Pamflet: Logan II MCV Laureate 0.9 TCe vs Seat Toledo Reference 1.2 TSI

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai avertizarea la depasirea vitezei legale pe un sector de drum e un feature la fw 4.0.2.

    Pe de alta parte sa vezi ce rau face la speedcams, si cum la mine canta la fiecare semafor(redlight cam) din Bucuresti a trebuit sa iau masuri (diminuat volumul cu 12dB la fisierul de alerta).

    Iar LIMITatorul isi face treaba pana cand apesi pedala la podea, apoi intra in mod normal
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • @mumus Da. Viteza setata cu ajutorul limitatorului de viteza nu poate fi depasita. E foarte utila functia in orase si in localitati.

      Comment


      • @Crs. Sandel Cu prima ocazie, pe Limitator , apasa acceleratia la podea, dicolo de punctul maxim, vei avea surprize.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Asta cu limitatorul de viteza imi aduce aminte de un prieten a carui tata a plecat in Italia si ca sa nu ii scoata fi-su matele pe gura la o Dacia 1310 i-a indoit pedala de acceleratie. Si sa vezi distractie cand s-a angajat la limita in depasirea unui tir...
          Asa si cu limitatorul asta: mori la propriu dupa functie in caz ca o uiti activata si te angajezi in depasirea unui tir.
          Saab 9-5 Aero

          Comment


          • Originally posted by Cezar View Post
            Deci pana la urma nu-i skoda mai ieftina ca Loganul, nici in varianta motorizata cu feon.
            si pana la urma, de ce ar fi mai ieftina skoda decat dacia ?! cand e 7 clase peste...

            Comment


            • Originally posted by t0rquemada View Post
              @Crs. Sandel Cu prima ocazie, pe Limitator , apasa acceleratia la podea, dicolo de punctul maxim, vei avea surprize.
              O sa incerc. Ms!

              Comment


              • Originally posted by B997NDL View Post
                si pana la urma, de ce ar fi mai ieftina skoda decat dacia ?! cand e 7 clase peste...
                Pai tocmai, ca n-are de ce sa fie. Insa altii zic ca ar fi egala ca pret

                Originally posted by hasserro View Post
                Nu stiu cat de buna e ca masina de tavaleala. Am mers cu un logan 2, taxi, chel, 1.2 16v.
                Avea 21 de mii de km si deja se auzeau ceva troncaneli in spate.
                L-am intrebat pe baiatu de mergea cu ea cam cum da in ea si cica "e masina patronului, ii dau in gura da-o naibii".
                Ia uite de la cine primim noi sfaturi )
                Masina mea de lucru face intr-o luna cat faci tu intr-un an cu masina parintilor.
                Las-o asa, si fugi la dat bacul.
                Last edited by Cezar; 21 July 2014, 18:32. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • ca tot aparuse in discutie hopelu astra! deci cum e?!
                  Attached Files
                  Keep walking...

                  Comment


                  • E proasta, ca face suta in 14 sec....
                    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                    Comment


                    • la care te referi Samurache?
                      Keep walking...

                      Comment


                      • Originally posted by jonnie007 View Post
                        ca tot aparuse in discutie hopelu astra! deci cum e?!
                        Din punct de vedere tehnic e Praf la modul cel mai sincer.
                        Am facut cunostintza cu asa ceva si toata viatza mea nu mai vreau Opel.
                        sigpic

                        Comment


                        • Poate ai nimerit tu una proasta- eu stiu foarte multe persoane cu Opel Astra si ..e o masina normala cu bune si rele, dar in niciun caz praf din punct de vedere tehnic.
                          Hai ca incet incet te dai si tu Stoicanu dupa turma... tot ce nu e Logan e praf.
                          Asta imi aduce aminte de un banc: unul la semafor cu un Logan, opreste un Ferrari langa el. Soferul Loganului ii face semn celui cu Ferrari sa coboare geamul si il intreaba:
                          Hm...e buna de ceva masina aia a ta? E fiabila, esti multumit de ea... Ca nu prea se inghesuie lumea sa o cumpere!
                          Saab 9-5 Aero

                          Comment


                          • @cezar, ia cauta definitia la sfat in dictionar, ca vad ca iar vorbesti degeaba.
                            Si ce treaba are cati km faci tu cu ce am spus eu? Mai mult ce treaba are bacul in discutia asta? Ma ustura ochii cand citesc ce scrii, sper ca intelegi aluzia
                            Eu am exprimat un caz concret, nu am dat niciun sfat.
                            Te faci din ce in ce mai mult de ras
                            Last edited by hasserro; 21 July 2014, 19:55.

                            Comment


                            • N-ai ajuns la capitolul "context". In clasa a 11 a nu se face inca, e ok.

                              Legat de opel astra.
                              De fiecare data cand am inchiriat masini in Belgia, Olanda si Germania, astia mi-au dat Astra Combi, 1.7 cdti. (vroiam una nu foarte scumpa, insa combi) Nu cred ca-s prosti de le cumpara, ca altfel dau faliment dracului.

                              Aveau in schimb probleme mereu cu navigatia. Insa la capitolul motorizare, am primit masini de 200.000 + si noi. Acum, nu cred ca vreo firma isi permite sa pastreze un ciuruc daca ii aduce pagube. Il vinzi si elimini parte din pierderi, ca altfel nu mai esti competitiv.
                              Last edited by crististreulea; 21 July 2014, 20:28. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Originally posted by eugenmanea View Post
                                Poate ai nimerit tu una proasta- eu stiu foarte multe persoane cu Opel Astra si ..e o masina normala cu bune si rele, dar in niciun caz praf din punct de vedere tehnic.
                                Hai ca incet incet te dai si tu Stoicanu dupa turma... tot ce nu e Logan e praf.
                                Asta imi aduce aminte de un banc: unul la semafor cu un Logan, opreste un Ferrari langa el. Soferul Loganului ii face semn celui cu Ferrari sa coboare geamul si il intreaba:
                                Hm...e buna de ceva masina aia a ta? E fiabila, esti multumit de ea... Ca nu prea se inghesuie lumea sa o cumpere!
                                Mai fac un pomelnic cu ce am schimbat la ea da te doare capul si totul pana in 50.000 km.
                                Numai zic de prinderea barei fata si spate si a proiectoarelor ca daca dai un fasss langa ele sar din cleme.
                                La interior butoane curatzate.
                                Mai era si moto de 1.4 16v 100cp dar cutia nu era pentru motorul ala.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google