Masina De Taxi ??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Masina De Taxi ??

    Salut.Poate ma stiti din topicul Megane vs Logan , poate nu.Am niste probleme la munca si ma gandesc la ce e mai rau..de acea ma gandesc sa imi iau o masina mai "cheala" si sa o bag pe taxi , cat despre Megane-ul pe care si acum il detin nu pot sa spun decat ca este o masina superba dupa aproape 1 an de cand am cumparat-o..dar mi se pare putin cam hazardat sa o bag pe taximetrie cu atatea dotari si chestii..asa ca ma gandeam sa o vand si cu banii de pe ea sa cumpar o eventuala masina din 2010+ cu mai putin de 60.000km.Am vazut o multime de topicuri cu masini puse pe taxi si as dori daca se poate niste sfaturi , ce masina sa iau ? Eu ma gandeam la o "coaja" 1.2 ceva care sa aibe macar a.c. poate un renault symbol , poate un logan..de fiat punto nu vreau sa aud . ORICE sfat este binevenit ! Multumesc anticipat

  • #2
    Logan 1.2 pus pe gpl
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • #3
      Clar logan pe GPL, motor mic preferabil (nu stiu daca mai gasesti de 1.4). daca ai AC poate suporti mai usor vara, mai targi si cleinti in plus...
      Vindea un vecin o geely (scaune de piele...) cu tot cu licenta la 4500 de euro.
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • #4
        sa faci o socoteala inainte , ce venituri iti raman anual din taximetrie. e jalnic. de aceea loganul pe gpl e bun la taxi. oricum dupa 3 sau 5 ani nu cred ca strangi bani de altul nou. in plus pune binele in fata : nici un accident in acesti ani . sfatul meu : tine-te de servici sau emigreaza.
        o/____\o
        (i)
        .........

        Comment


        • #5
          Eu nu cunosc nici un om care face bani doar din taxi, pe masina proprie, si o duce decent, o duci de pe azi pe maine...atat.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • #6
            Eu nu cunosc taximetristi, dar va ca unii au si masini ingrijite, desi mai vechi (megane 2, sandero 1 etc). Ce altceva fac in afara de taximetrie n-am intrebat, dar nu cred ca fotografiaza nunti in weekend ca sa aiba cu ce repara masina.
            Si la cate taxiuri sunt in Bucuresti, trebuie sa iasa un ban de undeva, ca prea se inghesuie.
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • #7
              Eu vorbeam de Brasov... In capitala nu am idee
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • #8
                In Bucuresti inca se fac bani din taximetrie ! trebuie doar sa te adaptezi repede si sa sti cat de cat Bucurestiul.

                Comment


                • #9
                  Putorile si nesimtitii cu clientii o duc rau stati linistiti.
                  4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                  Comment


                  • #10
                    Multumesc tuturor de pareri ! In pricipiu si eu optez spre o dacie ceva .Vecina mea are un Sandero full option( nu ca ar conta) si am mers si eu de 2-3 ori cu el , si acum a venit vremea sa il vanda , dar ma gandesc ca loganul are mult mai mult spatiu si una cu a.c. o pot scoate foarte ieftin.
                    AleXpeed iti admir topicul , foarte fain loganul , dar tu si tatal tau lucrati pe barba voastra daca pot spune asa , si vroiam sa te intreb daca se castiga cat de cat fata de un angajat la o firma.Mersi anticipat

                    Comment


                    • #11
                      eu te sfatuiesc sa iei un logan 1.4 din 2010+,e o masina fiabila...eu lucrez pe un facelift din 2012 pe gaz si merge impecabil 24din24,neeaparat cu aer conditionat!si sa fie logan nu sandero ca multi au bagaje.nu stiu cat se merita cu masina ta,eu sunt la plan dar e super ok dupa prima luna.bafta in continuare!
                      AdY_JmL_2015

                      Comment


                      • #12
                        In septembrie 2010, motorizarea 1.4 8v a fost scoasa din productie. Si 1.2 16v e ok pe GPL.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google