Logan vs Logan Mahindra Renault vs Nissan Aprio

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan vs Logan Mahindra Renault vs Nissan Aprio

    cred ca se fabrica in india.se pare ca oferta la ei e mai slaba si nivelul euro nu stiu care este dar sigur nu e euro 4.
    mie imi place bara fata .e ca si la mcv dar partea cu sigla renault arata parca mai bine.
    Attached Files

  • #2
    fata imi place si mie. si au claxonul pe volan...masina capitalista hehehe
    la motorizari si nivele de echipare sunt mai slabi, cred. nu stiu daca exita versiune cu airbag pasager

    au si levier pt deschiderea capacului de la busonul de alimentare cu combustibil din interior. dar capota fata se deschide de pe partea pasagerului (ei au volan pe dreapta)

    Comment


    • #3
      Si daca in concluzie iese Mahindra mai bun decat Dacia ne ducem in India sa ne cumparam Mahindre?
      Cel mai lent 1,6 8v

      Comment


      • #4
        iar isi bat astia joc de noi ei cu ranaultu lor le vand la indieni masini de lux, intrati pe youtube ca sunt vreo 2 - 3 videouri cu un indian care isi etaleaza loganul la aia acolo si se uita aia ca la un mercedes ), plus ca au si culoarea negru!!! care zic eu ca arata fffff frumos pe logan :|
        ---== LoGaN dRiVeR ==---

        Comment


        • #5
          au si culoarea bej metalizat.eu am vrut pe comanda sa cumpar bej si nici daca as opta pentru prestige la noi nu este.ma duc in india. dar noi totusi avem asta de 16v si ei nu au momentan.

          Comment


          • #6
            da...dar logic ar fi sa avem si noi toate optiunile pentru ca din cate tin minte dacia se fabrica in romania, dar probabil acolo le distribuie renault si ei sunt smecherii nu decide dacia
            ---== LoGaN dRiVeR ==---

            Comment


            • #7
              Lipsa de culori din Romania este sigur prostia lu Dacia. Sau furnizorul lu Mahindra de vopsea este mai bogat in oferte decat cel al Daciei. Apropo de negru era intr-o perioada o nuanta de verde foarte inchis care semana mult cu negru(pentru cine vrea negru dar daca nu ai AC e belea).
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • #8
                cred ca se fabrica acolo sau cel putin se asambleaza acolo la mahindra.am inteles ca se mai fabrica si in rusia,mexic,africa etc

                Comment


                • #9
                  Mahindra se fabrica cu totul (primul lot a fost cu motoare din Romania cam cum a fost Cielo la noi l-a inceput). In Mexic am auzit ca se fabrica la uzinele Nissan(nu sunt sigur).
                  Cel mai lent 1,6 8v

                  Comment


                  • #10
                    uite aici o poza cu un logan dar nu inteleg ruseste si nu stiu daca e la rusi sau in alt stat fost urss
                    Attached Files

                    Comment


                    • #11
                      am cautat un pic si am vazut ca se fabrica si la uzinele din mexic sub denumirea de nissan aprio.
                      Attached Files

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Rocri
                        Si daca in concluzie iese Mahindra mai bun decat Dacia ne ducem in India sa ne cumparam Mahindre?
                        da vezi ca aia au volan pe dreapta
                        chestia cu nisanu' m-a dat gata. au modificat un pic consola centrala...interesant dar cam din topor

                        Comment


                        • #13
                          volanul e mai sexy in rest nik deosebit
                          sigpic
                          astra h 1,7 cdTI

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Seby
                            da vezi ca aia au volan pe dreapta
                            chestia cu nisanu' m-a dat gata. au modificat un pic consola centrala...interesant dar cam din topor
                            Da dar stii ce mai au aia comun cu Romania? Vaci pe sosele .
                            Cel mai lent 1,6 8v

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Rocri
                              Da dar stii ce mai au aia comun cu Romania? Vaci pe sosele .
                              sigpic
                              astra h 1,7 cdTI

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google