Pamflet: Logan II MCV Laureate 0.9 TCe vs Seat Toledo Reference 1.2 TSI

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Imi par erau, ori e prea mic scrisul, ori eu nu am vazut, dar tot nu reiese de undeva garantia pe viata la lantul motorului de 0.9.
    Si daca e asa, intrebarea mea e ce ofera garantia daca se rupe lantul, reface tot motorul facut arsice?

    Comment


    • Era vorba de vechiul model,cel nou din pacate s-a scumpit considerabil,bate spre 14.000E,dar si acolo poti negocia pretul cu dealerul,la fel cum am facut si eu in 2009
      Vand becuri cu led SMD pentru autoturisme si locuinte.

      Comment


      • Simt nevoie sa precizez ca GARANTIE PE VIATA nu inseamna faptul ca la revizii nu e trecuta inlocuirea lantului.
        Dupa ce masina iese din garantie, nr. ani/km, mai ramane garantia la tabla, si aia teoretica, deoarece e plin de factori externi in Romania, trebuie sa tineti masina in casa.

        Comment


        • Eu cu garantia la logan m-am lecuit pe pielea mea... Beneficiezi de ea daca vor ei, sau vacile de la callcenter... Inca un motiv ptr care ma bucur ca nu am luat dacie. Desi eram aproape nevoit. Noroc cu Nicosianu de la fostul lc kronstadt
          Last edited by mumus; 16 July 2014, 14:43.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • Originally posted by mumus View Post
            Uite ca la kia am uitat sa intru...
            Sunt nitel mai scumpe acum.

            Comment


            • Acum oriucum nu mai conteaza

              Sa fiu si on topic , Singurul lucru care nu il suport la seat este maciulia, e urataaaa ! Dupa ce pun senzori de parcare pun una originala de piele, ca pe asta o detest, este in sfarsit joasa si rotunda cum imi place mie, dar e dintr-un plastic oribil.
              Last edited by vitriol; 16 July 2014, 15:59. Reason: Automerged Doublepost
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • Originally posted by vladcosmin View Post
                Felicitari pt masina,sa o stapanesti sanatos.Ma bucur ca exista variante apropiate Loganului,si anume Toledo cum era acum 5 ani Kia Ceed.Acum 5 ani un Proceed 1.4 109 Cp era 11.000E fata de un Sandero care era 10.600 cu dotari aproape similare,in schimb la Proceed primeai 5* la siguranta,8 airbaguri,tetiere active,torpedou refrigerat, cotiera, mp3+usb+comenzi pe volan, cheie briceag, discuri frana spate, suspensie independenta spate, asistenta gratuita rutiera timp de 3 ani, garantie 7 ani plus alte maruntisuri,pentru cateva sute de euro.
                Imi place exprimarea...cu dotari aproape similare...in schimb la Proceed primeai o juma de masina in plus
                As mai adauga eu motor muuult mai nou si mai potent, insonorizare net superioara, scaune net superioare. Farurile sunt inferioare
                Saab 9-5 Aero

                Comment


                • @eugenmanea- e blasfemie domne' ce zici tu acolo. Loganul e cea mai buna masina...

                  Aici iti sar toti in cap cand zici ceva de rau de logan... A se citi ce a patit colegul care a ales Seat in defavoarea Logan 2

                  Comment


                  • Originally posted by Drogas View Post
                    Aici iti sar toti in cap cand zici ceva de rau de logan...
                    Calitatea percepută este de vină

                    Comment


                    • Originally posted by eugenmanea View Post
                      Imi place exprimarea...cu dotari aproape similare...in schimb la Proceed primeai o juma de masina in plus
                      As mai adauga eu motor muuult mai nou si mai potent, insonorizare net superioara, scaune net superioare. Farurile sunt inferioare
                      Ma refeream la nevelul de echipare,adica am pus tot ce am putut pe Sandero ca sa il pot aduce aproape cat de cat la dotari fata de Ceed varianta de baza.Masina e peste din toate punctele de vedere fata de Logan,si asta o spun dupa 4 ani de Logan si 4 ani de Proceed,din pacate in zilele noastre nu mai e valabila afirmatia pt ca Kia a ridicat preturile foarte mult.
                      Vand becuri cu led SMD pentru autoturisme si locuinte.

                      Comment


                      • In nici un caz nu am zis ceva rau de Logan/Sandero.
                        Totul tine de pret- nu stiu ce varianta de Sandel era peste 10,000 K - dar chiar nu merita sa dai mai mult de 10K pe un Sandel ptr ca la unele capitole gen insonorizare scaune e destul de in spate fata de plutonul masinilor pn in 15,000 EUR.
                        Dar un Sandel/logan la 8,000 EUR acum cativa ani era imbatabil la capitolul dotari/calitate pret.
                        Tata si-a luat un Stepway acum 2 ani ...cred ca a costat in jur de...9,000 daca nu ma insel? Foarte frumoasa masina imi place mult(mai putin motorul 1.6 8 v Euro 5 care e cam praf)- plus ca pe drum de munte- neasfaltat- sterge cu Proceedul meu pe jos .+ faruri mai bune
                        Dar doar atat- la restul nu pot face comparatie.

                        Nu are rost sa mai discutam in cotradictoriu- fiecare cioara isi lauda puiul ei ca e mai stramb ca e mai urat- e al ei si gata. Eu zic sa va bucurati de masini ca sunt ele Seat Logan sau Porsche..restul e can can
                        Saab 9-5 Aero

                        Comment


                        • Unii zic pe aici: De ce sa dau 10k pe logan cand pot sa dau 12k pe un seat. Uitati insa ca aia 2k de oiro reprezinta 20% din valoarea loganului.

                          Comment


                          • Iar altii zic: de ce sa dau 12k pe un seat nou cand pot sa dau 12k pe un Seria 5 sh. Si tot asa ...

                            Comment


                            • Originally posted by Bizo View Post
                              Unii zic pe aici: De ce sa dau 10k pe logan cand pot sa dau 12k pe un seat. Uitati insa ca aia 2k de oiro reprezinta 20% din valoarea loganului.
                              Nu a dat 12 mii pe seat. Nici macar nu ai fost atent la thread...

                              Comment


                              • Um MCV cu dotarile la Toledo fara tichet si fara nici o reducere.
                                Attached Files
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google