
                            http://www.videonoi.ro

                            Comment


                            • Ford Focus de vanzare pe auto.ro. Anunturi auto cu masini Ford Focus second hand.


                              De asta ce spui?! Este masina unui prieten si o vinde pentru ca sta degeaba, are tot un Focus de la serviciu. Nu are absolut nicio hiba. E si diesel si in bugetul tau.

                              Comment


                              • Ne-ai dat noua tema de lucru, pana la vara cand iti prezinti proiectul.

                                Eu spun ca se poate inchide temporar pana la vara, oricum nu o sa-ti cumperi nimic prea curand, asa e?

                                Sunt oameni care conduc afaceri, sau au functii importante si cad au dorit o masina, si-au gasit timp sa mearga sa vada cateva.
                                Tu, un student cu anul scolar inceput de abia o luna, cu juma' de an pana trebuie sa predai lucrarea de licenta, nu ai timp sa vezi o masina, cu toate ca spui ca ai banii.
                                Pai scuza-ma, daca ar fi asa, un student ar zbarnai sa cumpere masina, n-ar avea somn pana nu ar avea-o in parcare.
                                Ne-ai pacalit frumos.
                                Last edited by mr.K; 4 November 2013, 22:09.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google