Noul Logan 0.9 Tce

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ampt View Post
    Câţi kilometri are acum maşina ?
    Impresii despre cum se comportă, consumuri urbane şi extraurbane ?
    m-ai spart cu consumurile. stai cu a ta ca vad ca esti f multumit de ea.
    mereu postezi consumuri.
    nu toti sunt interesati de asta/ pe unii ne intereseaza cum merge masina.
    pentru cosumuri mici... bicicleta
    Last edited by B997NDL; 10 March 2013, 04:18. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Daca omul e curios lasa l sa stie nu ma deranjeaza sa raspund imediat pun si pozele cu ambele becuri pe ceata aprinse
      Last edited by epuref; 10 March 2013, 09:16.

      Comment


      • Originally posted by epuref View Post
        Daca omul e curios lasa l sa stie nu ma deranjeaza sa raspund imediat pun si pozele cu ambele becuri pe ceata aprinse
        Am pus cateva poze cu ceata aprinsa cu chederul de la motor si un link cu noul sistem audio http://youtu.be/wd5mioBzNp0
        Attached Files

        Comment


        • am vazut ca ai pus tweetere..poti sa-mi spui te rog ce dimensiune au boxele pe fata si ce sistem de prindere are?ca as vrea sa le schimb si eu ca sunt jalnice
          low....&.....slow

          Comment


          • Foarte tare. Am sa insiti si eu sa aflu de ce la mine (ca si la alti colegi de altfel) se aprinde doar partea stanga de la ceata iar la tine se aprind ambele parti - presupun ca asa a venit din fabrica si ca nu i-ai tras tu vre-un fir suplimentar nu?
            Merci

            P.S. ... daca ai vreme poti sa pui si cate o poza cu mufele (stanga - dreapta) care vin la stopurile spate. As fi curios sa vad la tine cate fire vin pe fiecare mufa in parte. La mine pe partea stanga vin 6 fire iar pe dreapta doar 5.
            Merci anticipat.
            Last edited by M.FLORIN; 10 March 2013, 10:54. Reason: Automerged Doublepost
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • Originally posted by alexutzu View Post
              am vazut ca ai pus tweetere..poti sa-mi spui te rog ce dimensiune au boxele pe fata si ce sistem de prindere are?ca as vrea sa le schimb si eu ca sunt jalnice
              Pe fata sunt de 17 si pe spate de 13 dar poti pune si de 17 pe spate dar trebuie sa cumperi inele noi cele din fabrica vin prinse cu nituri
              Last edited by epuref; 10 March 2013, 11:12.

              Comment


              • [QUOTE=M.FLORIN;1433625]Foarte tare. Am sa insiti si eu sa aflu de ce la mine (ca si la alti colegi de altfel) se aprinde doar partea stanga de la ceata iar la tine se aprind ambele parti - presupun ca asa a venit din fabrica si ca nu i-ai tras tu vre-un fir suplimentar nu?
                Merci

                P.S. ... daca ai vreme poti sa pui si cate o poza cu mufele (stanga - dreapta) care vin la stopurile spate. As fi curios sa vad la tine cate fire vin pe fiecare mufa in parte. La mine pe partea stanga vin 6 fire iar pe dreapta doar 5.
                Merci anticipat.[/QUO

                Uite si poza cu firele nu am tras nici un fir eu nici nu ma pricep de altfel. La mine apar ca ar fi 7 din poza vad o sa cobor sa le numar)) Intradevar sunt 6 numai ca cel albastru e un pic diferit de celelalte adica e un pic mai gros
                Attached Files
                Last edited by epuref; 10 March 2013, 11:21.

                Comment


                • E clar ... la mine au uitat sa mai puna un fir acolo.
                  La mine arata ASA.
                  Merci
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • Dar am vazut ca sunt mai multi cu problema asta sa fie ceva din echipare? Cine a mai luat 0.9 full mai putin piele sa ne spuna

                    Comment


                    • ar putea fi si chestia asta ... desi nu vad ce legatura sa fie intre varianta de echipare si becul de ceata dreapta spate. ... dar mai stii? .. ca la astia de la dacia te poti astepta la orice.
                      Posibil sa fi zis ca nu mai trag un fir separat doar poate ceata. Tu in plus pe echiparea ta ai firele pentru geamuriele electrice spate ... dar nu vad o legatura intre acestea si becul de ceata spate.
                      sigpic
                      This is My Ride!
                      !Visit and enjoy!

                      Comment


                      • Nu te speria, sunt multe masini cu doua locuri pentru becuri de ceata si functioneaza doar unul. De ce? Sunt foarte deranjante si tari, daca le uita cineva aprinse mai ales cand nu e ceata.

                        Si la passat din 2000, merge doar o ceata, desi are loc de doua, si sunt sigur ca nu au facut economie pe vremea aceea cei de la VW.

                        Oricum, la cat folosesti ceata, nu se justifica sa te complici sa mai tragi fire ca sa aprinzi un bec.

                        Alte masini care au loc, dar folosesc doar un bec : Octavia 1, Octavia 2, Audi A4 2004, etc
                        Cumpar volan de Duster

                        Comment


                        • Da la OCTAVIA 1 sunt 2 becuri unul merge,cum ar trebui,celalat este inactiv.Eu l-am activat si pe cel de-al 2lea.
                          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                          Comment


                          • salutare.si la mine tot stinga merge

                            Comment


                            • SALL la mn merg ambele...

                              Comment


                              • esti un caz mai special

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google