Noul Logan 1.5 Dci 75 Cp

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A aparut calculatorul pentru noua taxa? Eu il stiu pe cel vechi de pe site-ul anaf.
    sigpic

    Comment


    • ma seaca la culme astia cu taxele lor. suntem niste vaci de muls pentru ei. si din viciile noastre fac ceva bani.

      Comment


      • Intr-adevar se pare ca in cazul vostru - 1.5 dci euro 5 - taxa minune va scadea iar in cazul meu taxa se va dubla.
        Ceva detalii http://www.antena3.ro/auto/cum-se-schimba-taxa-de-mediu-antena-3-a-obtinut-proiectul-legii-200343.html]
        Merci
        Last edited by M.FLORIN; 24 January 2013, 08:29.
        sigpic
        This is My Ride!
        !Visit and enjoy!

        Comment


        • Tu ai scapat deja.
          sigpic

          Comment


          • Pai si la tine ar trebui sa fie ok.

            Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • Acum pe noua taxa sper sa fie ceva mai bine, nici cei 150euro nu erau multi, dar de, cu cat e mai putin, cu atat e mai bine in cazul asta.
              sigpic

              Comment


              • trusa medicala - la kaufland costa 39.99LEI , si are valabilitate pana in 2018
                de ce sa dai 40 euro la reprezentanta dacia?

                Comment


                • Pentru ca sa faca si ei un ban cinstit, gramada
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • Nu poti lua decat de la ei. Este politica lor, daca nu platesti si aia, nu iti factureaza masina. In plata avansului de minim 5% intra si trusa ca sa fie siguri ca ai platit-o, sa nu te razgandesti si sa nu vrei sa o platesti. Plus ca la loganul din 2006 aveam stingator de-ala de fier, reincarcabil, acum iti dau un spray de 2 bani.
                    sigpic

                    Comment


                    • pai si ce crezi tu ca vei stinge un incediu vreodata cu stingatorul auto? ala e asa ca sa faca si nea caisa care are o pila la guvern un ban semicinstit. ca altfel nu isi lua nici cotea un stingator auto.

                      Comment


                      • Originally posted by djxhouse View Post
                        trusa medicala - la kaufland costa 39.99LEI , si are valabilitate pana in 2018
                        de ce sa dai 40 euro la reprezentanta dacia?
                        De la dacia cumper un pachet cu trusa, doua triunghiuri si un extinctor. Deci nu este numai trusa la 40 euro.

                        Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                        sigpic
                        This is My Ride!
                        !Visit and enjoy!

                        Comment


                        • Originally posted by djxhouse View Post
                          trusa medicala - la kaufland costa 39.99LEI , si are valabilitate pana in 2018
                          de ce sa dai 40 euro la reprezentanta dacia?
                          Te invit pe tine sa-ti iei toate jegurile care nu au aprobare nici de la ministerul sanatatii nici de la RAR!
                          Mi-am luat si eu teapa cu o trusa de-aia! Dupa 3 luni de la achizitie am avut nevoie de spirt si tifon, iar sticluta de spirt era goala si unele pansamente erau intarite.

                          Comment


                          • Extinctorul ala reincarcabil este ok, cred ca poti stinge cu el fara probleme, de fapt este unul normal numai ca are 1 kg, scrie pe el ca merge si la echipamente sub tensiune pana la 1000V, dar ala spray e de jucarie. Oricum nu te poti baza pe ele, nici pe trusa, nici pe extinctorul ala spray.
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by MihaiiahiM View Post
                              A aparut calculatorul pentru noua taxa? Eu il stiu pe cel vechi de pe site-ul anaf.
                              Inca nu este nimic oficial. Eu am calculat conform formulei din proiectul pus in debatere. Daca asta va ramane forma finala sau cand va intra in vigoare inca nu stie nimeni.
                              Gasiti aici proiectul:
                              http://www.avocatnet.ro/UserFiles/ar...brul-mediu.htm
                              Despre pachetul de securitate, după cum zicea și colegul M.FLORIN la una bucata masină primesti obligatoriu, pentru inca 40 euro, trusa medicală, doua triunghiuri si un extinctor. Eu am mai luat 2 loganuri din reprezentanță și de fiecare dată m-au obligat să le cumpăr. Nu e nimic nou pentru cei care-și iau mașina de nouă (indiferent de marcă).
                              Last edited by YOGI81; 24 January 2013, 20:21.

                              Comment


                              • daca atunci cand luam masina noua ne cramponam la 40 euro. dar pana la urma e o hotie. daca eu am trusa la ce ma obligi sa cumpar de la tine. poate eu vreau sa cumpar de la varu sandel. pe mine asta ma enerveaza ca te obliga sa cumperi ceva de la ei. ca oricum la cat uzi masina nu mai conteaza inca 40 euro.si la cat trebuie sa platesti sa o inmatriculezi, asigurare obligatorie plus optionala, rovinieta. mama ce de bagi dai statului. dar macar stim ca avem drumuri bune, spitale ok, educatie buna pentru copii nostri.
                                va las ca ma enervez si o iau pe aratura.
                                vaci de muls asta suntem pentru ei.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google